Мета уроку:
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Базові поняття і терміни: зорова сенсорна система, око людини, рецептори, аналізатори, сліпа пляма.
Обладнання і матеріали: підручник Соболь В.І. «Біологія» підруч. для 8 кл. 2016 р, комп’ютер, інтерактивна дошка або проектор, презентація до уроку, учнівські комп’ютери, смартфони, ноутбуки, планшети, підключені до Інтернет-мережі, мікроскопи, муляжі, картки для демонстрації сліпої плями на сітківці ока.
Хід уроку
Дидактичні й розвивальні завдання та їхній зміст на різних етапах уроку
Етап уроку |
Зміст |
Час |
Реалізація завдання
|
Органі-заційний момент |
Підготов-ка технічного обладнан-ня до роботи |
2хв |
Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером, мікроскопом та лабораторним обладнанням. З дозволу учителя учні виконують підключення ПК до Інтернету. |
Актуалі-зація знань учнів |
Які види рецепторів периферич-ного відділу? |
3хв |
Виконати завдання в LearningApps.org QR-Cоde
Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання «Види рецепторів». Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=prjm5dmbn19 |
Сенсорні системи людини |
3хв |
Виконати завдання в LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання «Сенсорні системи людини» Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=p6a8epvuk19 |
|
Вивчен-ня нового матері-алу |
Яке світло сприймає око? |
4хв |
Переглянути Phet-simulation за посиланням: https://phet.colorado.edu/uk/simulation/color-vision «Колір, що бачить людина» (Додаток 6). |
Значення зорової сенсорної системи для людини |
10хв |
Групова робота: скласти схему в Popplet «Відділи зорової сенсорної системи» використовуючи таблицю підручника § 42, с. 185 |
|
Будова й функції ока людини |
6хв |
Виконати завдання в LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання «Будова очного яблука людини». Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=pr91ehp4t19 |
|
Лабора-торне досліджен-ня «Виявлення сліпої плями на сітківці ока»
|
10хв |
Розвивати дослідницькі уміння, робота з карткою для демонстрації сліпої плями на сітківці ока Учні роблять висновок: «Чому зникають зображення на картці?» |
|
Узагальнення, систематиза-ція й контроль знань і умінь учнів |
Закріпити знання учнів про будову зорової сенсорної системи людини |
4хв |
Провести опитування всього класу за допомогою інструментів Plickers. Використовуючи мобільний телефон учителя. Посилання на тест «Будова зорової сенсорної системи людини»: https://www.plickers.com/library#now-playing |
Домашнє завдання |
Удоскона-лювати знання про зорову сенсорну систему |
3хв |
Скориставшись сервісом https://prezi.com/ створити презентації на теми: «Сприйняття світлової інформації у людини», і «Порушення зору» |
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів: