Вчити учнів ділити іменовані числа на іменовані;
закріплювати вміння розв'язувати задачі;
удосконалювати обчислювальні навички;
розвивати мислення, пізнавальний інтерес, логічне мислення;
виховувати акуратність, уважність.
Урок- комп’ютерна гра
«У світі математики»
Підготувала:
Нікітенко Інга Владиславівна
вчитель початкових класів
Старицької початкової школи
Яворівського району
Тема уроку. ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА НА ІМЕНОВАНЕ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ ВИВЧЕНИХ ВИДІВ. КОМП’ЮТЕРНА ГРА.
Мета: вчити учнів ділити іменовані числа на іменовані;
закріплювати вміння розв’язувати задачі;
удосконалювати обчислювальні навички;
розвивати мислення, пізнавальний інтерес, логічне мислення;
виховувати акуратність, уважність.
Тип уроку: нестандартний, комп’ютерна гра.
Обладнання: картки-дискети для індивідуальної роботи, таблиці з прикладами,
картки для позначення рівня гри.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Повідомлення теми уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок, ми граємо в комп’ютерну гру «У світі математики.» Більшість з вас знайома з комп’ютером, вміє користуватися ним. І вміє грати в комп’ютерні ігри. Сподіваюсь, ви ними не зловживаєте, бо це шкідливо для розвитку дитини. Наша сьогоднішня гра цікава і корисна. Мета гри вдосконалювати вміння, розв’язувати задачі і приклади. Монітор головного комп’ютера – дошка, а ваші монітори це - зошити, роль комп’ютерної мишки виконує ручка. Гра складається із декількох рівней, проходячи які ви зможете набрати бали, це ваші оцінки. Час гри обмежений. Вона продовжується 30 хвилин.
3 Каліграфічна хвилинка.
Тепер треба позначити дату проведення гри в своїх комп’ютерах.
У мене записано на моніторі, ви набираєте: 27 лютого. Класна робота.
4. Математичний диктант.
Перш ніж відкрити перший рівень, проведемо розминку для розуму.
160 : 4 · 9 + 24 – 64 – 100 = (220)
30 · 20 – 120 + 230 + 200 = (910)
25 · 3 · 10 : 2 + 125 = (500)
- Запишіть:
а)трицифрові числа;
б) чотирицифрові.
Самоперевірка: 220, 910, 500, 642, 840, 134, 109, 1280, 3254, 7134.
5. Розв’язання прикладів і задач.
Переходимо до нашої гри. Відкриваємо перший рівень.
(Вчитель на дошці вивішує картку «1 рівень.»)
46 • 2 108
18 • 6 26
14 •4 92
13 • 2 100
25 •4 74
37 •2 56
(Робота учнів з картками.)
- А тепер поміняйтесь дискетами і перевірте один одного, використав зразок на головному моніторі. Перевірив, покажіть унизу дискети кількість балів, зароблених вашим товаришем.
6. Фізкультурна хвилинка.
7. Переходимо на другий рівень.
( Вчитель виставляє картку «2 рівень»)
(Розв’язання задачі біля дошки.)
Самоперевірка. ( за партою)
Задача № 708
1т=10ц 127т8ц=1278ц
1)127 8:3=426(ц)- з II д.
2)1278+426 =1704(ц) - з двох ділянок разом;
3)1704:6=284( ц)
(1278:3+1278):6=284(ц)
Відповідь: 28 т 4 ц цукру вийде з усього буряка.
8. Переходимо на третій рівень.
( Вчитель виставляє картку «3 рівень»)
(на карточці пишуть відповіді)
Зміст завдання.
( Я показую картку з завданням, групи – картки з відповіддю).
1 дм : 2 см = 10 см : 2 см = 5
1 м : 5 см = 100 см : 5 см = 20
1 км : 100 м = 1000 м : 100 м = 10
2 см : 20 мм = 20 мм : 20 мм = 1
1 т : 5 ц = 10 ц : 5 ц = 2
1 кг : 10 г = 1000 г : 10 г = 100
(Вчитель показує картки.)
9. Переходимо на четвертий рівень.
( Вчитель виставляє картку «4 рівень»)
I в. Знайти площу і периметр квадрата, сторона якого 7см.
II в. Знайти площу і периметр прямокутника, довжина якого – 6см, а ширина – 3см.
10. А тепер останній п’ятий рівень.
( Вчитель виставляє картку « 5 рівень.) Робота по групах.
Сині Червоні
600: 10 + 20 800 : 10 + 20
600 : 6 – 20 800 : 8 - 20
630 : 9 2 640 : 8 • 4
220 + 50: 5 270 – 60 : 6
Зелені
700 : 10 + 20
900 :10 +20
700 : 7 – 20
900 : 9 + 10
( Коректори перевіряють)
11. Підсумок уроку.
12 Д.з. с.115 № 715 – усно