НАВЧАННЯ ГРАМОТИ ( за «Букварем» Воскресенської Н.О., Цепової І.В.)
Тема. Бегемотик Жоржик.
Закріплення звукових значень букви Ж, ж, читання слів з нею.
Мета: закріпити вміння читати склади і слова з буквою ж; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; навчати дітей передавати зміст оповідання; продовжувати знайомство учнів з правилами етикету; розвивати мовлення учнів, пам’ять, увагу, спостережливість, інтерес до книги; виховувати любов до природи, вміння підтримувати дружні стосунки, вміння спілкуватись.
Обладнання: звукові картки, таблиця для розчитування з буквою ж; ілюстрації до казки «Друзі»; іграшки — Бегемотик і Жабка, мікрофон, малюнки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Емоційне налаштування на урок. Гра « Мій настрій»
Відчуємо себе часточками колективу, класної родини і скажемо собі:
2. Виберіть колір цеглинки, що буде означати ваш настрій.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Робота в групах. Утворіть 5 груп за кольором цеглинки.
Завдання: Поставте букву ж. Прочитайте слова. Малюнком їх поясніть.
ка __ан ді __ ка но __ і
__ абка ли __ і лі __ко
__ уравель __ор __ ина ву __ і
ні __ ка о __ ина сте __ ка
ло __ ка кри __ ина
сму __ ка ве __ а
пру __и на __ито
по __ е __ а __уравлина
2. Презентація робіт
3. Вимовляння скоромовок. Полічіть слова зі звуком [ж].
Жабка в жовтому жакеті,
Жук в зеленому жилеті.
Жаба ґудзик застібає,
Жук годинничка виймає.
ІІІ. Робота над новим матеріалом
- Що роблять бегемотики?
- Скільки тварин у басейні?
- Який вигляд мають бегемоти?
- А як жабка потрапила в басейн?
- Які квіти ростуть у воді?
- Про що йтиме мова у казці?
2. Цікаве про латаття біле.
Латаття біле росте в стоячих водоймах та водоймах з повільною течією. Підлягає охороні, занесена до Червоної книги. Квітки на ніч ховаються у воду, але тільки-но зійде сонце, вони спливають на поверхню у вигляді великих овальних бутонів, які через деякий час поволі розкриваються у білосніжні квітки. О 5—6-й годині вечора квітки починають поволі закриватися і опускатися у воду.
Блискучі, глянсуваті листки латаття зверху покриті восковим нальотом і не змочуються водою. На поверхні листа до 11 мільйонів дрібних отворів — продихів. Їх можна бачити під мікроскопом на тонкому зрізі верхньої шкірки листа. Через продихи повітря проходить до підводного стебла. У сильну лупу можна бачити пучки голочок на зрізі черешка листа в кутах повітроносних судин. Ці голочки оберігають черешки латаття від поїдання равликами.[2]
- А що ви знаєте про бегемотів?
3. Цікаве про бегемота
Третя на Землі за розмірами тварина після слона і носорога. Бегемот звичайний поширений в Африці. Бегемоти ведуть стадний спосіб життя. Живиться водними рослинами.
4. Робота зі словами
хвалитися
рідко
сумувати
пірнути
погодитися
кумкати
5. Виразне читання вчителем. Розмова передається з іграшками.
6.Читаннядіалогу колективно
7. Бесіда над розумінням прочитаного. Хто добре читає, шукає відповіді із казки.
-З ким жив бегемотик?
- Як звали маму? А тата?
- Чим любив вихвалятися Жоржик?
- Як дружили жабка і бегемотик?
8. Читання для друга. Чи пам’ятаємо правила?
9. Підсумок читання для друга. «Кубування».
1)Опиши … - Як виглядає щасливий бегемотик?
2)Порівняй… - Порівняй жабку і бегемотика.
3) Займи позицію… - Яке твоє ставлення до такої дружби?
ІV. Рефлексія
- Яка ваша думка про сьогоднішнє спілкування?
- Що сподобалось виконувати?
- Що було складно?
- Який колір у вас урок? Чому?
- Про що нове почули?
- Про що розкажете вдома?
1