Урок- подорож з математики "Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел. Задачі, які розв’язуються відніманням. Розв’язування рівнянь."

Про матеріал
Ознайомити учнів із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння із застосуванням письмових обчислень, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до знань, акуратність у роботі.
Перегляд файлу

Тема уроку. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.

Задачі, які розв’язуються відніманням. Розв’язування рівнянь.

Мета уроку: ознайомити учнів із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння із застосуванням письмових обчислень, вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до знань, акуратність у роботі.

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Форма проведення: урок-подорож.

 

 

Методико – дидактичне забезпечення уроку: Мультимедійна презентація «Мандрівка на математичному потязі»,   мультимедійний проектор, відеоролік «Посмішка», карта України, картки – проїзні квитки, індивідуальні картки ,  підручник для 4 класу Математика/ М.В. Богданович, Г.П. Лишенко– К.: Генеза, 2015. .

 

 

 

I .  Організаційний момент. Девіз уроку

 Видумуй! Пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

  Активним й уважним будь

      І про кмітливість не забудь!

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні я запрошую вас у подорож математичним потягом.  Здійснемо цю  подорож  засобами математичних обчислень.  
  • Допомагати у роботі будуть кмітливість та любов до математики,   

а вашими вірними друзями під час роботи будуть уважність,  

взаємодопомога, винахідливість.

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Робота біля дошки.

1учень: Приклади №389

2 учень: Завдання №388

  1. Робот а з індивідуальними картками.( 3 учня)
  2. Усний рахунок. Інтерактивний тренажер «Метро». Перетворення одиниць маси

 

ІV. Оголошення теми і завдань уроку. Актуалізація опорних знань

  • Сьогодні на уроці ми будемо знайомитися із прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона, будемо розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння, будемо  вдосконалювати обчислювальні навички, тому що все це необхідне для нелегкої мандрівки життям.

-    У кожного з вас, пасажирів математичного потягу, є свій проїзний журнал (це ваші зошити), у них будете записувати свої спостереження і враження, є проїзний квиток на листопад, а дороговказом буде підручник. Рушаємо!

 

  1. Перша станція. Каліграфічна хвилинка. Природознавча хвилинка
  • Перша зупинка нашого потягу «Каліграфічна хвилинка». Сядьте рівненько та приготуйтеся до руху вперед. Прошу вас: красиво писати, уважно дивитись і нітрішки не помилитись.

 

  • Багата наша Батьківщина своєю природою, і тому пропоную здійснити подорож мальовничими куточками України. Послухайте і каліграфічно запишіть всі почуті числа.

-  Довжина кордону України 6 993 км.

 - Довжина кордону з півночі на південь 893 км, а за сходу на захід - 1316 км.

-  Найвища гора Кримських гір (Роман-кош) – 1545 м.

-  Найвища гора Карпат (Говерла) – 2061 м   

6 993   893   1 316   1 545  2 061

Завдання:

-  найдіть «зайве» число;

-  найдіть найбільше та найменше  чотирицифрові числа (підкресліть);

-  назвіть скільки у найбільшому числі всього тисяч, сотень, десятків;

-  назвіть сусідів найменшого числа.

 

2. Інтерактивний метод «Мозкова атака»:

- Як називаються числа при додаванні? При відніманні?

- Як збільшити число в 100 разів?

- Як зменшити число у 10 раз?

- Яку дію треба вибрати, щоб збільшити число на кілька одиниць?

 

3. Друга  станція. Математичний диктант  

 

-  Обчисліть суму чисел 300 і 154 (454 міста в Україні);

-  Число 230 збільшити у 100 разів (23 000 річок в Україні);

-   Число 15 000 збільшити на 5 000 (20 000 озер в Україні, найбільше – Ялпуг, що знаходиться в Одеській області);

-   Суму чисел 210000 і 30000 зменшити у 10 раз.( 24000 кв.м – територія Карпатських гір);

-   Утворіть число, що складається із 603 одиниці 2 класу 700 одиниць 1 класу

 ( 603700 кв.км – територія України).

454    23 000    20 000   24 000   603 700

Самоперевірка

 

V. Вивчення нового матеріалу

Третя станція. Станція нових знань.  Робота над новим матеріалом

1.Підготовча робота Проблемна ситуація. Робота в парі.

  • А сьогодні набудемо навичок додавання і віднімання багатоцифрових чисел. 
  • Відкрийте підручник, наш сьогоднішній дороговказ на с. 64, № 390. Перевіримо, як учень виконав завдання. Поясніть, як правильно записувати числа при письмовому додаванні та відніманні.

2 . Опрацювання правила

 Підручник с. 64, № 390 (усно). Читання правила

3.Первинне закріплення вивченого матеріалу

  Четверта станція . Станція точних обчислень

 Диференційована самостійна робота: (Робота по проїзним квиткам)

1 група (жовті)  -         № 391 (1) – з коментуванням біля дошки;

2 група  (зелені)  -      №391 (2) – самостійно в зошитах;   

               Перевірка                                  

 

VІ. Закріплення нового матеріалу

     П’ята станція невідомих компонентів

   а) Гра «Мікрофон»

- Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

- Як знайти невідомий доданок?

- Як знайти невідоме зменшуване?

   б) Розв’язування рівнянь №391 (3) – самостійно і біля дошки.

 

VІІ. Валеологічний супровід

Шоста  станція  Фізкультхвилинка з танцювальними рухами «Посмішка»

 

- Створення позитивного емоційного настрою

  • Встаньте. Глибоко вдихніть повітря. Таке повітря є тільки на нашій землі.

 Потяніться, як тягнеться квітка до сонечка. Такі квіти є тільки на нашій землі.

Подивіться один на одного. Такі діти є тільки у нас, в Україні. Усміхніться один одному і збережіть ці посмішки.

 

ІІ. Розвиток математичних знань.

  1. Сьома станція логічного аналізу.   Розв’язування задачі № 392
  • ознайомлення з задачею;
  • аналіз задачі:
  • Що відомо в задачі? Про що запитується в задачі? Як дізнатися, скільки кг картоплі було?
  •  Чи можемо зразу дати відповідь на запитання задачі? А як дізнатися, скільки залишилось?
  • розв’язування задачі за рівнями розвитку дітей:
  • (жовті)      розв’язування за поданим планом:

1 дія. Скільки кг картоплі залишилось в овочесховищі?

2 дія. Скільки кг картоплі було в овочесховищі спочатку?

  •  ( зелені )     складання виразу самостійно.

Перевірка

  1. Восьма станція . Станція відношень. Розв’язування задачі №393
  • ознайомлення з задачею;
  • складання короткої умови до задачі:

                          22кг-5кг

                          ? кг -75кг

  • Який тип задачі? ( На знаходження відношення)
  • аналіз задачі:
  • Про що питається у задачі? Що відомо в задачі?  Як дізнатися у скільки разів більше  треба одержати олії?  Значить у стільки разів треба взяти більше насіння.
  •  Колективне розв’язування задачі.
  1. 75:5=15 (р.)-
  2. 22*15=330(кг)
  1. Дев’ята станція . Станція  самостійних рішень . Цікава задача.

Самостійна робота.

Довжина річки Дніпро 2285 км , а річки Дністер – 1410 км. На скільки км Дніпро довший, ніж Дністер?

 

IX. Підсумок уроку . Десята станція .  Підсумкова

  1. Узагальнююча бесіда
  • Як письмово додавати та віднімати багатоцифрові числа?
  • Які ще завдання виконували на уроці?
  • Що нового ви дізналися на уроці?
  1. Домашнє завдання:  )

Проїзні витки: (жовті,)    №395, № 396

                          (зелені  )  №395, № 396, № 394*

   3.  Рефлексія.  Галявина творчості 

-  Ось і добігає до кінця наша подорож. Чи була вона цікавою і корисною, ми дізнаємося з нашої невеликої галявини. Вам необхідно вибрати квітку – символ нашої України і прикрасити галявину. Якщо:

  • урок пройшов цікаво і корисно – це соняшник, символ Сонця, праці й достатку;
  • урок пройшов непогано  - це волошка, символ ніжної душевної краси і скромності;
  •  урок не сподобався, було незрозуміло – це мак, символ безконечності зоряного світу, Всесвіту.

 

 

 

 .

 

 

docx
Додано
20 березня 2020
Переглядів
826
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку