Англійська народна казка
«Сорочаче гніздо»
Мета: Ознайомити з англійською народною казкою «Сорочаче гніздо. Вчити стежити за логікою описування подій, орієнтуватися у структурі тексту. Вдосконалювати навички правильного, свідомого, виразного читання. Розвивати зв’язне мовлення, уміння визначати головну думку та пояснювати її. Виховувати наполегливість у здобутті знань, бережливе ставлення до птахів.
Обладнання: презентація до уроку, малюнки птахів.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1.Привітання.
Треба разом привітатись:
«Добрий день!»
Дружно,голосно сказати:
«Добрий день!»
Вліво ,вправо поверніться, посміхніться
«Добрий день!»
У долоні плескайте
«Добрий день!»
Дружно всі не відставайте:
«Добрий день!»
2.Вправа «Оберіг» (емоційне налаштування на урок)
Кожна людина в дорогу з собою бере оберіг. Сьогодні я хочу вам дати невеличкі торбинки. Зав’язана торбинка хай додасть вам віру в себе,здоров’я, продуктивної праці на уроці. А в порожню торбинку я бажаю наповнити вам своїми знаннями, які обов’язково вам згодяться в житті.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Відомий український педагог В.Сухомлинський казав:»Читання – це віконце ,через яке діти дивляться і пізнають світ і самих себе.
1.Вправа «Очікування» (інтерактивна вправа «Мікрофон»)
* Що ви очікуєте від уроку? (задоволення від праці, цікавих завдань, добрим, творчим, цікавим, пізнавальним)
* А якими ви будете на уроці? (уважними, розумними, активними, працьовитими, дисциплінованими)
2.Девіз уроку
Діти, сьогоднішній урок пройде під таким девізом: «Щоб багато знати, треба любити читати».
ІІІ. Мовна розминка.
А розпочнемо свою роботу з готовності всіх наших органів до читання.
Перед кожним із вас лежить жовтогаряча картка з буквами. Знайдіть і обведіть у таблиці букву «А», а букву «С» підкресліть і порахуйте скільки цих букв у таблиці. Позмагайтеся з товаришем, хто швидше зробить це завдання.
2.Готуємо до читання свої язички.
Де ж наш пустун-язичок?
Заховався за біленький тиночок.
Ліг на бочок і мовчок.
А ми зараз його розбудимо.
Поплямкали губками.
Поклацали зубками (щоб міцніші були).
Усміхнемося.
Зробимо «дудочку» губками.
Здуємо кульбабку.
Язичок побігав по ротику,
Дістав піднебення,
Пострибав з щічки на щічку.
3.Тепер готуємо до читання свій розум. Робота в парах.
Візьміть фіолетові картки, прочитайте самостійно склади і складіть із них слова.
Со гор ва
го ли бець
ни ро ка Як одним словом можна назвати ці слова?
си ця вей
со ло ця
4. А зараз ми з вами відпрацюємо свою інтонацію.
Прочитайте скоромовку (повільно, швидко, запитально, із здивуванням)
*Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок сорок морок.
IV. Перевірка домашнього завдання.
V. Актуалізація знань.
*А що будемо робити?
А що будемо читати?
Ви зможете усі сказати, якщо спробуєте ребус відгадати.
1.Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».
* Що таке казка?
* Які бувають казки?(літературні, народні)
* Якими словами зазвичай починаються казки?
* Чого вчать нас казки?
* Який розділ ми зараз вивчаємо? (Казки народів Європи)
VI. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і мети уроку.
Казки навчають нас любити добро і засуджувати зло, вони веселять і засмучують нас, вони виховують нас. У різних народів - різні казки, хоча в багатьох зустрічаються одні й ті ж казкові герої. Сьогодні ми ознайомимося з казкою, яку склав англійський народ.
(Країна в Європі, частина Великої Британії, розташована на острові. Головне місто Англії – Лондон)
Саме жителі цієї країни склали казку, яку ми будемо читати. А називається вона «Сорочаче гніздо».
*Як ви думаєте, про що піде мова в цій казці?
А щоб дізнатися хто буде головним героєм казки ви зможете. Якщо розгадаєте ребус.
ДО ЧИСЛА ДОБАВИВ «А»
ЩО ЗА ПТИЦЯ БІЛОБОКА?
НАЗИВАЄТЬСЯ… (Сорока)
ЛАБАКАЛА ГОРИВОЛА
ЛЕЛАТАПЕ РОТОЛАЧИ
*Що можна сказати про ці слова?(Близькі за значенням)
Доберіть ще близькі за значенням слова (балакала, примовляла, казала, щебетала)
*Які синоніми можна підібрати, щоб описати «характер» сороки?
4. «Асоціативний кущ»
Сорока( плетуха, скрекотуха, балакуха)
*А який з фразеологічних зворотів характеризує сороку?
*Задирати носа.
*Крутитися як муха в окропі.
*Чесати язик.
Фізкультхвилинка
VI. Опрацювання казки.
1.Слухання казки, яку читає вчитель.
*Що сорока робила майстерно?
*Про що її попросили усі птахи?
2.Словникова робота. Тлумачення незрозумілих слів.
3.Повторне читання казки вголос «ланцюжком».
* Які птахи згадані у казці?
* Чи навчився хтось з них робити гніздо так майстерно, як сорока?
4. Релаксаційна пауза. (слухання запису пташиних голосів)
5. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
*Коли відбувалися події, описані у казці? Прочитайте , як про це сказано у творі.
*Хто з птахів відлетів першим?
*Прочитайте, яке гніздо у дрозда.
*Що сказала сова? Прочитайте.
*Хто не витерпів і полетів після сови? Прочитайте , яке гніздо у горобця.
*Хто не дослухав розповіді сороки після горобця? Прочитайте опис гнізда шпака.
*Хто залишився останнім учнем сороки? Чи уважно вона слухала розповідь сороки.
*Прочитайте, як у казці сказано про горлицю.
*Що заприсяглася сорока?
*Закінчіть речення, вибравши правильний варіант.
Птахи не навчились робити гнізда, як сорока, бо…
а) їм не вистачило прутиків;
б) сорока їх погано вчила;
в) їм не вистачило терпіння дослухати науку до кінця.
6.Читання казки в особах.
7.Повідомлення учнів про птахів.
8.Визначення основної думки казки.
* Чого вчить нас казка? Що засуджує?
* Від чого хотів застерегти людей англійський народ, розповівши цю історію?
* Продовжіть речення: Бути терплячим – означає…
9.Творча робота. Складання сенкану про сороку.
VII. Підсумок уроку.
То ж давайте дружно жити,
Щоб радісно було.
І кожного любити,
Усім нести тепло.
Нехай нам сонце світить,
Любов в серцях горить.
Тож будем в мирі жити
І з працею дружить.