Контрольна робота з української літератури для учнів 9-го класу на тему: "Творчість Тараса Шевченка.". Містить тестові завдання різних рівнів, а саме: початковий та середній, достатній та високий рівні.
Урок №49. Тема. Контрольна робота №6 (тестові завдання). Творчість Тараса Шевченка.
Мета: актуалізувати й узагальнити знання школярів про життя і творчість геніального письменника; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою їх корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння актуалізувати теми, проблеми й образи, висловлювати власні думки; виховувати активну громадянську позицію, національну самосвідомість, толерантність, почуття поваги до славного минулого нашого народу і його кращих представників.
Обладнання: тестові завдання у чотирьох варіантах.
Тип уроку: урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
І. Оголошення теми й мети уроку.
ІІ. Основний зміст роботи
Варіант 1
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал)
Достатній рівень
(кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали)
…Лягло костьми
Людей муштрованих чимало.
А сльоз, а крові? напоїть
Всіх імператорів би стало
З дітьми і внуками втопить
В сльозах удов’їх.
А гнівний осуд загарбницької політики російського самодержавства («Кавказ»);
Б співчуття нещасним («Кавказ»);
В оспівування могутності російської армії («Сон»);
Г зображення страждань нещасних («Сон»);
Д захоплення політикою російського імператора («Єретик»).
Високий рівень
(Змістовна, цікава та грамотна відповідь оцінюється у 4 бали)
Варіант 2
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал)
Достатній рівень
(кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали)
Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь…
А «Великий льох»;
Б «Кавказ»;
В «Сон»;
Г «Іржавець»;
Д «І мертвим, і живим…».
Високий рівень
(Змістовна, цікава та грамотна відповідь оцінюється у 4 бали)
Варіант 3
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал)
Достатній рівень
(кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали)
Привітай же, моя ненько!
Моя Україно!
Моїх діток нерозумних,
Як свою дитину.
А «Минають дні, минають ночі»;
Б «Мені однаково чи буду…»;
В «Думи мої, думи мої»;
Г «До Основ’яненка»;
Д «Думка».
А гірка доля України;
Б становище України в світі;
В доля митця;
Г стосунки людини і природи;
Д людина і суспільство.
Високий рівень
(Змістовна, цікава та грамотна відповідь оцінюється у 4 бали)
Напишіть твір-роздум на тему «Актуальність ідей Шевченкового послання».
Варіант 4
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал)
А «Кавказ»;
Б «Причинна»;
В «Тополя»;
Г «Сон».
А «Великий льох»;
Б «Кавказ»;
В «Ісаія. Глава 35»;
Г «Заповіт»;
Д «Три літа».
Достатній рівень
(кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали)
А викуп з кріпацтва;
Б творчість періоду «трьох літ»;
В навчання в Академії Мистецтв;
Г участь у Кирило-Мефодіївському товаристві.
Високий рівень
(Змістовна, цікава та грамотна відповідь оцінюється у 4 бали)
Дайте повну розгорнуту відповідь на тему «Т. Г. Шевченко – глибокий патріот рідної землі.
ІІІ. Підсумки.
Відповіді вчителя на запитання учнів.
IV. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
Прочитати «У нашім раї на землі», «Катерина» та «Наймичка».