Урок - гра "Брейн - Ринг з природознавства"

Про матеріал
Підсумковий урок-гра «БРЕЙН – РИНГ» з природознавства в 3 класі. Мета: формування предметних компетентностей перевірити знання учнів,набуті на уроках природознавства у 3-му класі про природу, рослинний і тваринний світ рідного краю ;навчати на практиці застосовувати набуті природничі знання та вміння;виховувати впевненість у своїх можливостях;розвивати кмітливість,швидкість мислення; виховувати любов до природи,бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Перегляд файлу

 

Підсумковий урок-гра  «БРЕЙН – РИНГ» з природознавства в 3 класі.

Мета: формування предметних компетентностей

перевірити знання учнів,набуті на уроках природознавства у 3-му класі про природу, рослинний і тваринний світ рідного краю ;навчати на практиці застосовувати набуті природничі знання та вміння;виховувати впевненість у своїх можливостях;розвивати кмітливість,швидкість мислення; виховувати любов до природи,бережливе ставлення до навколишнього середовища.

ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

формувати здатність визначати мету своєї діяльності, проявляти зацікавленість, володіти навичками самоконтролю.

ТИП УРОКУ: урок узагальнення і систематизіції знань/урок-гра/.

ХІД УРОКУ

І.ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Організація класу

Вчитель: Наш дивний світ, такий, як казка.

Он в небі хмаронька пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полум’ям палає, і ясне сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає: »Все в дивосвіт прийшло,щоб жить».

2. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

-Усе,що ми називаємо словом « природа»,-це синє небо,швидкі води,рівнини і гори, родючі грунти, рослини і тварини. Спілкування з природою дає найбільшу насолоду і радість, викликає найпалкішу любов до рідного краю, до життя. Всі ми – діти природи, та не всі однаково добре ставляться до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повинні берегти природу,охороняти її багатства. Сьогодні ми проведемо урок у формі гри.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

/Клас ділиться на три команди. Кожна придумує свою назву /.

- А зараз кожна команда отримає  завдання.

1 раунд - «Ану, пригадай»

2 раунд -  «Розумники»

3 раунд - «Галявина  загадок»

4 раунд - «Закінчи прислів’я»

5 раунд -Бліц - турнір

За виконання всіх завдань – кленовий листок

Я пензлика взяла,

Малювати почала

В білокорої берізки

Золотила довгі кіски.

Став багряним колір чуба

В мудрого дідуся –дуба.

Дві сестрички, дві осички

Стали жовті мов лисички.

А довкруг, довкруг травиця

Тихо-тихо золотиться.

Ось палахкотять калина,

Горобина і шипшина.

Ще тоненькі павутинки,

Сірий дощик і хмаринки.

Пензлик біга без упину-

Ось така моя  картина.         (М. Пономарьова)

Оскільки осінь минає, вона нам залишила свої кольори. За ними ми і розділимося на команди.

Оберемо капітанів команд.

- А зараз кожна команда отримає  завдання.

 

                                                              1 раунд «АНУ, ПРИГАДАЙ»

1 завдання – зашифроване в ребусах (вересень, жовтень, листопад).

2 завдання : «Які зміни відбуваються в природі восени»

  Які   зміни відбуваються   в природі восени? Підкресли.

 Сонце дужче пригріває                 Відлітають у вирій птахи               

 Випадає сніг                                   Звірі народжують дитинчат            

 Йдуть холодні дощі                       Комахи літають з квітки на квітку       

3. В кожному рядку підкресліть слова, які вказують на осінь.

* Дощ, заметіль.

* Цвітіння  яблунь,  збирання грибів.

 *Ластівки прилітають з вирію, білочка збирає горішки.

4. Пронумеруй, у якій послідовності одна пора року змінює іншу, починаючи з осені.

 ___зима    ___літо    ___ весна    ___осінь

Восени існує проблема, чи спалювати опале листя чи ні? Подивіться уважно презентацію…

2 раунд «РОЗУМНИКИ»

Перша команда «Зелені».

1.На якій планеті ми живемо?/На планеті Земля/.

2. Суміш газів – це / повітря/.

3. При нагріванні повітря/розширюється/.

4. При охолодженні повітря / стискається/.

5. Азот, кисень,вуглекислий газ-це / склад повітря/.

Команда «Червоних»

6. Направлений рух повітря – це / вітер/.

7.Усі гірські породи,що використовуються людьми це- / корисні копалини/.

8.Верхній шар землі,на якому ростуть рослини називається / грунтом/.

9. Основна властивість грунту- / родючість/.

10. Здатність тіл виконувати роботу і рухатися називається / енергією/.

Команда «жовтих»

11.Джерело світла і тепла на Землі- / сонце/.

12. Без сонячної енергії/не існує життя/.

13. Рослини постачають у повітря / кисень/.

14. Корисні копалини бувають../тверді, рідкі, газоподібні/.

15. Найчисленніша група тварин на Землі/ комахи/.

 

                                   3 раунд « ГАЛЯВИНА ЗАГАДОК»

За виконання всіх завданнь

Команда «ЧЕРВОНИХ»

1.Восени опадають, а весною виростають./Листя/

2.Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має./Річка/

3.Зимою біле, навесні чорне,літом зелене,восени стрижене./Поле/

4.Крил не має,скрізь літає,та ще й куряву здіймає./Вітер/

5.Всіх годує,напуває,а про неї не всяк дбає./Земля/

Команда «ЗЕЛЕНИХ»

6.Без крил, а літає,ніхто її не б’є,а вона плаче./Хмара/

7.Синій кожух покрив увесь світ./Небо/

8.Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає./Сонце/

9.На горішок схожий,а на дубочку росте./Жолудь/

10.Сам на собі хатинку возить./Равлик/.

Команда «ЖОВТИХ»

1.Як у ялинки голки має, ягідки, гриби шукає./Їжачок/

2.Без рук, без ніг на гору побіг./Вітер/

3.Сиві воли усе поле затягли./Туман/

4.Є шапка,але немає голови. Є нога,але без черевика./Гриб/

5. Яка це тварина: самої не видно, а пісню чути./Комар/

                                             4 раунд  «Закінчи прислів’я»

За виконання всіх завдань – листочок.

Команда « Ч»

Яблуко від яблуні                                           таке і насіння.

Яке зіллячко,                                                  а в Києві дядько.

На городі бузина,                                          таке і насіннячко.

Яке коріння,                                                   не далеко падає.

 

Команда « Ж»

Тихше води,                                                   а людина друзями.

Торохтить Солоха,                                        нижче трави.

Дерево міцне коріннями,                          рано й пожне.

Хто рано посіє,                                              як діжка з горохом.

 

Команда «З» .                           

Природа одному мати,                                          і в землю не закопаєшся

На небо не скочиш,                                ,                другому — мачуха.                           

Нема тієї драбини,                                                    та зорями вкрити.                          

Рада б мати до дітей небо прихилити        .        щоб до неба дістала.

 

5 раунд «БЛІЦ - ТУРНІР»

Як називається наша держава?

Найбільша річка України…

Пташеня якого птаха не знає матері?

Яка квітка повертається за сонцем?

Скляна посудина для рибок…

До живої чи неживої природи відноситься грунт?

Назвіть рідку корисну копалину.

Як називається тварина тіло якої вкрито пір’ям?

Верба і калина це…

Найважливіша на нашій планеті рідина-це/вода/.

Зелені легені нашої планети-/ліси/.

Людям і тваринам для дихання необхідний/кисень/.

 

ІІІ. Етап  змагання

1 команда: запам’ятай інформацію та розкажи всім.

• Дуб живе до 2000 років і листя в нього oпaдaє найпізніше.

2 команда: запам’ятай інформацію та розкажи всім.

• Одне дерево в середньому виробляє за рік 120 кг кисню. Це вистачить для дихання протягом року 3-м людям.

3 команда: запам’ятай інформацію та розкажи всім.

• Найтвердіше в світі дерево – це береза Шмідта, росте воно в Росії. Його кору не можна пошкодити ні сокирою, ні навіть пострілом з пістолета.

4 команда: запам’ятай інформацію та розкажи всім.

• З одного звичайного дерева можна виготовити 170 тисяч олівців.

ІІІ ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Підсумок уроку

Кожна команда з’ясовує кількість кленових листочків, визначається переможець.

 

Рефлексія

-Що сподобалось на уроці?

- За що можна похвалити свою команду?

docx
Додав(-ла)
Діброва Ірина
Додано
8 лютого 2021
Переглядів
560
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку