Домогтися засвоєння учнями змісту поняття «тотожні перетворення раціональних виразів» та схеми (алгоритму) перетворення раціонального виразу на раціональний дріб.
Урок № 21
Алгебра 8 клас
Тема уроку. Тотожні перетворення раціональних виразів
Мета уроку:
Навчальна: домогтися засвоєння учнями змісту поняття «тотожні перетворення раціональних виразів» та схеми (алгоритму) перетворення раціонального виразу на раціональний дріб.
Розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння працювати творчо, аналізувати, вміння працювати в парі, увагу;
Виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, охайність у записах.
Тип уроку: засвоєння знань та первинних умінь.
Наочність та обладнання: опорний конспект «Тотожні перетворення раціональних виразів».
Хід уроку
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу
Взаємоперевірка
III. Формулювання мети і завдань уроку
Отже, формулювання мети уроку (вивчити питання про способи перетворення раціональних виразів, що містять кілька арифметичних дій) веде до усвідомлення необхідності формулювання і виконання завдань уроку:
• з'ясувати, чи відрізняється спосіб перетворення числових виразів від способів перетворення раціональних виразів;
• сформулювати загальну схему дій під час виконання вправ на перетворення раціональних виразів, що містять дії різних ступенів, на раціональний дріб;
• сформувати первинні вміння використовувати складену схему під час розв'язування відповідних вправ.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
Виконання усних вправ
; ; ; ; ; ; .
При яких значеннях змінних цей дріб дорівнює нулю?
г) ; д) ; є) ; ж) ; з) .
а) ; б) ;
в) ; г) ?
V. Засвоєння знань
План вивчення нового матеріалу
Конспект 5 |
Тотожні перетворення раціональних виразів |
а) встановлюємо (визначаємо), які дії з раціональними дробами слід виконати, виходячи з умови завдання; б) виконуємо ці дії або у порядку спадання дії, або користуючись законами (властивостями) арифметичних дій (перестановка + і; сполучна + і; розподільна) та властивостями раціональних дробів (основною властивістю дробу) |
VI. Засвоєння вмінь
Виконання усних вправ
1) ; 2) ; 3) .
Відповідь. .
а) тп – пk; б) т2п – тk; в) 9т2п – 6тk; г) т2 – п2; д) т2 – 1; є) т2 – 4n2;
ж) т3 – 4m; з) т3 + 8; и) m4 – 4m3 + 4m2.
Виконання письмових вправ
За підручником:
№ 176 (колективно), № 178(1, 3, 6) – робота в парі,
№ 180 ( 1, 3, 6) –самостійно
Завдання на логічне мислення. Що потрібно поставити замість знака питання?
|
- 3 |
|
? |
VII. Підсумки уроку
В якому з випадків правильно вибрана послідовність дій із раціональними виразами?
а) ; б) ; в) .
VIII. Домашнє завдання