Конспект бінарного уроку для 2 класу. Урок - проект, на якому учні проявляють свої творчі здібності та мають змогу допомагати нашим пернатим друзям.
Тема. Урок-проект «Пташина їдальня»
Мета: Розширити і поглибити знання про птахів, що до нас прилітають на зиму і тих, що зимують у нашій місцевості; визначити їх роль у природі. Формувати вміння визначати клас птахів. Розвивати вміння дбайливо ставитися до птахів, виховувати інтерес до життя птахів.
Колективно змайструвати та розвісити пташині їдальні.
Обладнання: мультимедійні засоби навчання, фотоматеріал із
зображенням зимуючих птахів, аудіозаписи пташиних голосів, плакат «Птахи, що зимують в Україні», виготовлені годівниці.
Тип уроку: нетрадиційний урок ( урок-проект)
Хід уроку
l. Організація учнів до уроку
1. Емоційне налаштування.
Встали, дітки, всі рівненько
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
А за девіз візьмемо такі слова:
Посміхніться всім навколо
Сонцю, небу, людям
І тоді обов’язково
День для тебе добрим буде
І на такій веселій нотці, я пропоную розпочати наш урок.
У кожного на парті є смайлики , покажіть мені свій настрій.
Я бачу у вас хороший настрій.
ll. Актуалізація знань учнів.
1.Хвилинка спостережень
- Погляньте у вікно.
- Який зараз стан неба?
- Яка приблизно температура?
- Як знаходиться сонце над горизонтом?
- Є опади?
2. Гра «Інтерв’ю про зиму».
- На які групи поділяються птахи?
- Яких птахів називають осілими?
- А яких перелітними?
- Які птахи зимують у нас?
- А які прилітають до нас взимку?
- Чим живляться птахи?
- Як може найпростіша годівничка врятувати життя пташкам взимку?
lll. Повідомлення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми навчимося допомагати пташкам взимку.
Тема нашого уроку-проекту «Пташина їдальня»
У вас на партах є листочки, на яких ви повинні написати свої очікування від сьогоднішнього уроку, та приклеїти їх до нашого «дерева очікувань»
IV. Вивчення нового матеріалу
1.Робота у групах.
Сьогодні ми працюєми в 4 групах:
Дослідники
Науковці
Літературознавці
Охоронці природи
1.1 Цікавинки про птахів.
Кожна пташка особлива. А чим славляться зимуючі пташки нам розкажуть наші « науковці». *
Синиці зимують у нашій місцевості. Коли морозна зима, то із десяти
синиць лише одна перезимовує. За добу вона з’їдає стільки, скільки важить сама. Не страшний мороз, коли є годівниця.
* Біля людських осель часто можна побачити дятла. Його називають
санітаром лісу. Він відшукує комах-короїдів. У цьому допомагає язик завдовжки 12 см.
* Цікавий птах шишкар. Дзьоб у нього хрестоподібний. Він має чіпкі лапки
і велику голівку.
На шишку він підвішується униз головою. Цей птах виводить пташенят у
будь-яку пору року. Їх
їжа – насіння ялини та сосни. Гнізда будують у лютому і березні.
- Молодці! Ви гарно попрацювали.
1.2.Народні прикмети
З давніх – давен люди за поведінкою птахів , звірів прогнозували майбутнє.
Наші дослідники підшукали та перевірили прикмети про птахів.
Снігурі туляться до оселі – на снігопад.
Голуби туркочуть – тепло віщують.
Горобці сидять з розпущеним пір’ям – на дощ.
Молодці!
1.3. Ми – майбутні письменники.
Групи наших літератутознавців підготували розповіді з елементими опису наших пернатих друзів.
1.4 Допомагаємо правильно
Наші охоронці природи дізналися багато цікавого та поділяться інформацією з усіма: чим можна підгодовівапти птахів.
V. Фізкультхвилинка
VI. Закріплення та систематизація знань учнів
2. Робота з анаграмами.
. На екрані зашифровані назви птахів. Ви повинні розшифрувати анаграму, поряд з’являється слово – назва птаха.
Ш А Ш К И Р
М О Е Л Х Ю
С І Н Р У Г
К А Р О С О
3. Робота із загадками.
Подивіться уважно на екран. Там зображено загадки.
Я вам зачитую, а ви відгадуєте та розповідаєте , що ви знаєте про дану пташку.
5. Гра «Я – пташка»
Ви повинні уявити себе пташкою, та розповісти як ви виживаєте взимку та шо полюбляєте їсти.
6.Перегляд відеосюжету « Зимування птахів»
VII. Підсумок уроку
1. Рефлексія
- Що ми сьогодні на уроці робили?
- Як допомогти пташкам взимку?
- Що можна покласти у годівнички?
2. Вивішування змайстрованих годівничок на подвір’ї школи.