Алгебра 11 клас А.Г.Мерзляк, Д.А.Номіровський
Урок № 36
Тема: Логарифми та їх властивості
Мета: сформувати поняття логарифма числа, десяткового логарифма; домогтися засвоєння властивостей логарифмів; сформувати вміння розв’язувати задачі, що передбачають використання означення та властивостей логарифмів. Розвивати логічне мислення та уяву. Виховувати старанність та наполегливість у вивченні алгебри.
Тип уроку: засвоєння нових знать та вмінь.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Привітання;
Перевірка присутніх;
Оголошення теми і мети уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Виконання усних вправ
1. Обчисліть: ;
2. До якого степеня треба піднести: а) число 2, щоб дістати 8; б)число 3, щоб дістати ; число 32, щоб дістати 2? (3, -2, )
3. Чому дорівнює х, якщо:
а) б) в)
IV. Вивчення нового матеріалу
План
Логарифмом додатного числа b за основою а, де а > 0, а ≠ 1, називається показник степеня, до якого треба піднести число а, щоб одержати число b.
Наприклад: log28 = 3, оскільки 23 = 8;
log2 = – 2, оскільки 2-2 = ;
log7l = 0, оскільки 70 = 1.
Десятковими логарифмами називаються логарифми за основою 10, позначаються lg.
Наприклад: lg100 = 2, lg0,0001 = - 4.
Означення логарифма можна коротко записати так:.Ця рівність справедлива при b > 0, a > 0, a ≠ 1 називається основною логарифмічною тотожністю.
Наприклад: ,.
Наприклад: log6 1 = 0.
logаa = 1.
Наприклад: log6 6 = 1.
logа xy = logа x + logа y.
Наприклад: log6 6∙36 = log6 6+ log6 36=1+2=3.
Наприклад: log2 = log2 8 – log2 4=3-2=1.
Наприклад: log2 8 3 = 3 log2 8=3∙3=9.
loga x = (b > 0, b ≠ 1).
Наслідок 1: (a > 0, a ≠ 1 , x > 0, x ≠1).
Наслідок 2: (a > 0, a ≠ 1 , x > 0, p ≠ 0).
V. Засвоєння нових знань і вмінь
Робота з підручником
№ 19.1. Чи є правильною рівність:
№ 19.2. Знайдіть логарифм з основою 2 числа:
№ 19.4. Знайдіть логарифм з основою числа:
№ 19.6. Знайдіть десятковий логарифм числа:
VI. Підбиття підсумків уроку
Запитання до класу:
VIІ. Домашнє завдання
Опрацювати § 19 Виконати № 19.3; 19.5.