урок - гра з математики

Про матеріал
закріплювати знання дітей у вивчені математичних правил; формувати навички розв’язування задач та рівнянь; продовжувати вчити порівнювати числа та вирази; вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання з переходом через десяток у межах 20;
Перегляд файлу

                   Конспект уроку - гри з математики

                                     у  2 класі

 

Тема.  Дидактична гра, як засіб  розвитку  пам’яті молодших школярів. Додавання і віднімання чисел у межах 20 з переходом через десяток. Розв’язування задач та рівнянь.

 

Мета:

  • закріплювати знання дітей у вивчені математичних правил;
  • формувати навички  розв’язування задач та рівнянь;
  •  продовжувати вчити порівнювати числа та вирази;
  • вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання з переходом через десяток у межах 20;
  • розвивати навички самостійної роботи, математичні здібності, винахідливість, увагу,   вміння мислити, пам’ять; інтелектуальні можливості, пізнавальні інтереси до навчання через інтерактивні ігри;
  • формувати ціннісне ставлення до себе, до друзів, до  природи;
  • виховувати почуття дружби та взаємодопомоги.

 

Обладнання: предметні малюнки, листочки із  завданнями,  фішки, таблички з назвами місяців –Вересень, Жовтень, Листопад; завдання на карточках.

 

 

 

 

 

 

                                               Хід заняття

 

І.Організаційна частина. Вітання

 

                                               Встаньте, діти, всі рівненько,

                                               Посміхніться всі гарненько.

                                               Посміхніться ви до мене,

                                               Посміхніться до гостей,

                                               Привітайтесь: «Добрий день!»

- Сьогодні у нас незвичайний урок, а інтелектуальна математична гра-подорож. Отже,ми проведемо змагання між командами, покажемо свої знання з математики .

 

        (Запис девізу уроку на дошці або плакаті)

 

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо -  правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно!

 

ІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Загадка

- Що за гостя знов прийшла

У село і в місто,

І калину одягла в червоне намисто?

Всі листочки в золоте знов пофарбувала,

Груші, сливи, виноград

Нам подарувала.

Хто ж це все зробив для нас, діти? (Осінь)

2. Бесіда

-  Діти,  то яка пора року господарює? (Осінь)

-  І ось ми бачимо, що осінні важкі хмаринки завітали до нашого класу і на своїх листочках принесли нам завдання і сюрпризи, які допоможуть Цариці Осені завітати до нас на завтрашнє свято Подяки. ( На дошці висять листочки із завданнями).

 

3.Сюжетно-рольова гра «Осінь»

Мета гри:створити позитивний настрій дітей, викликати інтерес до уроку та розподілити  клас на групи.

Вчитель. Я подарую вам по листочку. Кожен  листочок має свою назву: Вересень, Жовтень, Листопад – це сини матінки – Осені. Ви сідаєте за парту із назвою свого місяця.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

  1. Налаштування на урок.

- Тож налаштуємось на урок і повторимо із заплющеними очима вислови:

- Я – учень.

 Я ходжу до школи.

 Мене вчать вчитися.

Я все розумію.

Я хочу все знати.

- Отже, в добру путь! За кожну правильну відповідь ви будете отримувати  фішки. Яка команда набере найбільше фішок – та переможе у нашій грі.

 

І тур. Математична розминка. 

 

Зриваю листочок із завданням Цариці Осені

 

1.Усна лічба

- Назвіть число, що складається з 5 десятків (50 )

- Назвіть число, що складається з 1десятка 6 одиниць (16 )

- Назвіть найбільше двоцифрове число ( 99 )

- Назвіть найменше двоцифрове число ( 10 )

- Назвіть сусідів числа 19 ( 18, 20 )

 

2.Гра «Хоп»

 

До дошки виходять по одному учневі з команди. За командою вони починають швидко рахувати  від 1 до 20; від 20 до 1 . Якщо у числі є цифра 1, то кажемо «хоп» і плескаємо у долоні. Виграє той, хто допустить менше помилок.

 

 3.Гра « Так чи ні»

  • 5 пальців на руці - …(так)
  • 2 вогники у світлофора -…(ні)
  • У веселки 6 кольорів -…(ні)
  • Тиждень – це 7 днів -…( так)
  • У трикутника 4 сторони -…( ні )
  • 10+5=15  (так )

- Молодці, діти, ви заробили свої перші бали і цим  наблизили прихід Осені на свято.

ІІ тур. Завдання на швидкість.

- Осінь разом зі своїми лісовими мешканцями підготували слідуючі завдання,

які потребують швидко мислити.

 

  1. Кругові приклади. Гра « Доміно»

Групове завдання: у кожної команди – набір карток із виразами  та відповідями. Необхідно розв’язати кругові приклади,щоб скласти доріжку. Команда –переможець отримує – 4 фішки, друга команда – 2 фішки, третя – 1 фішку.

 

99-11         62

52+47        52

 23+29       70

98-50         48

88-26         98

48+22        99

70-47         88

62+36        23

 

- Молодці, виграла команда….

 

 

 

 

2.Гра « Засели лісові будиночки» ( Завдання записані на дошці)

 

 

 

 

 

11

6

 

 

4

8

 

 

2

                                                                           

12

5

 

 

8

3

 

 

6

13

9

 

 

5

7

 

 

9

 

 

- Першими виконали завдання .., за що отримують  4 фішки, друга команда – 2 фішки, третя – 1.

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

Жовте листячко летить

Під ногами шелестить.

Сонцев же не припікає.

Жовтень жалю не має;

          З дерев листячко зриває.

 

 

  1. Гра « Скласти гриби до кошика»

 

Номер кошика відповідає розв’язку прикладів, записаних на шапках грибів.

( На партах у команд лежать гриби із прикладами. Потрібно їх скласти у свій кошик)

 

9+6     7+8        17-2       20-5      10+5         =15

 

9+7     13+3      19-3       20-4      10+6         =16

 

9+8      12+5      19-2      20-3      10+7         =17

 

 

  1. Гра « Порівняй»  (Робота в парах)

10 грн.      100 к.

10 дм         50 см

12 міс.       1рік 1міс.

 

ІІІ тур. Конкурс капітанів.

 

1.Розв’язати рівняння.(члени команди записують рівняння в зошит)

 

13+х=16                               х+12=17                             14-х=9

 

2.Обчислити вирази

 

14-8+7+5-8=                        6+8-5+7-6=                   9+3-4+6-4=

 

 

ІV тур. Розв’язування задач.( Робота з підручником. По группах виконують самостійно з коментуванням)

 

Задача 231                        Задача 232                              Задача 233

9+9=18 (с.)                   16-9=7 (ол.)                     13-5+7=15(ав.)

Фізкультхвилинка.

В цьому класі друзі всі!

Я і ти, і ми, і ви.

Посміхнись тому. хто зліва.

Посміхнись тому, хто справа

Ми – одна сім’я!

 

В цьому класі друзі всі!

Я і ти, і ми, і ви.

Руку дай тому,  хто зліва.

Руку дай тому, хто справа.

Ми – одна сім’я!

 

В цьому класі друзі всі!

Я і ти, і ми, і ви.

Обніми того, хто зліва.

Обніми того,  хто справа.

Ми – одна сім’я!

 

Відпочили і продовжуємо далі.

 

2.Веселі задачі.

1.Скільки хвостів у 7 котів?

 

2.Що важче 1кг заліза чи 1 кг пір’я?

 

3.На березі паслися гуси. Скільки  було гусей, якщо у них було 6 лап?

 

4.Дівчинка йшла до школи, а назустріч їй дві подружки. Скільки дітей ішло до школи?

 

  1. Математичні ребуси.

 

 

 

V.Бліц-опитування. Продовжити речення.

 

  • Довжина ламаної дорівнює….( сумі довжин її ланок)
  • Кут – це фігура, утворена…( двома променями, що мають спільний початок)
  • Простими називаються задачі…( що розв’язуються однією дією
  • Складеними називаються задачі…( що розв’язуються двома і більше діями)
  • Вершини многокутника позначаються…( великими літерами латинського алфавіту)
  • Многокутник -….(це замкнена ламана)
  • Периметром многокутника називають… ( суму довжин сторін многокутника)
  • Чотирикутник, у якого всі кути прямі, називають…( прямокутником)
  • Протилежні сторони прямокутника…. ( рівні )
  • Прямокутник в якого всі сторони рівні називають… ( квадратом)
  • Дію додавання можна перевірити …(відніманням)
  • Дію віднімання можна перевірити…( додаванням або відніманням)

 

 

Підбиття підсумків конкурсів.

 

  •          Ви і справді розумники. Впорались з усіма завданнями, працювали дружно і старанно і я впевнена, що на завтрашнє свято Подяки Осінь- Чарівниця обов’язково прийде. А сьогодні вона передала вам невеличкі подаруночки, а гостям – квіти.

       Оцінювання. Домашнє завдання .

 

docx
Додав(-ла)
Толмач Наталія
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 вересня
Переглядів
285
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку