Конспект уроку мистецтво "музичне мистецтво" 1 класу НУШ, за підручником Н. А. Лемєшевої. Який допоможе вчителям у проведені уроку, зацікавити дітей до уроків мистецтва, виховувати у них любов до культури та музики
Урок №12
Привіт чарівнице зимо!
Мета :
навчальна: збагачувати музичний досвіт дітей, розкриваючи особливості виразності музики, навчити розрізняти звуки за висотою(високі та низькі);
розвиваюча: розвити творчі здібності учнів, почуття ритму, розвивати навички виразного співу;
виховна: виховувати любов до музики, культуру слухання.
Музичний матеріал: Дж. Ласт «Зима», вірші З. Лисевич. «Танці-зігріван-
ці» з циклу «З любов’ю до дітей», «Кружляють танок свій красивий з хмаринки», створення мелодії до вірша А. Качан «Два плюс два».
Наочні посібники: нотна хрестоматія, ілюстрація зими та музичних інструментів.
Обладнання: ТЗН, дитячі музичні інструменти, фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
Учні ходять до класу під музичний супровід(на вибір вчителя).
1.Організаційний момент.
Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання.
2.Мотивація навчальної діяльності
Учитель: на уроках музичного мистецтва ми багато чого дізнались. Разом із музикою можна поринути у чарівний світ звуків, казкові пригоди, різні захопливі історії, вивчати нове, та відкривати для себе щось цікаве.
3. Основна частина
Діти а ви любите загадки? А щоб дізнатися про що ми сьогодні будемо говорити, ви маєте відгададати декілька з них.
Прийшла до нас бабуся
у білому кожусі.
Поля причепурила –
Пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона,
Ця бабуся чепурна?
(Зима)
***
На дворі горою, а в хаті водою
(сніг)
***
Небесна зірка на долоню впала
І в ту ж мить розтала.
(сніжинка)
***
Прозорий, як скло, не вставиш у вікно
( крига)
***
Восени не в”яне, а взимку не вмирає.
(ялинка)
***
Влітку відпочивають, взимку дітей катають.
(санчата)
***
За селом була вона
Вся блискуча, чарівна,
По слизьких її боках
Їдуть діти в саночках.
(ковзанка)
***
По стежині, по дорозі
Бігти я у них не в змозі,
По снігу не йдуть як слід:
До вподоби – тільки лід.
(ковзани)
***
Дві дощечки, дві сестри несуть мене із гори
(лижі)
***
Росте вона зимою
Донизу головою
Тоненькою,
Прозорою,
Біло-голубою.
(бурулька)
***
Узимку хто,
Скажіть мені,
Малює квіти
На вікні?
(Мороз)
Тож скажіть мені про яку пору року йдеться у цих загадках?(про зиму)
Правильно, молодці. Справді сьогодні ми погворимо про зиму, яка вже скоро завітає до нас. А чому, ми так її чекаємо?(багато свят)
Зима дуже гарна пора року. Художники різними засобами передають її красу. Розгляньте малюнки у своїх підручниках(ст. 48). Скажіть якими кольорами користувались художники для того щоб передати красу зими?(голубим, білим…… )
Музиканти також предавали чарівність зимової пори за допомогою різних звуків. А скажіть які ж бувають звуки?( високі та низькі, тихі голосні, короткі та довгі). Правильно.
Зараз ми прослухаємо музичний твір Дж. Ласта «Зима» ,як саме композитор предав нам зимовий настрій і що використав?
Яка зима відтворенна у музиці? Що ви уявляєте під час слухання?
Гучна Тиха Наспівна
Повільна Швидка
Вокальна Інструментальна Танцювальна
Повторне слухання
Фізкультхвилинка. Музика пісні скаутів, вірші З. Лисевич. «Танці-зігріванці» з циклу «З любов ю до дітей».
Експерементуємо (ст..49)
Зараз ми з вами створимо історію про зиму, з використанням музичних інструментів.
Вокально - хорова робота
Поспівка «Кружляють танок свій» з використанням дитячих музичних інструментів.
Уявіть що ми захотіли створити музичний твір про чарівну зиму, візьмемо вірш і створимо мелодію до нього. Вона буде весела чи сумна? Які різні настрої можна передати за допомогою музики?. Використаймо слова – підказки.
Швидко танцювальна мелодія короткі звуки радісно
Довгі звуки спокійно повільно наспівна мелодія.
4. Підсумок уроку.
- про яку пору року ми говорили на сьогоднішньому уроці?,
- які звуки можна використати при створені музичного твору про зиму?,
- чому ви любите зиму?