Урок- розвитку мовлення ."Складання тексту-опису за картиною К.Бiлокур "Соняшники".

Про матеріал
Складання поурочного плану з розвитку мовлення , етапи уроку ,форми та методи для кращого сприйняття материалу уроку,виховання любовi до природи ,до свого краю,гордiсть за нашу славетну К.Бiлокур.
Перегляд файлу

УКРАЇНСЬКА  МОВА

4  клас 

ТЕМА: «Складання тексту – опису за

картиною К.Білокур «Соняшники»

Мета: вчити учнів складати твір – опис за  картиною ; вдосконалювати вміння послідовно висловлювати власні думки ; розвивати усне и писемне мовлення , увагу ,відчуття краси природи ; виховувати естетичні смаки , любов до природи ,почуття гордості за славетну українку – К. Білокур.

Обладнання: підручник, зошити, ілюстрації  , квітка «Соняшник» , емблеми «соняшники»,

портрет К.Білокур ,презентація про її творчість.

Хід уроку:

Організаційний момент:

Подивиться один на одного і подаруйте одне одному усмішку. «Не забувай , що ти – людина .

І хочеш того чи ні, усмішка твоя – єдина , мука твоя – єдина , очі твої – одні .» Такі неповторні ,

Як і ви -  кожна особистість . Так і К.Білокур – оригінальна особистість . У вас в руках квітка ,яка

є символом України , яка схожа на сонечко ,яке нам дарує світло і тепло . Я бажаю вам щоб ваші посмішки частіше дарували людям тепло .(відео про життя і творчість К.Білокур )

Епіграф: « У квітів і в людей душа однакової чистоти , тому такі вони зрозумілі .»(П.Мовчан)

Мотивація:  загадка

 

-Що  вам відомо про соняшник ?

-Складання «павутинки»  

 

-Молодці !

Повідомлення теми і мети уроку :

Сьогодні у нас незвичайний урок , сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому , в країну чудову,що нас так чекає й збагачує мову.

Яким ви хочете , щоб був наш урок ?

( цікавим,пізнавальним,навчальним,веселим,світлим,продуктивним)

А якими ви повинні бути на уроці ?

(дисциплінованими,уважними,активними,вправними,наполегливими,

самостійними,творчими .)

Актуалізація опорних знань.

Що таке текст?

 З яких частин складається текст ?

Що можна скласти до тексту?

Як пишеться кожна частина плану?

Що можна підібрати до тексту ?

Що таке текст – опис?

Підготовча робота до сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Презентація К.Білокур «Соняшники».
  2. Поетична хвилинка.
  3. В.Сухомлинський «Соняшник».
  4. Розгляд картини К.Білокур «Соняшники».

Робота над мовним матеріалом.

1.Створення синонімічних рядів .

2.Добирання прикметників.

3.Створення словосполучень.

4.Складання плану твору.

План

1.Соняшник – квітка сонця.

2.Опис маленького соняха.

3.Опис великої квітки.

4.Соняшник вечірньої пори.

Усне складання тексту за планом і мовним матеріалом.

1.Добирання заголовка. «Квітка сонця».

2.Культура оформлення тексту.

Написання твору учнями.

Перевірка твору.(Зачитування 1-2 творів )

Підсумок уроку.

Складання сенкану:

1.Іменник            -       Соняшник.   

2.Прикметники  -  Високий,стрункий.

3.Порівняння   -  Хлопчик у золотому брилі.

4.Речення  -  Пригощає горобців.

5.Асоціація -  Відважний лицар.

Ось і закінчився наш цікавий урок,

Вас на перерву кличе дзвінок.

Дякую всім за плідну роботу ,

Зустрінемось з вами на наступнім уроці.

 

 

docx
До підручника
Українська мова 4 клас (Волкотруб Г. Й.)
Додано
23 березня 2021
Переглядів
575
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку