Урок -подяка за повістю Ч. Діккенса "Різдвяна пісня в прозі"

Про матеріал
Урок- подяка допоможе учням зрозуміти, які моральні цінності пропагує автор у творі, чому змінився Скрудж і кому він цьому завдячує.
Перегляд файлу

6 клас

Тема. Урок – подяка за повістю Ч. Діккенса ‘‘Різдвяна пісня у 

            прозі’’.

Мета: допомогти учням зрозуміти, які моральні цінності   пропагує автор у творі, розкрити значення Різдва.  Розвивати зв’язне мовлення,критичне мислення. Виховувати в учнівлюдяність,доброту,милосердя, любити  Різдво.

Обладнання:ілюстрації до твору, уривок із фільму ‘‘Різдвяна

            пісня  у прозі’’,буктрейлер “Ніч перед Різдвом”

Хід уроку

  1. Організація класу.
  2. Психологічна хвилинка

     -- Привітаймося

     -- За що люди дякують одине одному?

     -- Який настрій у людини,коли їй дякують?

     -- Візьміться за руки і подякуйте одне одному просто за щось.

(Учні стають у коло і дякують одне одному).

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас урок- подяка за повістю Ч.Діккенса

“Різдвяна пісня у прозі”. Убудь якому віці люди вірять

у різдвяні дива і свідомо очікують їх.

Ч.Діккенс теж вірив у чари Різдва.І у своїй повісті написав,

мабуть,найкращі слова про це дивовижне свято.

  1. Робота над змістом повісті:
  1. З чим у вас асоціюється слово Різдво?

(учні називають)

  1. Самостійна робота на два варіанти:I-варіантII-варіант        

Скласти сенкан на                          Скласти гроно на

   тему: “Різдво”.                         тему: “Різдво”.

 

  1. Хвилинка поезії.

(вірші про Різдво)

Врочисте небо

Святість, Далина

Неначе світ у зоряній обнові

Радіють люди, виграє луна

Прийшло Різдво!

Прийшло Різдво Христове!

   Чи всі герої повісті шанували Різдво?

(кадр із фільму “Різдвяна пісня у прозі”,де Скрудж говорить про Різдво).

  Але ми прочитали повість до кінця і знаємо, що ставлення  до Різдва у Скруджа змінилося, він полюбив Різдво. Його крижане серце розтало і стало таким, як у звичайної  людини, здатним на добро, милосердя, людяність.

 Проблемні питання:

  1. Хто допоміг Скруджу змінитися?
  2. Кому він може подякувати?

Дати відповіді на ці питання і є наше головне завдання уроку.

  1. Робота в групах.

Об’єднуємося в грипи і переконаємося, за що Скрудж може

подякувати:

  1. група - Марлею
  2. група – племіннику
  3. група – I духу і сестрі
  4. група – IIдуху і Бобу Кретчиту
  5. група – III духу
  6. група – Чарльзу Діккенсу.

(учні розповідають і зачитують уривки із повісті).

Так, вони допомогли зрозуміти Скруджу, що не гроші головне в житті, а є інші цінності.

  1. Робота з підручником.

Який урок виніс наш герой? (зачитати з підручника, сторінка 102.)

  1. Складання грона на тему: “Що в житті людини найцінніше?”

 

                                 Сім’я

         здоров’я                                             улюблена справа

 

 

дружба                                                                       родина

 

                                         уміння радіти

взаємоповага                  життю                    співчуття

  1. Вправа “Рефлексія”.

--- Я зрозумів …

--- Я вважаю …

--- На мою думку …

  1. Підсумок уроку.

У цьому творі ,все як у казці – перемогло добро.

Сталося справжнє диво – душа Скруджа очистилась від зла.

Він зрозумів, яку важливу роль відіграє родина.

Бо родина – це наш дім, наш захисток, наші рідні.

Тож цінуйте свої родини, своїх батьків, будьте слухняними,

добрими, ввічливими, шануйте і поважайте свято Різдва.

Перегляд буктрейлера “Ніч перед Різдвом”.

 

  1. Домашнє завдання.

Прочитати повість М.В. Гоголя “Ніч перед Різдвом”.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 грудня 2020
Переглядів
843
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку