Узагальнити знання учнів про дієслово, формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; удосконалювати навички практичного використання дієслів у мовленні.
Тема: Урок-подорож ,, Узагальнення знань з теми»Дієслово»,,
Мета: 1) узагальнити знання учнів про дієслово, формувати вміння
розпізнавати дієслова серед інших частин мови; удоско-
налювати навички практичного використання дієслів у
мовленні;
письма;
контролем звуки «т-д», використовувати корекційні види роботи, збагачувати словниковий запас учнів;
за осанкою;
Обладнання: табличка «Дієслово», таблички з назвами станцій
( Читайко, Відповідайко, Слухайко, Відпочивайко,
Вибирайко, Розуміймо, Збирайко); предметні
малюнки, таблиця »Зміна дієслів».
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1) вітання з гостями
- До нас на урок сьогодні прийшли гості. Привітайтеся!
2) рапорт чергового:
- Зараз третій урок української мови.
- У класі …..учнів.
3) перевірка слуху;
- Я хочу перевірити, як ви мене чуєте;
4) що будемо робити на уроці? (з поміхами)
- Ми будемо говорити, писати, думати, слухати.
5) так, ми будемо старатись говорити правильно,
слідкувати за такими звуками «т-д».(чит.з губів)
ІІ. РОЗМОВНА П’ЯТИХВИЛИНКА.
( Навчаємося читати, писати, рахувати.
( Малюємо, граємо у баскетбол, танцюємо, співаємо, вчимося добре говорити)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.
- Діти, сьогодні ми вирушаємо у подорож країною «Дієслово».
Ця подорож допоможе нам повторити квс, що вивчили про цю частину мови. (розв.сл.спр..)
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
1-а станція ,,Читайко,,
( На дошці написаний вірш Л.Лужецької «Дієслово»)
Учні читають по реченню:
Дієслово – слово діє:
Ходить, робить, носить, сіє,
Слово плаче і радіє,
Усміхається і мріє.
Дієслово – слово діє:
Вірить, любить і жаліє,
Не злословить, не лукавить,
Серце ближнього не ранить.
Дієслово – слово діє:
Народилось і зоріє,
Розвивається і квітне,
Слово любе, слово рідне.
2-а станція ,,Відповідайко,,
Вчитель проводить фронтальне опитування у вигляді гри
« Доповни речення»:
( що робить?, що робив?, що зробив?, що зробить?, що буде робити?)
минулий, теперішній, майбутній)
3-я станція ,,Слухайко,,
Учитель читає спільнокореневі слова. Діти плескають у долоні,
коли чують дієслова. ( розв.сл.спр.)
Дієслова «зеленіти», «працювати» - на яке питання відповідають? ( що робити?)
Це неозначена форма дієслова. ( показ.табличку)
4-а станція ,, Відпочивайко,,
Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки, пострибай на місці трохи.
Руки ззаду покладемо, головою поведемо,
Дружно всі присядемо і за парти сядемо.
VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ПИСЬМОВИХ НАВИЧОК.
5-а станція ,,Вибирайко,,
- Робота з підручником – впр.152 ( колективна робота)
По черзі кожен учень читає речення, називає дієслова, виходить
до дошки і записує.
6-а станція ,,Розумійко,,
Що робив? Що робить? Що зробить?
читав читає прочитає
………… малює намалює
співав ……….. ………….
…………. ловить наловить
……….. гуляє …………
( На дошці написане завдання, закрите ватманом).
минулого часу - ( давно вже було)
теперішнього часу - ( зараз)
майбутнього часу - ( потім буде робити)
7-а станція ,,Збирайко,,
Ми мови частину
вивчили
« Дієслово»
VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Повторити правила.