Урок – подорож по математичному океану «Віднімання і додавання» для дітей з особливими освітніми потребами. 3 клас
Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел
Мета: закріплювати вивчений матеріал; здобувати навички у розв’язувані прикладів на додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати пам'ять, увагу, уяву, математичні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати спостережливість, старанність у роботі; дружелюбність, дисциплінованість
Форма проведення: урок – подорож по математичному океану.
Обладнання: ілюстрація корабля, карта подорожі, білети на корабель, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І.Організація класу.
Ось дзвінок вже пролунав,
На урок нас всіх зібрав
Діти, в нас гостей багато
Тож давайте їх вітати.
Привітання учнів до гостей.
Добрий день вам люди добрі!
Щиро просим до господи,
Раді Вас у нас вітати,
Добра та щастя побажати!
Девізом нашого уроку будуть слова:
«Думай швидко, обчислюй усно, відповідай чітко.»
ІІ. Корекція знань учнів. Актуалізація опорних знань.
Щоб розпочати нашу подорож нам необхідно дізнатися куди ж ми будемо подорожувати. Для того щоб отримати карту подорожі нам необхідно відгадати деякі математичні загадки. Починаємо:
У папуги Гоші було трохи грошей,
Він на них собі купив:
Чобітки, пальто і бриль.
Й парасольку на додачу.
Скільки всіх нових речей
Він повіз собі на дачу? (4)
********
На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Одне чорне – скільки всіх?
*****
Бігла кізочка у лузі, а за нею Вітя біг.
Розкажіть уважні дітки
Скільки в кізочки всіх ніг?
Добре молодці! Карту подорожі ми з вами отримали. А як ви думаєте на якому транспорті ми будемо подорожувати по воді? (На кораблі). Так, погляньте на дошку, ось корабель на якому ми здійснимо подорож.
А що нам потрібно, щоб потрапити на корабель? (квитки). Так, зазвичай квитки купують за гроші, а нам з вами необхідно виконати наступне завдання, щоб отримати їх.
Прямий рахунок від 10 до 100(десятками)
Зворотній рахунок від 100 до 10
Гра «Чарівна паличка» - рахунок від 1-100
Кіт на прізвисько Матроскін
Сир на ринку продавав
30 гривень та ще 40
Наш господар вторгував
От задача всім проста, скільки гривень у кота?
Молодці! Розпочинаємо подорож. І перша наша зупинка називається «Математичний диктант». Перевіримо, чи не заблукаєте ви у просторах математичного океану.
1.Запишіть число в якому 6 десятків і 5 одиниць, 2 десятки і 8 одиниць.
2.Запишіть найбільше двоцифрове число.
3.Запишіть «сусідів» числа 57
4.Суму чисел 30 і 3
5. Різницю чисел 11 і 5
- Ви впоралися із завданням. Тепер давайте трішки відпочинемо. Фізкультхвилинка
Щось втомились ми сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, два присіли
На місця тихенько сіли!
Гімнастика для очей: Намалювати очима стовпчик вгору-вниз, намалювати коло, трикутник.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу(робота з підручником)
Порт – (Обчислювальний) – ст..68 №3
Гра «Чарівна торбинка»
Що ти тримаєш в руці, опиши? Як воно виглядає?
Порт «Фігурний»
Порт «Ігровий»
Завдання на карточках
ІV. Підсумок уроку.
А наша з вами подорож підходить до завершення.
Ось і пролунав дзвінок
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі,
Щиро дякую вам друзі!
Додаток.
Карта подорожі