Дата __________ Номер уроку ___________ Фізкультура 1 клас
Тема тижня. Мої друзі
Тема дня. Біг зі зміною напрямку руху. Ходьба із високим підніманням стегна.
Звіроаеробіка.
Мета:
1. Ознайомити учнів з правилами безпеки на уроках фізичної культури.
2. Навчити бігу зі зміною напрямку руху
3. Навчити ходьби із високим підніманням стегна
4. Розвивати гнучкість звіроаеробікою
5. Розвивати правильну поставу та профілактика плоскостопості.
6. Розвивати командну роботу з-за допомогою рухливої гри.
7. Виховувати здоровий спосіб життя.
Формувати групу компетентностей:
-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння команд, терміноголічного апарату предмета; спілкування під час рухливих ігор;
- Ціннісно-смислову компетентність шляхом формування здорового способу життя та інтересу до спорту.
-Здоровязбережувальну компетентність шляхом розуміння важливості фізичних вправ для організму.
Очікувані результати:
Обладнання: свисток, спортивний інвентар, ілюстративний та роздатковий
матеріал.
Тип уроку: урок формування компетентностей.
Хід уроку
Частини уроку |
Зміст уроку |
Дозува-ння |
Організаційно-методичні вказівки |
Для творчості учителя |
Підготовча частина (10 хв) |
Організаційний момент Шикування в одну шеренгу, перешикування |
15 с |
Перевірка спортивної форми |
|
Мотивація навчальної діяльності. Ознайомлення із завданнями уроку. |
||||
Проведення інструктажу з техніки безпеки |
||||
Правила безпеки на уроках фізичної культури. Заходити до спортивної зали тільки з дозволу вчителя і тільки в години, передбачені навчальним розкладом, у спортивній формі. У спортивній і тренувальній залах учням заборонено користуватися спортивним обладнанням, гімнастичними снарядами та іншим спортивним інвентарем без дозволу вчителя. На робочому місці (спортивна зала, тренажерна зала, спортивний майданчик на відкритому повітрі) не повинно бути предметів, що не пов’язані з виконанням відповідної роботи. |
||||
Розподіл по порядку. Розподіл на 1—2 Вимірювання ЧСС |
1 хв |
|
|
|
Комплекс ранкової гімнастики |
||||
|
|
|
|
|
Основна частина (20 хв) |
Біг зі зміною напрямку руху. Ходьба із високим підніманням стегна. Звіроаеробіка. Вчитель показує малюнок а діти імітують рухи тварини |
18 хв |
Стежити за технікою виконання |
|
Вправи на відновлення дихання. |
2 хв |
|
|
|
Заключна частина (5 хв) |
Комплекс вправ для формування правильної постави 1. В. п.— стоячи, стопи паралельні на ширині плечей, руки на поясі. Перекат з п’яти на носок. 2. В. п.— о. с. Напівприсідання і присідання на носках, руки в сторони, уверх, уперед. 3. В. п.— стоячи, ноги на ширині плечей, ліву руку підняти вгору, праву відвести якомога далі назад — у сторону. Згинаючи ноги в колінах, нібито виконуючи напівприсід, схрестити руки попереду. Повторити вправу, піднявши вгору праву руку і відвівши назад, убік ліву Вимірювання ЧСС |
4 хв |
Дихання вільне, рівномірне. Не сутулитися, усі вправи виконувати в спокійному темпі, без затримань дихання. Кожну вправу виконують 4—5 р., згодом кількість повторень поступово збільшувати до 10—12 р. |
|
Підбиття підсумків |
1 хв |
|
|
Умовні скорочення: ЗРВ — загальнорозвивальні вправи; ЗСЖ — здоровий спосіб життя; СМГ — спеціальна медична група; в. п.— вихідне положення; о. с.— основна стійка. ЧСС – частота серцевих скорочень.
Ходьба із високим підніманням стегна.
звіроаеробіка – загальнорозвивальні вправи з імітацією рухів тварин;
"Звіроаеробіка".
І. Уселась кошка на окошко
И стала лапой уши мыть
Понаблюдав за ней немножко
Ее движенья можно повторить.
Вправи під музичний супровід
https://www.youtube.com/watch?v=7tdvrQiQroM
1