Тема. Числа у межах 10.
Мета: актуалізувати вміння дітей лічити у межах 10 у прямому та зворотному порядку, співвідносити множину предметів і цифру; формувати поняття число – множина предметів, їх кількість, цифра- символ (знак), що позначає кількість предметів; дати поняття порядковий номер; розвивати логічне мислення шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати дисциплінованість, товариські взаємини, повагу до тварин.
Обладнання: індивідуальні картки.
Хід уроку:
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Математика – наука
Точна і серйозна.
І прожить без неї нам
Навіть дня не можна.
Отож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
2. Актуалізація знань учнів.
ІІ. Основна частина.
Завдання 1. Скільки ґудзиків на кожному малюнку? Де більше? Яка цифра відповідає кожному малюнку?
Завдання 2. Порахуйте кожен предмет і покажіть цифру на віялі, яке відповідає кількості предметів.
Завдання 3. У кого більше книжок? Скільки у кожного з учнів?
Завдання 4. Назви порядковий номер кожного місця на каруселі. Синє місце – перше, зелене - … Полічи в іншому напрямі.
Завдання 5. Які числа пропущені на лінійках? Яке число розташоване правіше від 7?
Всі ми звикли до порядку,
Дружно робимо зарядку.
Ми на радість цьому дому
Проганяєм сон і втому.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один і два, три і чотири —
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
Розфарбуйте у кожному ряді стільки фігур, скільки показує цифра.
Закресліть потрібну цифру.
Масажувати кожний пальчик, ніби зриваєте ягідку.
Ягідки червоні
Просяться в долоні.
Кожну ягідку зніму
І в корзину покладу.
Майже всі черепахи живуть більше 100.
Морські черепахи мають унікальну здатність – вони здатні затримувати дихання більш ніж на 10 годин.
Черепахи здатні голодувати тривалий час. Слонова черепаха може обходитися без їжі 18 місяців.
Швидкість пересування сухопутних черепах залежить від температури навколишнього середовища. Чим холодніше, тим повільніше черепаха буде повзти.
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.
Вправа «Мікрофон»
-Про що ви дізналися на уроці?
- Як у математиці позначають кількість предметів?
- Які завдання вас найбільше зацікавили?
- Продовжте речення «Я вмію…». «Сьогодні я навчився (лася)…».