Мета уроку:
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Базові поняття і терміни: організм людини, життєдіяльність організму, клітина, тканина, фізіологічна система.
Обладнання і матеріали: підручник Соболь В.І. «Біологія» підруч. для 8 кл. 2016 р, комп’ютер, інтерактивна дошка або проектор, презентація до уроку, учнівські комп’ютери, смартфони, ноутбуки, планшети, підключені до Інтернет-мережі, мікроскопи, мікропрепарати тканин.
Хід уроку
Дидактичні й розвивальні завдання та їхній зміст на різних етапах уроку
Етап уроку |
Зміст |
Час |
Реалізація завдання
|
Органі-заційний момент |
Підготов-ка технічного обладнан-ня до роботи |
3хв |
Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером, мікроскопом та лабораторним обладнанням. З дозволу учителя учні виконують підключення ПК до Інтернету. |
Актуалі-зація знань учнів |
Організм людини як біологічна система |
6хв |
Виконати завдання в LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання «Організм людини». Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=pm9sqdw9k19 (Додаток 2). |
Виконати завдання в LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання «Регуляція функцій організму людини». Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=p0dhwrvyn19 (Додаток 2). |
|||
Вивчен-ня нового матері-алу |
Життєдіяльність організму – це сукупність біологічних процесів, що забезпечують функціонування організму |
6хв |
Учні самостійно опрацьовують § 2, с. 10, «Які основні функції й властивості організму людини». Провести опитування всього класу за допомогою інструментів Plickers. Використовуючи мобільний телефон учителя (Додаток 1). Посилання на тест «Організм людини»: https://www.plickers.com/library#now-playing |
Клітина – основна структурна одиниця організму людини |
10хв |
Переглянути відеофільм «Будова клітини [Nucleus Medical Media]».За посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bBymW0PtVT0&t=3s |
|
|
Лабора-торне досліджен-ня: Озна-йомлення з препаратами тканин людини |
10хв |
Переглянути презентацію «Тканини» за посиланням : https://www.youtube.com/watch?v=KrAEAthFU1k&index=12&list=PLDtKFF36v0FKRlLQGlNGUy4MDXVwP3pcY Пригадати правила роботи з мікроскопом. Робота з мікропрепаратами. |
Узагальнення, систематиза-ція й контроль знань і умінь учнів |
Закріпити знання учнів про будову, різноманітність тканин організму людини |
5хв |
Виконати завдання в LearningApps.org «Добери пару» (встановити відповідність між мікропре-паратом і назвою тканини). Посилання на завдання: https://learningapps.org/createApp.php |
Домашнє завдання |
Удоскона-лювати знання про життє-діяльність організму людини |
5хв |
Опрацювати параграф підручника § 2 с. 10-12, Відповісти на запитання с. 13. Скласти тести за текстом параграфа на сервісі puzzlecup.com |
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів:
тканини, фізіологічні системи організму людини; характеризує: клітинну й тканину будову організму людини; наводить приклади: різновидів тканин; фізіологічних систем.