Тема: Хмаринки-чарівниці, невтомні мандрівниці.
Мета: Познайомити учнів як можна засобами різних видів мистецтва розказати про природу та природні явища.
Активізувати мистецькі (музичні та образотворчі) компетентності.
Вчити порівнювати та аналізувати співвідношення та єдність образотворчого та музичного мистецтв. Удосконалювати способи роботи фарбами.
Розвивати емоційні сприйняття.
Виховувати бережливе ставлення та любов до оточення.
ХТД: Зображення неба.
Обладнання та матеріали: Н. Антоник "Хмаринки "; Наталія Май «Хмарка»;
Фрагменти відео; Підручник; ТЗН. Альбом, фарби, пензлі. Фломастери.
Тип уроку: Комбінований.
Перебіг уроку
І. Організаційна частина
Діти заходять до класу під музичний супровід. Демонструється відео з зображенням неба. Музика стихає. Діти організовують свої робочі місця.
ІІ. Мотивація.
(Діти слухають. Можуть підспівувати).
Міні-бесіда (Повторення).
Обговорення матеріалу, що вивчався на уроці музичного мистецтво по даній темі.
Регістр – високий, низький;
Хмаринка – темна, світла.
ІІІ. Повідомлення теми.
Сьогодні ми продовжимо подорож в дивосвіт хмаринок.
ІV. Опрацювання нового матеріалу.
Бесіда з учнями.
РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. (ст. 18)
Опрацювання тексту.
ДЕМОНСТРАЦІЯ КАРТИНКИ З ЗОБРАЖЕННЯМ ПЕЙЗАЖУ В РІЗНІ ПОРИ РОКУ. (2 слайд)
Отже хмаринка може подорожувати ще й різними порами року.
(Можна дітей поділити на групки і погратися. Наприклад: А давайте запитаємо у першої групки… і відповідне запитання. І т.д.)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. Художньо творча діяльність. (Педагогічний малюнок на планшеті)
- Послідовність виконання роботи (техніка по вологому);
- Заповнення формату хмаринками різними за кольором.
Поки фарба підсихає запитуємо у дітей:
Продовження практичної роботи:
VІ. Рефлексія
VІІ. Завершення уроку
Вернісаж дитячих робіт.
Побажання діткам зустрічати різні хмаринки. Адже кожна хмаринка корисна.
Завдання: Роздивлятися які бувають хмаринки за кольором, вагою, звучанням, швидкістю. Коли це відбувається (пора року, час доби, зміна погоди тощо). Робити нотатки (за бажанням).