Урок 3 клас. Вправи для опанування навичками володіння м’ячем

Про матеріал
Вправ з малим м’ячем . Техніка виконання ведення м’яча в футболі та баскетболі. Естафети з елементами ігор Gool Games
Перегляд файлу

Відділ освіти, культури, молоді та спорту

Гурівської сільської ради

Кіровоградської області

 

 

План-конспект

інноваційного уроку з фізичної культури

для учнів 3  класу

D:\карт1.jpg

 

 

Вправи для опанування навичками володіння м’ячем

 

Підготувала:   Кривошея Тетяна Григорівна

  вчитель фізичної культури

Ганнівської філії І-ІІ ступенів

Комунальний заклад «Боківський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Гурівської сільської ради»

 

                                                          2021 рік

 

Тема уроку : Вправи для опанування навичками володіння м’ячем

Завдання :  

  • удосконалення вправ з малим м’ячем;
  • повторити  техніку виконання ведення м’яча в футболі та баскетболі
  • закріпити техніку виконання вправ  в естафетах та рухливих іграх;

Мета:

  • Формування здоров’язберігаючої поведінки учнів засобами гри Gool Games
  • сприяти розвитку стрибучості, спритності.
  • сприяти вихованню морально-вольових якостей ( сили волі, витримки, дисциплінованості, взаємовиручці, організованості)

Місце проведення: спортивний  зал.

Інвентар:  М’ячі – тенісні, м’ячі для метань, баскетбольні, футбольні та фітбольні, фішки,  ракетки  для настільного тенісу та бадмінтону, кулвол (мішень) ,секундомір та свисток, 

                                                         

                                                            Хід уроку

п.п

 

             Зміст   уроку

Дозування

 Організаційно – методичні вказівки

І

    Підготовча  частина

 12 -15 хв.

 

1.

 Вхід до спортивного залу під музику  з використанням Ранкової зустрічі.

 

 Шикування на  традиційне місце.

 

Шикування  в  коло, привітання.

 

Повідомлення завдань  уроку.

Девіз уроку : Будь розумним, активним ,творчим!

 

 30с.

 

 

 

1 хв.

 

 

1хв.

 

 

 

30 с

Діти на картинках обирають елемент вітання.

Звернути увагу на наявність спортивної форми та взуття. 

В коло

 

 

Всі сходяться до центру, кладуть долонька до долоньки і вітаються: Фізкульт - привіт ! 

На футбольному полі розміщення  теми і мети уроку

2.

Правила безпеки під час уроків з спортивних ігор

Гра «Чарівний м’ячик»

 

1 хв.

Кожний учень передаючи м’яч  один одному, швидко висловлює  власну думку (додаток 1)

 

2.

Очікування від уроку .

Гра  « Веселе поле»

 30 с.

 Діти обирають  «м’ячики» і кріплять його на «Футбольному полі»

3.

Вимірювання ЧСС

 10 с

Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС та поставити їх в кінець колони. Звільнений  учень допомагає вчителю.

4.

Різновиди ходьби:

  • ходьба  на носках, руки на поясі;
  • на п’ятках,руки за голову;
  • на внутрішньому боці стопи, руки на поясі;
  • на зовнішньому боці стопи, руки на поясі;
  • напівприсід , руки вперед;
  • у повному присіді, руки на коліна;

Різновиди  бігу:

  • з високим підніманням стегна;
  • з закиданням гомілок;
  • приставним кроком правим та лівим боком;
  • спиною вперед

 

  • «змійкою»

 

  • Гра «Світлофор»

2-3 хв

10м

 

10м

 

10 м 

 

10 м

 

10 м

 

10м

 

5 хв.

10м

 

10 м

20 м

20м

 

20м

 

1 коло 

 

2 кола

 

 

 

Стежити за правильною поставою  учнів.

 

Дистанція  між учнями – 2 кроки

 

 

Спина пряма

 

Стежити за координацією рухів

 

 

 

Звернути увагу на частоту рухів..

Тулуб нахилений вперед

Вистрибувати якомога вище

 

Див. через ліве плече

 

Інтервал 2 – 3 кроки

 

 Звернути  увагу на положення рук та ніг

По свистку, вчитель показує кольорову  карточку, діти виконують завдання.  Зелений колір – повільний біг; жовтий – ходьба, червоний зупинка.

Звернути увагу на  дистанцію дихання  під час бігу.

5.

 Вправи на відновлення дихання: ходьба повільна, руки почергово вгору – вниз.

   30 с

 

 

 

Дихання  не затримувати. Глибокі вдихи  і видихи

 

 

6.

Перешикування  з колони по одному в колону по два.

10  с

 

 

 

Через центр  залу.

Дистанція 2-3 м

7.

Гра « Теплі долоньки» Комплекс  вправ, які демонструють діти.

5хв

 

Діти під музику демонструють вправи, рахуючи на англійській мові.

ІІ.

                                    Основна частина ( 25хв)

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Колове  тренування

На кожну станцію обирається пара учнів

1. Станція «Не поспішай, щоб встигнути».

Учасники  тримаючи на бадмінтоній ракетці повітряну кульку, долають відстань до фішки  та повертаються назад.

Загадка (Додаток 1)

Цю гру люблять всі на світі: і дорослі, й малі діти.

     М’яч, удар і крики «Гол!» - пречудова гра… (футбол)

2. Станція  « Біг джамп»

Учасники рухаються стрибками на фітболах вздовж лінії руху, огинають фішку та повертаються назад.

Загадка

Рукавиці надівай і суперника вдаряй. (бокс)

3. Станція  «Хвалько»

Учасники  тримаючи  (набиваючи) на тенісній ракетці  м’ячик , долають відстань до фішки і назад.

Загадка

Коли ключка є окей, хлопці грають у ….(хокей)

4. Станція - Ведення баскетбольного м’яча

Учасникам потрібно обвести фішку і повернутися назад.

Загадка

Б’ють мене старі й малі

     І в повітрі, й на землі.

     Та від цього не вмирають

     Тільки весело стрибаю. (м’яч)

 

5. Станція - Ведення футбольного м’яча.

Учасникам потрібно обвести фішку і повернутися назад

Загадка

Щоб силу мати, треба мене піднімати. (штанга, гантелі)

Ігри Cool Games:

1.Біатлон

2. Конвеєр

3.Коти горошку

4. Ягоди

5.Черепаха

10 хв

 

 

 

 2 хв.

 

 

30 с

 

 

 

 

 

 

2 хв.

 

30с

 

 

 

 

2 хв.

 

30с

 

 

 

 

 

 

2 хв.

 

30 с

 

 

 

 

 

 

 

 

2 хв.

 

 

 

30с

 

 

10- 15хв

 

 по 2 -3 хв

 

 

Діти отримують персональну карту (додаток 2) , в якій будуть записувати  відповіді до загадок

Звернути увагу  на БЖ

 

Виконання почергово, тримаючи дистанцію.

 

Руками кульку не тримати

 

Учні самі читають і записують відповідь

 

 

Сила поштовхів максимальна

 

 

 

Учні самі читають загадку та  записують відповідь

 

М’яч можна набивати ракеткою, але тримати рукою –заборонено.

 

 

Учні самі читають загадку  і записують відповідь

 

 

Звернути увагу на висоту відскоку м’яча.

 

 

Учні самі читають загадку  і записують відповідь

 

 

 

 

Звернути увагу на правильність виконання

М’яч далеко від себе не відпускати

Учні самі читають загадку  і записують відповідь

 

Учні дотримуються правил рухливих ігор

 

(Додаток 3)

 

ІІІ

                                     Заключна  частина  (3-5  хв)

1

Шикування в коло. Гра «Вгадай вид спорту»

1- 2 хв.

Перегляд презентації  та коментування  слайдів.

2

Вправа  на релаксацію «Повітряна кулька»

Діти, заплющують очі, руки піднімають угору, набирають повітря у легені, напружуючи усі м’язи тіла. Потім уявляють, що у кульці з’явилася невеличка дірочка. Повільно починають  випускати повітря, одночасно розслаблюючи м’язи тіла: кисті рук, потім — м’язи плечей, шиї, корпусу, ніг

1-2 хв

 

Виконувати  вправу  спокійно,  доки діти  не досягнуть оптимального емоційного стану.

3

Вимірювання ЧСС

 

10 с

 

 Визначити ступінь відновлення

4.

Досягнення за урок.

  1 хв.

 

Визначення, чи здійснилися дитячі очікування.

5.

Організаційний вихід  під музику зі спортивного залу в колону по одному

20с 

 

 

Звернути увагу на емоційний стан учнів

         

                                                                                                 

 

 

                                                                                                      Додаток 1

Загадки

Цю гру люблять всі на світі: і дорослі, й малі діти.

     М’яч, удар і крики «Гол!» - пречудова гра…

Рукавиці надівай і суперника вдаряй.

Коли ключка є окей, хлопці грають у ….

Б’ють мене старі й малі

     І в повітрі, й на землі.

     Та від цього не вмирають

     Тільки весело стрибаю.

Щоб силу мати, треба мене піднімати…

 

                                                                                                       Додаток 2

ПІ дитини ______________________________

Загадка №

                                       Відповіді

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

                                                                                                                                                                                                                   

Додаток 2

З.п

Назва естафети

Організаційно – методичні  вказівки

1

Біатлон

За командою перший учасник стартує, долає відстань до лінії вогню, з лінії вогню перекидає м’яч через кулвол.

Учасник, що знаходиться за кулволом, намагається зловити м’яч пасткою.

Якщо це йому не вдається, він перекидає м’яч назад партнеру. Якщо це не вдається тричі, то учасники міняються місцями – той, що «стріляв» забирає пастку та залишається за ширмою, той, що отримав м’ячик або після влучного кидка, або після трьох спроб влучити, повертається на старт/фініш, передає там м’яч наступному учаснику і займає місце в кінці колони своєї команди.    Все повторюється. Останній учасник після «стрільби» не забігає за стіну, а повертається разом з партнером, що біг передостаннім.

Естафета закінчується, коли останній учасник команди пройшов весь маршрут та перетнув лінію фінішу.

2

Конвеєр

За командою перший учасник підіймає м’яч, призначений своїй команді, з підлоги та передає його учаснику, який стоїть за ним.

Учасник команди, який замикає колону, отримує м’яч і запускає його по землі між ногами учасників своєї команди в напрямку до початку строю, а сам одночасно рухається вздовж колони до її початку.

Під час прокатування м’яча підлогою, кожен з учасників команди має право спрямовувати його.

Перший учасник колони ловить м’яч і передає в руки учаснику, який віддав цей «пас» та завершує рух від кінця колони до її початку.

Цей учасник очолює колону спиною до неї і знову передає м’яч.  Естафета закінчується, коли учасник, який починав її в команді, віддає пас, повертається в голову колони, отримує м’яч і підіймає його над головою.

 

 

3

Коти горошку

Першим стартує учасник з фітболом, долає відстань до фішки, штовхаючи фітбол, огинає її та повертається до старту/фінішу.

На старті/фініші передає фітбол наступному учаснику, при цьому вони повинні обидвоє торкнутися м’яча, і все повторюється.

Естафета закінчується, коли останній учасник команди пройшов весь маршрут та перетнув лінію фінішу

4

Ягоди

За командою перший учасник стартує, викладає м’ячики по одному в кожне кільце (лоток), огинає фішку та повертається на старт/фініш.

На старті передає відро наступному учаснику. Той так само долає відстань, але збирає м’ячики, розкладені попереднім учасником.

Естафета закінчується, коли останній учасник команди пройшов весь маршрут та перетнув лінію фінішу.

 

 

5

Черепаха

За командою перший учасник кожної команди стартує, веде кільцем м’яч до фішки розвороту, огинає її і таким самим чином повертається до команди. Там передає обруч наступному учаснику.  Естафета завершується, коли вся команда подолала маршрут та останній учасник пересік фініш.

 

docx
Додано
17 травня 2021
Переглядів
2583
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку