Урок "Активний і пасивний відпочинок"

Про матеріал
Розробка уроку з курсу "Я досліджую світ" за підручником Т. Гільберг "Я досліджую світ" 1клас частина 2.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

                                                                            Підготувала

                                                                  вчитель початкових класів

                                                         Крисківської гімназії

                                                                          Никипорець Наталія Григорівна

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Активний та пасивний відпочинок.

Мета. Розширити уявлення дітей про працю та відпочинок, ознайомити учнів з правилами активного і пасивного відпочинку,прищеплювати потребу підтримувати здоровий спосіб життя. Розвивати допитливість. Виховувати прагнення проводити своє життя в русі, працювати, займатися спортом, виробляти гарну поставу.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок на улюблений урок?

Кожен з вас приготувався, на перерві постарався?

Зараз сядуть всі дівчатка, а за ними і хлоп’ятка.

Ласкавинки посилаємо, працювати починаємо.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Аутотренінг (Промовляють усі разом)

Щоб урок нам розпочати,

Треба вголос проказати:

Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Впевнений , кмітливий я,

Прагну здобувать знання.

  1. Вправа «Мікрофон»
  • Що потрібно людині для здоров’я?

(Відповіді дітей)

  • Отже, людині для щастя, для того, щоб учитися, розвиватися, потрібно здоров’я. Недарма народ каже: «Було б здоров’я, а все інше наживемо».

 

ІІІ. Повідомлення завдань уроку.

Кожній людині потрібно розвиватися. А щоб розвиватися – потрібно рухатись. Рух – це природна потреба людини. Відомий письменник

Л. М. Толстой дуже влучно відзначив, що одна з найпоширеніших помилок  - думати, ніби щастя людини в тому, щоб нічого не робити. Лежебоки ніколи не бувають довгожителями.

Праця зміцнює здоров'я людини. Праця буває фізичною і розумовою. Як ви розумієте ці поняття?  

ІѴ. Повідомлення завдань уроку.

 Та  працю потрібно чергувати з відпочинком. Все це ми й спробуємо обговорити на сьогоднішньому уроці. А допоможуть нам сьогодні на уроці наші добрі друзі – Смішарики.

СЛАЙД 2

ІѴ. Робота над матеріалом уроку.

а) Читання та обговорення  вірша В. Бутрім « Як проводив вільний час вчора ввечері Тарас»

Вчора ввечері Тарас

Так проводив вільний час:

На дивані влаштувався.

Був «Аншлаг». Він так сміявся!

Далі мультики були.

Потім рахував голи:

Матч футбольний транслювали.

(Наші, як завжди, програли!)

Потім перемкнув канал

І дивився серіал.

Далі – фільм про черепаху,

А за північ трохи – жахи.

Тож, не дивно, що Тарас

Запізнився вранці в клас.

На уроці розв’язати

Він не міг задач, бо спати

Так хотілося йому!

Врешті він, хтозна чому,

Всім на сміх звалився

З парти!

Телевізор – це не жарти!

  • Чому Тарас погано почувався у школі?
  • Що б ви порадили Тарасові?
  • Перегляд телевізора – це відпочинок, чи ні?

б) Розігрування ситуацій

  1. Запитання від Нюші:
  • Давайте дамо ім’я дівчинці. Чому їй так нудно? СЛАЙД 3
  • А як відпочиваєте ви? (відповіді дітей)
  1. Запитання від Лося. СЛАЙД 4
  • Які тварини відпочивають активно – бігають, граються, стрибають?
  • Які тварини відпочивають пасивно?
  1. Завдання від Ворона.
  • Скажіть, як можна відпочити нам, людям?

Розгляньте слайди і складіть розповіді про те, як можна відпочити.

(Розігрування ситуацій)

СЛАЙДИ 5 - 13

Під час виконання завдання проводимо руханку разом з Крошем.

СЛАЙД 9

            Руханка

Налетів з – за лісу вітер   -

Він сердитий і рвучкий,

Покрутив в садку нам квіти,

Розгойдав усі гілки.

У вікно, у двері грюкнув.

Розстелив по хаті дим,

Впав на шлях і мчить на луки,

Я – наввипередки з ним.

  1. Бесіда
  • Діти, скажіть, чим  сон корисний? СЛАЙД 14.

Наш художник і поет Баранець разом з маленькою дівчинкою Наталією Романенко написали віршик «Навіщо людям треба спати». Послухайте його. СЛАЙД 15

Нащо людям треба спати?

Щоб скоріше виростати.

Вдень рости часу немає:

Діти граються, гуляють,

Бігають, казки читають,

Вірші вчать, пісні співають,

Щось з конструкторів будують,

Гарно фарбами малюють.

Їм нема коли зростати –

Дуже справ у них багато.

Дітлахи вночі ростуть

Після того, як заснуть.

Треба вчасно всій малечі

Спать лягати кожен вечір.

  1. Розповідь учителя .  СЛАЙД 16

А зараз -  цікавинки від нашого дослідника Лося.

  • Діти, скільки годин на день ви спите?(Відповіді дітей). Комусь із нас досить спати 5 – 6 годин на добу, комусь потрібно 10 годин. А як із цим справи у тварин?

Вчені помітили, що в середньому більше всього часу на сон серед звірів витрачають м’ясоїдні тварини. Наприклад, звичайна кішка може спати до 14 годин, деякі гризуни – до 19 – 20 годин. Собакам і їжакам досить 10 -11 годин на добу. А ось домашній кролик спить 8 годин на добу, слон – всього 5 годин, а тварини, у яких є копита – і того менше: корова спить всього 4 години, кінь – 3, жираф – всього 2 години на добу. Цікаво також, як же сплять тваринки.  Леви дуже люблять спати на спині, схрестивши на грудях передні лапи; на спині сплять і бурі ведмеді, розставивши лапи на всі боки. Слони лягають на черево, підперши голову бивнями, а гірські козли, господарі великих і важких рогів, змушені також лягати на черево, та ще й закидати голову далеко назад, щоб вперти роги в землю. Лисиці міцно сплять, тому перед тим, як лягти спати, обвивають одна одну хвостами. Коні та корови сплять стоячи або напівлежачи, тримаючи голову прямо. Жирафи сплять на колінах, загортаючи шию навколо ніг. Кажани засинають, тільки підвісившись вниз головою. Птахи також можуть спати сидячи, стоячи, а деякі навіть на льоту, або на плаву. А дельфіни та касатки в перший місяць життя взагалі не сплять.

  1. А зараз послухайте корисні поради від Сови, а ми разом з Їжачком будемо їх виконувати:
  • Чергуй працю і відпочинок.
  • Обмеж час роботи з комп'ютером і телефоном..
  • Відпочивай завжди активно.
  • Щодня лягай спати в один і той же час.

Ѵ. Підсумок уроку.

   - Чому людина не може постійно працювати?

   - Який є відпочинок?

   - Назвіть свої улюблені рухливі ігри.

 

 

 

Список використаної літератури

  1. Т. Гільберг, Я досліджую світ, 1 клас, частина 2, Київ «Генеза», 2018
  2. Інтернет – ресурс.

 

docx
Додано
21 червня 2023
Переглядів
350
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку