Урок- мандрівка « У гості до Скруджа Макдака»
Тема: Утворення трицифрового числа. Читання і запис трицифрових чисел. Лічба сотнями. Порівняння сотень. Додавання і віднімання сотнями. Складання задачі за коротким записом.
Мета: ознайомити учнів з прийомами утворення чисел другої сотні, з
назвами круглих сотень; формувати вміння порівнювати, додавати і
віднімати розрядні числа; вдосконалювати обчислювальні навички;
розвивати логічне мислення, виховувати інтерес до професій банківських
службовців.
Обладнання: картки для роботі в парі і групі, картки для інтерактивної гри
«Дешифрувальники», предметні малюнки (каченята: Діллі, Біллі, Віллі,
Скрудж Макдак), презентація до уроку,
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Завдання No182 с30
-Прочитайте записані числа.
-Назвіть найменше, найбільше число.
Задача No183 с.30
Пояснення розв’язання задачі « Метод прес»
Картки на партах
1.Позиція «Я вважаю, що..»
2. Обґрунтування: «...тому, що..»
3.Приклад: ,..наприклад»
4.Висновки:« Отже ( тому) я вважаю...»
-Як можна скласти вираз до задачі?
-Зачитайте свій вираз.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Усний рахунок
Гра «Мікрофон»
Продовжте рахунок 100,..., 169..., 178..., 144..., 150,...,129...
-До суми чисел 50 і 50 додати 1;
-До суми чисел 100 і 11 додати 1.
ІV.Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку
-Сьогодні ми ознайомимося з утворенням чисел другої сотні, з назвами
круглих сотень; будемо порівнювати, додавати і віднімати сотні,
обчислювати приклади на дії різного ступеня. Уявно побуваємо в гостях у
Скруджа і каченят Біллі, Віллі, Діллі. Разом з ними будемо розв’язувати
завдання нашого уроку.
Вправа «Очікування»
-Що ви очікуєте від нашого уроку?
2.Робота в групі
-Жили собі Діллі, Біллі, Віллі. Вони жили в різних будиночках. Ми сьогодні
потрапили в гості до качат. А щоб узнати в якому будиночку ми заселилися
візьміть кожен по картці.(На звороті картки малюнок одного з каченят і
підписане його ім’я). За допомогою них ми ділимося на групи і заселяємо
будиночки, де будемо гостювати. слайд 2
1 група допомагає Діллі.
2 група допомагає Біллі.
3 група допомагає Віллі.
-Хто такий Скрудж Макдак? (Дядько каченят, банкір.) Кого називають
банкіром? ( Банкі́ри — менеджери і власники грошового капіталу, які
спеціалізуються на веденні банківських операцій.) Що таке банк? ( Ба́нк (від
італ. banco — лавка або стіл) — кредитно-фінансова установа, яка здійснює
грошові розрахунки, акумулює грошові кошти та інші цінності, надає
кредити та здійснює інші послуги за фінансовими операціями.)
- Люди яких професій працюють в банку?
-Які послуги надає банк?
- А хто хоче працювати у банку?
ПОСЛУГИ БАНКУ: (Картки лежать на партах)
Споживче кредитування та кредит готівкою;
Кредитні картки;
Страхування;
Обмін валют;
Розміщення депозитів;
Зарплатні та особисті картки;
Оплата комунальних та інших послуг;
Грошові перекази.
Робота в групах.
-В банках гроші, коштовності лежать в ящичках –сейфах. Розгадайте сусідів
(ящичків- сейфів) і допоможете Макдаку.
Назвіть і запишіть сусідів чисел
І група Діллі : 115,120, 139, 198,127
ІІ група Біллі : 118,149, 180, 163,177
ІІІ група Віллі: 119,150, 159, 164, 153
ІV.Повідомлення теми і мети уроку
1.Робота в групах
Інтерактивна гра «Дешифрувальники» слайд 3
1.Обчислити приклади Записати в порядку зменшення.
Розшифруйте слово, яке найчастіше зустрінеться на уроці і є основою
теми нашого уроку.
18:3+23= 30+42:7=
54:9+18= 90-7∙2=
58-4∙8=
29 76 26 24 36
Т С Н Я О
Відповідь
76 36 29 26 24
С О Т Н Я
-Ми сьогодні з вами познайомимось з поняттям сотня, будемо вчитись
рахувати сотнями, додавати і віднімати сотнями, розв’язувати задачі і
приклади, вивчені на попередніх уроках.
V. Вивчення нового матеріалу
1 Знайомство з сотнею ЗавданняNo186 с30 слайд 4
Скрудж Макдак багато жив.
Жив собі і не тужив.
Бо грошей багато мав.
День і ніч їх рахував.
Племіннички Діллі, Біллі, Віллі
Рахівники дуже вмілі.
Гроші вміють рахувати
І мерщій в мішки складати.
-Скільки монет у Діллі, Біллі, Віллі?
Знайдіть зручний спосіб порахувати гроші в мішках.
-Скільки монет в мішку? (100-це сотня )
2. Рахунок сотнями No187с.31
-Що робить Скрудж? (рахує гроші)
-Скільки у кожному мішку?(100монет-це сотня, 2 сотні двісті 3 сотні –
триста...)
-Тепер треба сотню взяти і сотнями рахувати.
3.Полічіть десятками « ланцюжком» No188с.31
VІ. Закріплення вивченого.
1.Робота в групах слайд 5
Порівняти вирази No189 с31
Більше, менше. порівняй.
Знаки став , відпочивай.
VІІ. Фізкультхвилинка
Діллі, Біллі, Віллі
Руки в боки, ноги шире.
Раз, два, три, чотири, п’ять
Будемо швидко присідать.
Присідаймо десять раз,
Зупиняймось всі ми враз.
Ми дихання відновимо,
Роботу в банку відродимо.
2.Самостійне розв’язання прикладів No190 с31
-Банк призупинив свою роботу. Скрудж в паніці. Щоб відродити роботу
банка необхідно розв’язати приклади і узнаємо скільки вкладників поклали
гроші до банку Скруджа Макдака кожного дня.
3.Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записомNo191 с.31 слайд 6
-Діллі, Біллі, Віллі
добре будуть і міркувати.
Задачу треба розв’язати.
1) Діти високого рівня складають і розв’язують обернену задачу.
2) Діти достатнього рівня розв’язують задачу з поясненням
3) Діти середнього рівня розв’язують за допомогою алгоритму рішення.
Алгоритм рішення задачі No191c31
1) • =
2) • =
3) + =
Перевірка розв’язання задачі
4.Цікаві завдання
Скрудж Макдак запитує каченят:
-Яке двоцифрове число у 6 разів більше від цифри його одиниць?
Назвати 4 таких числа.
VІІІ. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення» слайд 7
Що цікавого було на уроці? ( «Мені було цікаво..)
Чому навчилися?( «Я навчилася...,)
Чи справдилися ваші очікування?(Я очікувала...)
Діллі, Біллі, Віллі
Рахівники дуже вмілі.
Добре з нами рахували.
Сотню всі запам’ятали.
ІХ.Домашнє завдання слайд 8
Повторити лічбу чисел сотнями.
Обчислити No192 с.31
Обчислити No192с.31 Розв’язати задачуNo193с.31
виразом. Скласти обернену задачу до задачі No193 розв’язати її.
-Дякую всіх за плідну роботу на уроці !