Урок 67. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач

Про матеріал

Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв'язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; вихо­вувати акуратність.

Перегляд файлу

Урок 67. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач

Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв’язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; вихо­вувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 82, завдання 522; 523)

Завдання 522

Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання.

Завдання 523

Хто із хлопчиків заплатив більше? На скільки більше?

2. Робота за таблицею

Множник

3

3

 

3

3

3

3

3

 

3

Множник

3

5

2

 

 

 

 

8

5

 

Добуток

 

 

6

18

15

27

21

 

15

9

3. Задачі у віршах

Кожен ніс по три грибки.

Скільки всіх було грибків

В чотирьох цих їжаків? (12)

Кожен ніс по два мішки.

Скільки всіх було мішків

В чотирьох цих віслюків? (8)

Клала лиска Віолетта.

Мисочок у лиски 6.

А котлет? Хто відповість? (18)

В кожній з них по 3 сосиски.

Скільки всіх сосисок там

Знати хочеться котам. (12)

4. Хвилинка каліграфії

— Запишіть відповіді таблиці множення числа 3.

5. Математичний диктант

— Запишіть вирази. Знайдіть значення цих виразів.

6. Усне розв’язування задач

1) Щоб полити одну грядку, потрібно 3 відра води. Скільки потрібно води, щоб полити 7 таких грядок?

2) Оля намалювала 10 кружечків, розташувавши їх у 2 ряди, в кожному ряду — порівну. Скільки кружечків в одному ряду?

3) У бібліотеці було видано 16 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?

4) У три ряди намалювали 12 кружечків, у кожному ряду порівну. Скільки кружечків вийшло в ряду?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 3.

IV. Повторення вивченого матеріалу

1. Робота за підручником (с. 82–83)

Завдання 524

Учні з місця складають і розв’язують задачу за малюнком.

Завдання 525

Учні «ланцюжком» порівнюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 526. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

— Що означають слова «п’ять трилітрових банок»?

— Що треба дізнатися спочатку? Чому?

— Чи вистачить цих банок, щоб розлити сік? Чому?

— Змініть числові дані в задачі так, щоб банок не вистачало.

Завдання 527

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель пе­ревіряє.

Потім учні відповідають на питання: «На скільки більше заплатили за лимони, ніж за виноград?».

Завдання 528

Учні розв’язують і порівнюють задачі.

Завдання 529. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб об­числення.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Розв’язування прикладів з коментуванням

(64 – 50) : 2

(36 – 18) : 2

12 : 2 · 3

2 · 8 + 42

10 : 2 + 87

3 · 9 + 47

2. Робота над задачами

1) В одному пакеті 3 кг мандаринів. Скільки кілограмів мандаринів у 6 таких пакетах?

2) Коли з бідона у три банки налили по 3 л молока, то у бідоні залишилося ще 6 л. Скільки літрів молока було у бідоні спочатку?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Завдання 530*

— Скільки паличок потрібно, щоб побудувати 4 трикутники? Олесь використав для побудови всього 9 паличок. Накресліть, як він це зробив.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 83, завдання 531; 532.

 

doc
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
21 серпня 2018
Переглядів
1208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку