Урок- узагальнення. Захист власних проектів « Складне речення»

Про матеріал

Урок- узагальнення.Захист власних проектів « Складне речення»

( 9 клас )

Ця розробка до уроку допоможе повторити , узагальнити матеріал із розділу «Складне речення » . Переважає групова робота – захист проектів- презентацій ,самостійно підготовлених вдома . Тема захисту I групи- « Сполучникові речення » , II-« Безсполучникові речення », III- « Складне речення з різними видами зв'язку», IV – « У світі цікавого ».Учні доводили особливості речень, вживання розділових знаків між частинами, визначали їх у тексті, дослідили їх використання у науковій та художній літературі. У розробці є і такі методи, як «Асиндетон», Парамійна плутанина. Це- урок- пошук, урок- дослідження, урок-аналіз.

Перегляд файлу

 

 

 

http://www.photoshop-master.ru/adds/adds6404/1.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Підсумковий урок «Складне речення » Урок – захист власних проектів

Мета: Повторити, удосконалити, поглибити знання учнів про складне речення, їх види;

формувати навички визначати їх в тексті, виконувати синтаксичний розбір; правильно вживати

розділові знаки; виховувати моральні якості справжньої Людини.

 

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, комп’ютер.

 

Хід уроку

 

  1.               Організаційний момент.
  2.               Повідомлення теми, мети уроку.
  3.               Актуалізація опорних знань.
  4.               Мотивація навчальної діяльності.
  5.               Вступ.

 

 

 

 

 

 

  1. Учні знайомляться із слайдами людей різних професій.
  2. Слово вчителя.

свадьба оля 054  

 

 

 

 

 

 

 

Живе не той, хто чадить. 

Живе, хто іскрить!

Живіть так, молоді,

Щоб встигли зоставити

Слід після себе путящий!

                    О.Гончар

 

  Любі учні!!!

Тільки що ви подивилися слайди про людей різних професій. Але усіх об’єднує одне поняття – людина!

Який би фах ви не обрали, залишайтеся людьми. Нема особливого рецепту справжньої людини.

Але це поняття включає усі моральні принципи людства: доброту, чесність, порядність,  людяність,

відповідальність.

Хочеться згадати притчу про сіяча (з Євангелія від Матвія). (Учень розповідає притчу).

З притчі зерна можна порівняти із моральними, гарними якостями. Землю – із бажанням.

Якщо людина не хоче, не має бажання виховувати їх в собі, то вони, ті зерна, тобто моральні якості,

не проростуть. А без них ми не гідні слова Людини! Тому епіграфом сьогоднішнього уроку

є слова Максима Рильського:

свадьба оля 069«Яке глибоке щастя – жить , бути гідним імені Людини, народу й людськості служить».

 

VІ  Захист учнями планів проектів (презентацій).

 1.   Група «Сполучникові речення».

 2.  Група «Безсполучникові речення».

свадьба оля 113свадьба оля 076  3.  Група «Складне речення з різними видами зв’язку».

свадьба оля 059  4.  Група «У світі цікавого».

 

 

свадьба оля 092свадьба оля 103 

 

 

VІІ. Тренувальні вправи.

         1.  Асиндетон «безсполучниковість».

1.1.     Прочитати текст. Визначити, до якого типу та стилю мовлення належить. Тему чи основну думку

виражає заголовок.

Головне – залишатися людиною! Бути людиною – виховувати в собі високі моральні якості. І сааме

 від них залежить, якою буде людина. Життя даровано кожному, щоб творити добро, чесно виконувати

 обов’язки, бути мужнім, мати гідність та розум.

Десять заповідей Христових – це моральні принципи людства. Кожна людина, крім великих

загальнолюдських моральних принципів, має свої власні. Вони полягають у ставленні до найближчих

людей, до навколишнього середовища.

Запам’ятайте: про високі принципи не потрібно привчати, але їх треба проводити на ділі. Живе лиш

той, хто не живе задля себе, а для других виборює життя.

Справжня людина – це чесна, працьовита, вірна слову і обов’язку. Людина йде з життя, а її чесна

праця залишається в пам’яті інших людей. Кожен повинен знати: слід залишати по собі гарні спогади,

добрі діла. А це нелегко! Щоб досягти цього, треба працювати над собою!

 

1.2. Робота з текстом в группах. Синтаксичний розбір речень (їх виписують із тексту)

І   Група – складносурядного

ІІ  Група – складнопідрядного

ІІІ Група – безсполучникового

IV Група – з різними видами зв’язку.

 

2.Паремійна плутанина.

На тобі, небоже, що…

Учися в народу, бо…

Так треба житии,…

Брехнею світ пройдеш, та…

Що в молодості навчився, то…

Довідка:  та народ не вернеш,

то на старість як

знайдеш, мені негоже,

нікому зла не чинити;

не перейдеш і бороду.

 

Виконання тестів на комп’ютері.

 

          3.Творче завдання «Скласти текст «Весна» із використанням:

 

  1. Група – сполучника проте;

  2. Група – сполучним словом про те;

   3. Група – сполучником зате;

   4. Група – сполучним словом за те.

 

Зчитувати заздалегідь написаних уривків із творів на тему «Яку людину я вважаю справжньою»,

«Що робить людину людиною»

 

4. Виведення формули справжньої людини:

Формула справжньої людини:

  1. Дотримуймось десяти заповідей Христових як моральних принципів людства!
  2. Прагнімо вершин добра!
  3. Бережімо світ – довкола і в собі!
  4. Спілкуймося з відкритими серцями!
  5. Будьмо громадянами!

 

  1.               Підсумок уроку.

Д/з: 1. група – скласти 6 складних речень, їх синтаксичний розбір.

   2. група – твір-роздум, використати складні речення «У чому сенс життя».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

docx
Додано
18 жовтня 2018
Переглядів
1274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку