Математика 4 клас.
Урок – гра « Майстер – шеф».
Тема :
Круглі числа. Периметр прямокутної ділянки.
Мета :
● повторювати, закріплювати, поглиблювати, удосконалювати знання учнів із вивчених розділів; узагальнювати засвоєний математичний матеріал; вчити застосовувати математичні знання при моделюванні життєвої ситуації;
● розвивати в учнів асоціативну пам'ять, аналітичне, логічне, схематичне мислення, творчі здібності;
● формувати навички математичного мислення, вміння швидко орієнтуватися у запропонованій ситуації;
● формувати навички самоконтролю, роботи в парі, групі, доброзичливість,
● сприяти вихованню доброзичливості, охайності у записах, розширити знання про професію кухаря, виховувати повагу до людей цієї професії , наполегливість у здобутті знань.
Обладнання :
Проектор, екран для проектора, ноутбук, мультимедійна презентація, завдання для роботи в парах, групах, наочність.
Тип уроку : узагальнення, повторення і систематизація вивченого.
Хід уроку
Створення проблемної ситуації .
До дітей вчитель заходить у одязі кухаря. У руках тримає піднос із кухонним приладдям та овочами.
Слайд № 3
Робота на полях.
А) Задумайте будь – яке число до 10. Помножте його на 2. До добутку додайте 8. Знайдену суму поділіть на 2. Від частки відніміть задумане число. Результат 4 . ( всі отримують відповідь 4).
- А я вгадаю результат . Ось чому салат називається «Фокус».
(Х * 2 + 8) : 2 – Х =4
Слайд №4
Понеділок - 1;
Вівторок – 2;
Середа - 3;
Четвер – 4;
П’ятниця – 5;
Субота – 6;
Неділя – 7.
Кожному дню тижня відповідає певне число . Погляньте на кран. Задумайте день тижня. Запам’ятайте якому числу воно відповідає. Помножте його на 2 . До добутку додайте 5. Тепер отриману суму помножте на 5. До отриманої суми допишіть справа 0. ( від отриманого числа потрібно вчителю відняти 250, кількість сотень буде відповідати дню тижня, який задумали діти).
(Х * 2 + 5 ) * 5 = **0
Сьогодні на уроці ми будемо працювати з круглими числами . За кожне
правильно виконане завдання команди будуть отримувати кольорові в
фартушки ( бали).
Робота по рядах « Хто швидше?»
Кожному ряду дається листок із завданням .
Перший варіант постійно множить на 2 , а другий додає до результату 10.
Слайд № 5
10 * 2 + 10
10*2 = 20
20+10=30
30*2=60
60+10=70
70*2=140
140+10=150
150*2=300
300+10=310
310*2=620
620+10=3=630
( Діти обирають колір команди)
Кольори : червоний, синій, жовтий.
запишіть у зошит всі можливі варіанта круглих чисел за поданою схемою.
7 ***0
Слайд № 6, 7
Відповідь ( 73580, 73850, 75380, 75830, 78350, 78530)
Гра « Шифрувальник»
![]()
![]()
![]()
14400 17090 49320 65610
40880 22880 46020 91100
О Б Р Щ
Слайд № 9
Відповідь : 22880, 40880, 46020, 91100 - БОРЩ
Гра « Звари борщ»
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()


![]()
Діти перевіряють на слайді послідовність занурення продуктів.
Слайд № 10, 11
Діти вивішують на дошці свої каструлі з приготованим борщем.
До вашої уваги – інформаційна новинка.
Учень 1 : Борщ варять у кожній українській родині. Але не всюди знають походження назви цієї страви. Між тим, історія борщу дуже давня. Історики вважають, що у приготуванні перших страв наші далекі прабабусі виявляли дивовижну винахідливість. Перша рідка їжа називалася «волок».
Учень 2. Це і був прототип борщу. Що тільки не кипіло в горщиках господинь, які намагалися задовольнити смаки членів великої родини. Доводилося кидати у вариво все, що росло на городі, ще й додавати дике зілля. У стародавній пісній українській кухні є страви з буряків, перцю, цибулі. Усе це було стягнене докупи в посудині, тому й сама страва називалася «волоком».
Слайд № 12
600 : 10 = 60 хв.
80 : 10 = 8 хв.
2000 : 100 = 20 л
Слайд №13
Фізкультхвилинка .
Пісня М. Поплавського « Варенички мої»
Робота над задачею. Робота командою .
Учень 3
Слайд № 14
![]()
Картоплею - 600 в. 600 : 3 + 450
Сиром - у 3 рази менше 450 – ( 600 : 3 )
Вишнею – 450 в 450 + 600 : 3 + 600
600 : 3 – 450 – неправильна
У дітей на партах ( на першій парті) лежать вирази до задачі. Вчитель по черзі ставить три різні запитання. Який ряд перший знайде правильну відповідь, той отримає фартух.
Вчитель відкриває вареники із правильними відповідями, а діти перевіряють.
![]()
![]()

Слайд № 15
Робота в парах
Кожний ряд отримує тісто певного розміру. ( аркуш паперу).
Слайд № 16
Слайд № 17
Слайд № 18, 19
Гра « Кодування»
|
20 |
25 |
30 |
35 |
40 |
45 |
50 |
|
55 |
60 |
65 |
70 |
75 |
80 |
85 |
|
90 |
95 |
100 |
105 |
110 |
115 |
120 |
|
125 |
130 |
135 |
140 |
145 |
150 |
155 |
|
160 |
165 |
170 |
175 |
180 |
185 |
190 |
|
195 |
200 |
205 |
210 |
215 |
220 |
225 |
Заштрихуй відповідні клітинки :
2 м 5 дм =….. дм
1/2 від 130 = ….
1м 5 см = … см
1 грн 10 коп = … коп.
1 грн – 20 коп -= … коп.
Знайди :
Слайд № 20
Інформаційна новинка
Узвари, - те що ми називаємо найбільш поширеною третьою стравою на Україні - рід компоту з сушених або свіжих фруктів. Узвар значно густіше, більш концентрований, ніж звичайні компоти. Для приготування його використовують яблука, груші, сливу, вишню (як сушені, так і свіжі), родзинки, чорнослив, чорницю, брусницю, журавлину, полуницю, малину, інші ягоди.
Із прянощів в узвар додають гвоздику, корицю і цедру. Ще в старовину знали, що сухофрукти (яблука, груші, курага, родзинки, чорнослив) – це не просто сушені ласощі. Це справжній концентрат корисних речовин! Сухофрукти багаті на вітаміни А, В, С, кальцій, залізо, фосфор, калій та інші корисні речовини.
Узвари міцно ввійшли до нашого повсякденного життя. Проте не варто забувати, що цей чудодійний напій був для наших прадідів чи не одним з атрибутів важливих подій, великих свят, в т.ч. Різдва та Великодня!
Слайд № 21
Поглянемо на меню.
На дошці меню приготовлених страв
Меню
Гра « Офіціант»
Уявіть, що ви – офіціанти. Я замовляю вам страви. Офіціант скорочено записує перші букви страви , наприклад В,С, Б. 25 +35 +20 = 80 ( грн.)
Слайд №22
Слайд № 23
В +П + У 25 + 40 + 10 = 75
С+ Б + У 35 + 20 + 10 = 65
С + В + П + У 35 + 25 + 40 + 10 = 110
Приготуйте « Фруктове асорті» за схемою
Слайд № 24
![]()
![]()
![]()
![]()
+ ( - ) * 2 - =
12