Урок розроблений у цікавій формі. Подорожуючи, діти розв'яжуть приклади, задачі , порівняють цифри. Також вивчать новий матеріал і закріплять його на основі вправ. А морський прибій, крик чайок і гудок корабля нам в цьому допоможуть
План – конспект
уроку з математики
проведеного у 4 класі
піготувала вчитель початкових класів
Мельник Наталія Степанівна
Тема: Урок - подорож на острів « Математика». Читання і запис шестицифрових чисел. Множення і ділення на 10;100:1000
Мета: вдосконалювати уміння читати , записувати і порівнювати багатоцифрові числа; закріплювати навички розв’язування задач,обернених до задач на знаходження суми двох добутків; ознайомити із правилом множення на 10,100,1000; розвивати логічне мислення; виховувати кмітливість, вміння послідовно висловлювати свої думки.
Обладнання: карта подорожі, малюнок корабля, предметні малюнки, загадки , фішки, схема задачі, малюнок двох рибок.
Тип уроку: урок -подорож
Хід уроку
I. Організаційний момент
Вже дзвоник дав нам сигнал;
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі ,
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
II. Актуалізація опорних знань.
–Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до країни якої не має на жодній географічній карті , цю країну ми зустрінемо лише на уроках математики. Подорож ми здійснимо на ось такому кораблі, який має назву «Знання». На кораблі ми житимемо у двох каютах – це і будуть дві команди.
Ми перевіримо чи весь багаж ми взяли з собою в подорож.
- Що вивчає математика? В якому класі вивчаємо нумерацію чисел в межах 20, нумерацію чисел в межах 100, в межах 1000, багатоцифрові числа?
Молодці, отже , багаж ви взяли весь надіюсь він вам знадобиться в нашій подорожі. Країна до якої ми пливемо на цьому кораблі називається
« Математика»
Перший порт в якому ми зупинимось називається « Усний рахунок»
Жителі цього міста приготували нам завдання, з якими ми повинні впоратися.
Добуток чисел 5 і 20 збільшити у 4 рази;
120 зменшити у 3 рази і збільшити на 10;
зменшуване 200, від’ємник 240 зменшити у 8 разів;
перший доданок700, другий 300, яка сума;
20000 зменшити на 10000 і додати 1000;
ділене 420, дільник різниця чисел 200 і 140;
перший доданок 60, другий – частка чисел 72 і 9;
знайдіть суму чисел 120 і 4, 630 і 9;
перший множник 30, другий – частка чисел 480 і 6;
знайдіть різницю добутків 50 і 2, 20 і 3.
Порт, у який ми зараз прибуваємо, це … « Обчислювальний». Як ви знаєте у воді живуть – хто? ( Риби)
І щоб зійти на берег, вам потрібно виконати приклади, які пропонують рибки- красуні.
Самостійна робота.
I варіант II варіант
(50 + 25): х = 3 450 : 5 – х = 70
х - 120 ∙ 4= 600 (25 +35): х = 12
( 72 + 16) : х = 8 х – 720 :8 = 120
І знову попереду дівчатка рівняння вони розв’язали швидше і всі вони виконані правильно, хлопці розв’язали теж правильно, тільки їм знадобилось трошки більше часу. А ми продовжимо нашу подорож і вирушаємо до наступного порту.
III. Вивчення нового матеріалу.
Прямо перед нами курс « Новинка»
Робота з підручником.
Завдання 283,284 (усно)
Завдання 285, 286 ( запис на дошці коментовано, запис у зошитах)
( робота за таблицями)
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Завдання 290 ( робота в парах)
Завдання 291 ( самостійно, усна перевірка)
( Музична фізкультхвилинка)
Ми підходимо до великого порту «Задача»
А так як подорож у нас морська, то я дещо змінила умову задачі не змінюючи при цьому дані. Послухайте задачу.
За день риболовецьке судно зловило 740 кг риби. Частину риби розклали у 26 ящиків, по 10 кг у кожний, а решту розклали у більші ящики по 12 кг риби у кожний. Скільки всього використали ящиків?
26 ящиків по 10 кг 740 кг
? ящиків по 12 кг
Розв’язання
Відповідь: усього використали 66 ящиків.
Задача 2
У ящики по 10 і 5 кілограм рибалки розклали 400 кг риби. Ящиків, які містять 5 кг було 24. Скільки знадобилось ящиків, які вміщують 10 кг?
24 ящики по 5 кг 400 кг
? ящиків по 10 кг
Розвязання
Відповідь: потрібно 28 ящиків, які вміщують 10 кг риби.
Молодці, і ці завданями ви розвязали. Прибуваємо ще в один порт.
Порт «Порівняй»
40007 40027 76000 76005
20356 20 350 43678 43600
798 1798 89000 89900
Попереду нас чекає ще один порт « Підсумковий»
Але в цей порт зовсім не просто зайти потрібно відповісти на запитання.
З якими прикладами ознайомилися сьогодні на уроці?
Як потрібно множити числа на 10, 100, 1000 ?
Як потрібно ділити на 10, 100, 1000?
Отже, нам сьогодні в подорожі допомагали :
Ві 3 ла 7 я
Дійсно в нашій подорожі допомагали нам вітрила і дружня « шкільна сім’я»
От і завершується наша подорож останній наш маленький
Порт « Домашнє завдання»
Всі сьогодні молодці, дуже гарно працювали наш корабель «Знання» відвідав багато портів, ми вивчили і засвоїли матеріал. Так тримати.