Урок №13, 5 клас, "Контрасти та відтінки. Симфонічний оркестр (продовження). "

Про матеріал

План-конспект уроку №13 інтегрованого курсу "Мистецтво" компонент "Музичне мистецтво" для 5 класу. Матеріал для художньо-творчої діяльності може варіюватися на погляд учителя. Матеріал для сприймання музичного мистецтва з аудіо-записів я часто заміняю відео-записами, так як учні завзятіше сприймають інформацію. Відеоматеріали вибираю з інтернетресурсів. Часто застосовую відеозаписи з власного архіву періоду студентства, педагогічних практик, іншої музичної діяльності, з попередніх років роботи в ЗОШ.

Перегляд файлу

 

Клас

5-а

5-б

5-в

5-г

Дата

 

 

 

 

Сімаковська Т.В.

учитель інтегрованого курсу «Мистецтво»

(музичне мистецтво)

Кам’янець-Подільського НВК №14

Урок 13.

Тема: Контрасти та відтінки. Симфонічний оркестр (продовження).

Мета: формування ключових компетентностей:

загальнокультурна  компетентність: оволодіння особливостями національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно дозвіллєвій сфері;

міжпредметна естетична компетентність: оцінювати предмети і явища, їх взаємодію, що формується під час опанування різних видів мистецтв;

предметних компетентностей:

  •        ознайомити учнів з різними музичними інструментами, поняттями «тембр»,

ознайомити учнів з творчістю композитора Б.Ріттена на прикладах «Путівника для оркестру для молоді»;

  •       розвивати вміння учнів розрізняти на слух музичні інструменти;

- розвивати вміння учнів інтерпретувати та виразно виконувати пісні;

- виховувати ціннісне ставлення до хорової музики, моральні якості творчої особистості.

Обладнання: фортепіано, ноутбук, аудіо- та відеозаписи, мультимедійна презентація, портрети композиторів, картки понять, зображення інструментів, роздатковий матеріал для ігор і опитувань.

Тип уроку: урок поглиблення теми.

 

Хід уроку:

І. Вхід учнів під звучання пісні О.Злотник «Школярі-школярики»

 

ІІ. Організація класу до уроку.

Музичне вітання.

Перевірка присутніх.

Повідомлення теми і мети уроку.

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Д/з минулого уроку – Намалювати музичний інструмент.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Запитання до учнів:

-Що таке симфонічний оркестр?

-Як інструменти  розміщуються в симфонічному оркестрі?

Завдання:

Учитель показує зображення інструмента, а учні повинні оприділити його відношення або непричетність до симфонічного оркестру.

 

V. Мотивація навчальної діяльності.

Як взаємодія кольорів підсилює загальне враження від живописної картини, так і поєднання інструментальних тембрів в оркестрі збагачає палітру музичного звучання.

Сьогодні ми з вами продовжуємо  говорити про симфонічний оркестр, склад його інструментів та його звучання.

 

VІ. Слухання музики. Б.Бріттен «Путівник для оркестру для молоді»

Краще ознайомитися з музичними інструментами нам допоможе "Путівник по оркестру для молоді" англійського композитора Бенджаміна Бріттена.

Бенджамін Бріттен (1913—1976) — англійський композитор, диригент, піаніст.

Слухання твору.

Аналіз музичного твору.

Запитання до учнів:

-Які інструменти ви побачили та почули в даному відео?

-Нащо, на вашу думку, Бенджамін Бріттен написав такий твір?

 

VІІ. Гра «Уявні оркестранти».

Учні уявляють себе музикантами оркестру. Кожен музикант грає на якомусь певному музичному інструменті. Вчитель диригує. Під музику Бріттена уявний оркестр грає.

VІІІ. Вокально- хорова робота.

Розспівування.

Ммм... (на мурмурандо) по півтонах  у висхідному і нисхідному порядку.

Мі ме ма мо му... по півтонах  у висхідному і нисхідному порядку. (Звертаю увагу на округленість звуку та артикуляцію.)

До мі соль мі до по півтонах  у висхідному і нисхідному порядку.

Виконання пісні О.Злотник «Школярі-школярики».

Виконання пісні «Різнокольорова гра» Б.Савельєв.

Виконання пісень вивчених на попередніх уроках.

 

ІХ.Гра на дитячих музичних інструментах.

Учні підіграють на муз.інструментах учителю (ф-но) виконуючи пісні.

 

Х.Узагальнення. Рефлексія.

Запитання до учнів:

-Що таке симфонічний оркестр?

-Як інструменти  розміщуються в симфонічному оркестрі?

-Який твір якого композитора ми сьогодні слухали?

 

ХІ. Домашнє завдання.

Переглянути відео

 

ХІІ. Вихід з класу під звучання О.Злотник «Школярі-школярики».

 

 

1

 

docx
До підручника
Мистецтво (інтегрований курс) 5 клас (Масол Л.М.)
Додано
4 грудня 2018
Переглядів
1273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку