Урок - КВК "У світі казки чарівної

Про матеріал
Урок-КВК допоможе створити чарівну казкову атмосферу на підсумковому уроці з літературного читання.
Перегляд файлу

 

 

 

 

Урок – КВК

літературне читання

для 3 класу

Підсумковий урок з теми «Казка в гості кличе нас»

 

 

Підготувала вчитель початкових класів

Опорного закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Буцької селищної ради Маньківського району

Черкаської області

Чечурка Валентина Альгісівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок літературного читання

Тема. Підсумковий урок з теми «Казка в гості кличе нас»

Мета: прищеплювати любов до книги, викликати інтерес до уважного читання; формувати творчу уяву; учити мистецтва перевтілювання; створювати чарівну казкову атмосферу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами помандруємо сторінками уже відомих вам казок. Проведемо з вами змагання на кращого знавця українських казок.

Казки знайомі нам з раннього дитинства. Ми любимо їх усе своє життя тому, що вони є завжди чимось незвичайним, чарівним. У казці розмовляють квіти і дерева, риби і птахи. Там ми зустрічаємося з добром та злом. Добро завжди перемагає.

    А зараз ми згадаємо не тільки улюблені казки, а й зустрінемося з казковими героями.

( До класу заходять персонажі відомих казок Лисичка-сестричка та Зайчик)

Лисичка : Доброго дня, любі діти, а чи любите ви казки про Лисичку?

Зайчик: А про Зайчика?

Лисичка: Ми сьогодні прийшли до вас не просто так, а хочемо побачити чи любите ви казки.

Зайчик: І позмагатися звами.

Вчитель. А для того, щоб провести змагання нам потрібно розділитися на дві команди. Капітаном першої команди буде Лисичка, другої – Зайчик.

Я хочу вас познайомити з умовами нашого змагання і з станціями на яких ми побуваємо.

  • Станції
  1. Казкова.
  2. Театральна.
  3. Загадкова.
  4. Поетична.
  5. Ігрова.

ІІІ. Проведення змагань.

Кожна команда має маршрутний лист. На ньому станції, за виконання завдання отримує бал; максимальний бал – 12.

  • Станція казкова.

Завдання 1. «Кажу-кажу казку»

-відгадайте  назву казки та розкажіть її далі.

1. «Баба діда - за сорочку, дока бабу  - за торочку…» (Ріпка)

2. «Уліз і ведмідь – семеро стало…» (Рукавичка)

3. «А Лисичка його гам! Тай проковтнула. ..»(Колобок)

4. «А мишка бігла, хвостиком зачепила і розбила яєчко…» (Курочка Ряба)

Завдання 2. З якої вони казки?

  1. Старенька бабуся у лісі жила

Гостинці для неї онучка несла.

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься? Хто б відповів?

(«Червона Шапочка»)

2.Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Вовк – не наша мати.

(«Вовк і семеро козенят»)

3.Сидить дівчинка в корзині

На ведмежій дужій спині.

А чому ж вона сховалась,

До ведмедя не призналась.

(«Маша і Ведмідь»)

4. Працювала я у хатці,

Танцювала у палаці,

Є така у мене звичка –

Десь губити черевички.

(«Попелюшка»)

Завдання 3.  «Чарівний кошик»

  •  У кошику -  речі з казок . з яких казок ці речі.
  • Яйце («Курочка Ряба»)
  • Тарілка («Лисичка і Журавель»)
  • Солома («Соломяний бичок»)
  • Піря («Кривенька качечка»)
  • Рукавиця («Рукавичка»)
  • Риба («Лисичка-сестричка і Вовк пані брат»)
  • Колосок («Колосок»)
  • Вудочка («Івасик Телесик»)

Завдання 4. Упізнай казку.

  • Казку швидко всі впізнайте, усіх героїв відгадайте!
  1. Замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі нагріло, посадив пиріжки.(«Колосок»)
  • З якої казки цей уривок?
  • Назвіть персонажів цієї казки.
  • Чому півник не пригостив мишенят пиріжками?
  1. Хазяїн узяв мене та й вивіз у ліс, розмірковуючи:  «Навіщо він мені здався? Тільки дарма буду годувати. Нехай краще в лісі ходить». Залишив мене, а сам поїхав. («Пан Коцький»)
  • Герой якої казки розповідає про себе?
  • Діти, що далі трапилося з котом у лісі?
  1. Тільки це сказав, аж з того пенька – де ж узявся – вилазить такий маленький дідок. Сам зморщений, а борода зелена по коліна. («Ох»)
  • Хто цей зелений дідусь?
  1. Другого дня пішов дід і баба по гриби. Повертаються додому, аж у них і варенички зварені, і починочок стоїть на віконці. Вони знову до сусідів:
  • Чи не бачили кого? («Кривенька качечка»)
  • Кого повинні були побачити сусіди?
  • Чи правильно вчинив дід з бабою? Чому?
  • Станція «Театральна»

Завдання. «Оживи казку»

«Горобець»

Під дахом будинку було гніздо. Маленький горобчик випав із гнізда. Він пищав. Рижий кіт Васька підкрадався до нього. Мати кинулася на ворога. Вона стрибала перед котом і била його крилами. Васька відступив назад.

«Риболовля»

Дідусь із онуком пішли на річку ловити рибу. Вони взяли вудочки. В руках у Василька – відро для риби. Дідусь ніс наживку. Дідусь з онуком сіли на пеньок під старою вербою. Навкруги тиша. Закинули вудочки. Клюнула перша рибка.

  • Станція «Загадкова»

Завдання 1. Відгадай загадку.

  1. В тихе надвечір’я

В саду я на подвіря

Котиться колютина

В яблука закутана. (Їжак)

 

  1. Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті. (Лілеї)

  1. Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита.

Не людина, а навчає. (Книжка)

  1. Не бджола, а гуде, не птах, а літає. (Літак)
  2. Повен хлівець білих овець. (Зуби)
  3. Сидить дівчина в траві, а лице її в крові. (Суниця)

    Завдання 2. Дотепні запитання.

  1. Що горить без  полум’я? (Сонце)
  2. Що повисло над землею? (Небо, хмари)
  3. Що стоїть посеред землі? (буква М)
  4. Якого каменя немає в морі (Сухого)
  5. Від чого пливе качка? (від берега)
  6. Що можна бачити із заплющеними очима? (сон)
  7. Якою косою не можна косити? (Дівочою)
  8. Який заєць вовка не боїться? (Сонячний)
  •   Станція «Поетична»

Завдання 1. Скоромовка .

1.Ходить посмітюха по сміттю

З маленькими посмітюшенятами.

  1. Бабин біб розцвів у дощ

Буде бабі біб у борщ.

  Завдання 2. Склади вірш.

  • Діти, як називають людей які пишуть вірші?
  • Чи намагався хто-небудь із вас писати вірші?
  • Спробуємо разом написати вірші. Я починатиму вірш, а ви продовжуйте.

1.Білка бігає …..(багато)

Бо шукає в лісі…..(брата)

Брат на дереві…. (сидів)

І смачні горішки ….(їв).

              2.Лис Микита в лісі …(жив).

              Лис Микита ліс ….. (любив)

             Лиш прокинувся він …(рано)

             Ліс шумить йому … (гілками)

Завдання 3. Добери риму.

Хатинка (перлинка, драбинка, малинка, хвилинка….)

Лисичка (сестричка, косичка, суничка….)

Кішка (ніжка, діжка, доріжка….)

Сонечко (віконечко, донечко….)

Завдання 4 Розкажи вірш.

  • Станція «Ігрова»

Кожна команда пропонує свою гру команді суперників.

ІV. Підсумок уроку

Підведення підсумків змагання

Лисичка. Які ви молодці. Мені дуже сподобалися ваші змагання.

Зайчик. Як багато ви знаєте казок. Ми дуже раді що побували у вас.

Лисичка. Але настав час прощатися. До побачення.

Зайчик. До нових зустрічей.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
733
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку