Розробка даного уроку дозволяє в ігровій формі узагальнити знання учнів з теми "Додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд". Використовується прийом "Шифрувальник", елементи цікавої математики та геометрії. На уроці панує атмосфера психологічного комфорту.
Тема уроку: Поспішаймо до міста Математики. Узагальнення вивченого в 1-му
класі.
Мета уроку:
• формування предметних компетентностей: узагальнити знання учнів з теми «Додавання і віднімання в межах 100 без переходу через десяток»; сприяти розумінню школярами понять «перетворення величин», порівняння іменованого числа та суми або різниці іменованих чисел»; повторити структурні елементи та типи задач; вдосконалювати вміння складати та розвязувати задачі за схемами, знаходити значення математичних виразів; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
• формування ключових компетентностей:
уміння вчитися:розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: розширити знання учнів про прислів′я, виховувати почуття дружби у ставленні до однокласників.
Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.
Основні терміни і поняття: величини, іменовані числа.
Міжпредметні зв′язки: літературне читання.
Обладнання: мапа міста Математики, таблиці для усних обчислень, картки, схеми задач, ребуси.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Пролунав дзвінок – розпочнем урок.
Що ж сьогодні побажати?
Влучно всім відповідати,
Звісно, настрою на день.
Добрий день!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вступне слово вчителя.
- Сьогодні у нас урок незвичайний: ми з вами вирушаємо у подорож до міста Математики (показую мапу міста). Епіграфом нашого уроку будуть такі слова:
І сувора, й солов′їна
Математики країна.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Отже, розпочинаємо нашу подорож. Ми на шосе «Усний рахунок». Я буду вашим екскурсоводом, а ви – моїми помічниками. Завдання: швидко усно обчислити приклади.
- Ви дуже гарно попрацювали, тому продовжуємо подорож.
ІV. Узагальнення вивченого матеріалу
( учні обмінюються зошитами, перевіряють відповіді за записом на дошці.
50, 20, 14, 38, 37, 67, 7, 30)
Виконайте перетворення (робота в парах)
18см = …дм…см 69см = …дм…см
1м = …см 100см = …м
90см = …дм 4дм6см = …см
Перевірка завдання
Праворуч від нас «Парк обчислення»
І рівень ІІ рівень ІІІ рівень
40+ 30 = 78 + 20 = 42 + 35 =
70 + 20 = 92 – 50 = 67 – 24 =
90 – 30 = 47 – 30 = 61 + 28 =
49 – 10 = 70 – ( 9 + 1) = 75 – (10 + 5) =
Перевірка самостійної роботи
Зараз попрацюємо зі схемами задач. Складіть задачу за схемами та розв’яжіть їх.
І – 27л І – 27л на ? <
ІІ - ?, на 15л < ІІ - 15л
а) Мультимедійна фізкультхвилинка
б) Розгадування ребусів
100лиця 100ляр
а) Завдання 1
Виміряти сторони трикутника і знайти його периметр.
б) Завдання 2
Дано сторони трикутника (5см, 4см, 2см). Накресліть трикутник та знайдіть його периметр.
Вісімнадцять учениць
Налічив у класі Гриць.
Двадцять учнів ще прийшло,
Скільки в класі всіх було? (18 + 1 + 20 = 39)
Півень голосно кричить,
Двадцять людей може збудить,
Скільки півнів посадити,
Щоб 100людей розсмішити?
(Може і один півень розбудити сто людей, якщо вони поруч)
Киця й котик залюбки
Випікали пиріжки.
Киця з тіста сім зліпила,
Котик з снігу – тільки п′ять.
Скільки всіх, малеча мила,
Пиріжків вони з′їдять?
V. Підсумок уроку
- Ось і підходить до кінця наша подорож Математичним містом, ми з вами на вулиці Підсумковій. Але нам ще потрібно розшифрувати прислів’я, яке скаже, чим міцна людина. Розв’яжіть вирази (робота в парах з використанням прийому «Шифрувальник») , запишіть вирази у порядку зростання – і ви прочитаєте прислів’я.
66-32 25-12 80-40 15+11 46-30
48-20 39-1 99-81 70-50 25+5
14+22 12+12 20+2 20+12
лю |
де |
на |
ре |
не |
міц |
во |
рін |
ко |
ням |
ди |
ми |
зя |
дру |
30 |
12 |
34 |
16 |
22 |
20 |
18 |
26 |
24 |
28 |
32 |
40 |
38 |
36 |
• Без вірного друга велика туга.
• Друзі пізнаються в біді.
• Дружба- найбільший скарб.
• Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже
VІ. Домашнє завдання.
А зараз подивимося, який настрій створив наш урок. Візьміть, будь ласка, стікери з вашим іменем і приклейте на смайлик, який відповідає вашому настрою.