Урок "Аплікація з паперу. Рвання і скручування паперу. Створення аплікації “Кучерявий баранець"

Про матеріал

Тема. Аплікація з паперу. Рвання і скручування паперу. Створення аплікації “Кучерявий баранець»

Мета: вчити дітей виготовляти предметні аплікації, ознайомлювати з естетикою й культурою аплікаційних робіт; розвивати образне мислення; виховувати точність та акуратність у ході виконання аплікації.

Перегляд файлу

ДИЗАЙН І ТЕХНОЛОГІЇ

 

Тема. Аплікація з паперу. Рвання і скручування паперу. Створення аплікації “Кучерявий баранець»


Мета: вчити дітей виготовляти предметні аплікації, ознайомлювати з естетикою й культурою аплікаційних робіт; розвивати образне мислення; виховувати точність та акуратність у ході виконання аплікації.
 

Хід уроку


I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).
II. Організаційний момент.
III. Повідомлення теми і мети уроку.

  •                   На нас чекає урок у майстерні Папірчика. З Папірчиком ми будемо виготовляти аплікацію.
  •                   Сьогодні  ми пригадаємо, що аплікація - це вид художньої діяльності, коли зі шматочків шкіри, тканини або паперу вирізують фігурки, а потім наклеюють на основу (дерево, щільний папір, картон) і створимо власну аплікацію.
  • Відгадайте, хто буде героєм сьогоднішнього уроку?
    (Загадка про вівцю.)

I мала, і кучерява,

I тихенька, і ласкава.

Песик її стереже,

Баба доїть і стриже.

Має брата баранця,

Називається … (Вівця)

  1.               А ви бачили вівцю? Як вона виглядає? (Пухнаста, м’яка, кучерява).
  2.               Яка користь від овець?

Отже, сьогодні ми будемо виготовляти веселу, чарівну, пухнасту і м’яку вівцю.

IV. Розгляд зразка  виробу.

V. Планування наступних трудових дій.

1. Відбір матеріалів та інструментів.

. Відгадайте, які інструменти й матеріали будуть необхідні для роботи.
Дерев'яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю
І всіх діток потішаю. (Олівець)

Чисте поле, мудрий на нім оре. (Папір, письмо)

На праці я не нудьгувала,
Я квіточки вирізала,
Різнокольорові сніжинки,
Пташок, зірочки, картинки.
Я - майже художниця.
Допомогли мені... (Ножиці.)

Хоч він рук своїх не має
І лещат не має теж,
Та коли він щось з’єднає,
То нічим не відірвеш. (Клей.)

Покочуся на поміст,
Залишився довгий хвіст.
Хто за хвіст хапоне –
Той покотить ще мене. (Клубок.)

VI. Технологія виготовлення виробу.
1. .Відривати довгі смужки паперу
2. Поскручувати їх у клубочки.

3. Намастити основу клеєм.

4. Розкласти скручені клубочки по клейові основі і притиснути злегка

VII. Повторення правил техніки безпеки.

  1. Нагадування  правила користування ножицями, як працювати з клеєм.

VIII. Самостійна робота.

Вчитель повинен нагадати учням, що в кожного з них повинен вийти свій  баранець, не схожий один на одного.

(Під час самостійної роботи діти переглядають мультфільм «Баранчик Шон»)

-Готового баранця можна укріпити. Для цього використаємо картон, і пригадаємо правила користування ножицями.
-Ну ось, наші баранці готові.
X. Аналіз дитячих виробів.

1. Оформлення виставки робіт.
XI. Підсумок уроку.

- Який настрій був у вас під час роботи? Чому?

-Позначте свій успіх вашої роботи у куточку «Мій успіх»
XII. Прибирання робочих місць.

 

docx
Додано
21 квітня 2021
Переглядів
2471
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку