Урок "Безпека на дорозі"

Про матеріал
Поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, з правил переходу проїзної частини дороги; вчити уникати небезпеки на дорозі, розпізнавати дорожню розмітку, оцінювати ризик під час переходу дороги; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність. Обладнання: мультимедіа, картки для роботи у парах, дорожні знаки, слайди відповідно до теми, навчальні мультфільми.
Перегляд файлу

 

      Тема: Безпека на дорозі. Правила пішохідного переходу. Дорожня розмітка. 

       Мета: Поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, з правил переходу проїзної частини дороги; вчити уникати небезпеки на дорозі, розпізнавати дорожню розмітку, оцінювати ризик під час переходу дороги; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність. 
Обладнання: мультимедіа, картки для роботи у парах, дорожні знаки, слайди відповідно до теми, навчальні мультфільми. 
Тип уроку: вивчення нового матеріалу. 
Хід уроку 

 

Для дитини з ООП (умовні позначення: вади слуху –С., порушення інтелекту – І., порушення мовлення- М., порушення зору –З. порушення опорно-рухового апарату- О\Р.)

І. Організаційний момент 

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо .

Роботу швидше починаймо.

 

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!
- Повторимо правила поведінки на уроці: 
Учні на уроці не викрикують, а … (піднімають руки). 
Учні на уроці не відволікаються, а … (уважно слухають). 
Учні на уроці не тільки слухають, а відповідають і …(запам’ятовують) . 

Реклама

Діти створюють рекламу до уроку

Який сьогодні буде урок математики ( творчий, пізнавальний, цікавий, повчальний, насичений …)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із запропонованих картинок вибрати «правила» для уроку. (с,і,м.)

 

(з,о\р – слухають відповіді інших дітей – погоджуються – непогоджуються)

 

 

 

Разом з учнями – з.о\р.

І.м.с.- вибирають смайлик із набору для уроку)

ІІ. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності. 
- 1. Робота із загадками

Тягнеться нитка,

А в клубок не змотаєш. (Дорога)

Не літає, не дзижчить,

Жук по вулиці біжить.

І горять в очах жука

Два блискучих вогники. (Автомобіль)

(пішохід)

Учитель. У школі ви — учні, а на дорозі — пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно виконувати Правила дорожнього руху.

Давайте пригадаємо які з них ви вивчили у 1 класі?

Що таке дорога?

  • Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це — дорога.

Де ходять пішоходи?

  • Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами.

Що таке світлофор ?

  • Світлофор — найкращий друг пішоходів. Пе­реходити дорогу треба на переході.

 

 

Піднімають відповідний малюнок із 2 запронованих (м.і.)

(з.о\р.) – відповідає

(с.)- йому читає асистент вчителя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дитина працює з асистентом , який показує відповідні картки із зображенням дороги, пішохода і світлофора – дитина висловлюється що про це знає.

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 
- Сьогодні ви поглибите знання про правила пішохідного руху з метою запобігання небезпеки на дорозі. 

ІV. Вивчення нового матеріалу. 
Вступна бесіда. 
- Життя людини, її здоров’я — це головне. У кожної людини воно одне. Втратити здоров’я або життя дуже просто і легко, а от повернути його назад іноді буває неможливо. За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов'язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія. 
Послухайте віршик слухняного пішохода. 
Правила дорожні знаю, 
Їх виконую завжди. 
Знаки на ходу читаю, 
Щоб не трапилось біди. 
В школу свій маршрут долаю, 
Шлях, що вдало вибрав я. 
Він безпечний, я це знаю, 
Знає це й моя сім’я. 
І дорогу переходжу 
Тільки там, де перехід. 
І на все я час знаходжу, 
На навчання і похід. 
Основне — це дисципліна, 
І тоді біда мине. 
Знати треба неодмінно, 
Що життя — це головне! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

С. – читає сам або асистент

Робота за підручником. (с. 77- 79) 
Опрацювання тексту. (один (або двоє) учень читає вголос інші слідкують– за ними дивиться  асистент)

Бесіда за прочитаним.
- Що потрібно дотримуватись учасникам руху? (Правила дорожнього руху). 
- Для чого призначені тротуари? (Для руху пішоходів). 
- Де потрібно ходити, якщо тротуари відсутні? (По узбіччю дороги, назустріч транспорту). 
Словникова скарбничка (слайд)
Пішохід – особа, що бере участь у русі поза транспортними засобами. 
Учасники дорожнього руху – це особи, які беруть участь у русі на дорозі: пішоходи, водії, погоничи худоби, велосипедисти. 
Перегляд слайдів «Будова дороги» (Див. додаток 2) 
- Що означає слово «тротуар»? (значення слова)
- Що таке «проїзна частина»? 

 

(з.)- слухає або  читає разом з учнями

 

 (і.с.м.о\р)Розглядаємо разом зображення в підручнику учень показує де тротуар, де перехід, підземний перехід, надземний перехід, скільки пішоходів – порахувати…

 

 

 

 

З- індивідуальна картка читає самостійно.

Кросворд. 
- Позначити малюнки, на яких діти поводяться правильно. 
- Ще безпеку на дорозі допомагає підтримувати і дорожня розмітка. Яка змушує правильно рухатись як автомобілі, так і пішоходів. 
Загадка 
Що за коник полосатий 
На дорозі коло хати? 
«Зебра», кажуть, уляглась – 
Звідкіля вона взялась? 
«Зебра» в нас на переході – 
Та чи є така в природі? 
(Пішохідна розмітка «Зебра») 
Мультфільм «Смішарики про «зебру» (Див. електронний додаток 3) 
Бесіда. 
- З першого класу відомо, що переходити дорогу потрібно по пішохідному переході. 
Для того, щоб нагадати вам, які бувають пішохідні переходи, пропоную переглянути слайди. (Продовження презентації) 
- Що ще допомагає переходити дорогу? (Світлофор). 
- Як він допомагає регулювати рух, нагадає нам одна учениця. 
Я шлях вкажу надійний, 
Де небезпек нема. 
Трикольорове око 
Я маю недарма. 
Нехай воно і мружиться, 
Ніколи я не сплю, 
З малими дітьми в хованки 
Я гратись не люблю. 
В роботі я суворий 
І стриманий завжди. 
Тролейбуси, машини 
Біжать сюди й туди. 
Дивлюсь червоним оком — 
Велю спинитись я, 
Одне мені потрібно — 
Це витримка твоя. 
А блисне жовте око, 
Іти не поспішай, 
Бо жовтий — не зелений: 
Потрапиш під трамвай. 
Увага — і зелений 
Привітно замигтів. 
Він колір найдобріший, 
Щасливої путі! 

 

Руханка на увагу  

Вч. Будемо виконувати рухи за світлофором:

Зелений рухаємось по класу

Жовтий – крокуємо на місці

Червоний – зупинись

(вчитель голосно називає кольори, міняє їх порядок)
Машини мчать по місту, (учні рухаються по класу) 
Зустрівся світлофор. 
Там жовтий загорівся – і глохне вже мотор. (крокують на місці) 
Зелений – мчать машини. (починають знову рух) 
Червоний – зупинись! (зупиняються ) 
А загорівсь зелений – за парти час рушать. 

(о\р.)з разом з асистентом рухається там де є вільне місце

(с.і.м.)(бачать колір) –разом з іншими дітьми

Робота з підручником. (с.82)

Бесіда «Дорожня розмітка». 
- Ще допомагає регулювати рух автомобілів і пішоходів дорожня розмітка. 
Біла суцільна лінія посередині дороги ділить її на частини, по яких транспорт рухається в протилежних напрямках. І машини їдуть без перешкод. (Продовження перегдяду презентації). 

(з- збільшене зображення або лупа)

(С.)- читає самостійно текст і розгялдає малюнок

(і.о\р.м) –розглядає ілюстрацію в підручнику і слухають вчителя

V. Узагальнення та систематизація знань. 
Робота в парах. Гра «Правила для пішоходів». 
-У вас на партах є картки із словами з яких потрібно скласти речення. І це речення непрості, а правила для пішоходів. Потім ви зачитаєте ці речення. 
Розгляньте малюнок.

Покажіть на ньому дорогу, перехід, бордюр, тротуар.

Де йдуть пішоходи?

Де їдуть машини?

Якої сторони треба триматися на тротуарах і пішохідних доріжках?

Де пішоходи переходять дорогу?

Які переходи зображено?

Скільки підземних переходів?

Скільки пішоходів заходять до підземного переходу?

Скільки дорожніх знаків намальовано? Назвіть їх. («Підзем­ний перехід», «Пішохідний перехід»)


Гра «Асоціації » 
Назвіть одне слово з яким у вас порівнюється слово «дорога». 

 

 

 

 

Працюють з сильними дітками

 

Слух – скласти пазл, де зображено перехід, пішохода, світлофор

5. Робота в зошиті (С. 43-44)

1) № 1. Розгляньте малюнок. Знайдіть на ньому порушників. Обведіть їх червоним олівцем. Дайте письмову пораду дітям.(асистент слідкує)

2) № 4. Відгадайте загадку.(ЗАЧИТУЄ ВЧИТЕЛЬ)

Я не їм вівса і сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Хоч кого наздожену. (Автомобіль)

5. Робота в зошиті (С. 43-44)

(і.о\р.м.с)1) № 1. Розгляньте малюнок. Знайдіть на ньому порушників. Обведіть їх червоним олівцем. Дайте поради дітям-усно вчителю(м. якщо може)

2) №4  (с.)-читає самостійно і відгадує

Робота в групах .

У кожного з вас на парті є кружечки різного кольору. Прошу об’єднатися в групи за кольором кружечків і підійти до плакатів, де зображено вулицю . Потрібно наклеїти дорожні знаки на відповідні місця (пішохідний перехід, підземний, надземний перехід, світлофор) 

З- «оглядає» об’ємні – рельєфні зображення і називає що це – підземний перехід, надземний перехід, світлофор, зебра.

І.м.с.- приймають участь з дітьми

о\р- підійти до групи допомагає асистент.

VІ. Підсумок уроку. 
- Хочу перевірити, чи запам’ятали ви правила, з якими ми познайомились 
на уроці. 
Вірш-добавлянка. 
Щоб на дорогах жертвою не стати, 
Потрібно Правила ... (вивчати). 
Тож знати треба сину й доні, 
Що рух у нас ... (правосторонній). 
Де по дорозі мчать машини, 
То це ... (проїжджа) є ... (частина). 
А де прогулюються пари, 
Де люди йдуть — це ... (тротуари). 
Дорогу не перебігайте, 
А краще трішки ... (зачекайте). 
Щоб не було нікому шкоди, 
Завжди ідіть на ... (переходи). 
І теж хвилинку зачекайте, 
І не біжіть,... (не поспішайте), 
Бо завжди той, хто поспішає, 
Усіх смішить і... (звеселяє). 
Й виконуй правила завжди, 
Тоді не трапиться ... (біди). 
- Чи сподобавсь вам урок? Я думаю, що ви станете ще уважнішими на 
дорозі.

 

(о\р.м.з.і.)-виконують разом з усіма на слайді

 

(с.)- читає віршик і підкреслює  правильну відповідь із двох варіантів (слідкує асистент)

Щоб на дорогах жертвою не стати, 
Потрібно Правила… (вивчати)  (стрибати). 
Тож знати треба сину й доні, 
Що рух у нас ... (правосторонній) (зворотній). 
Де по дорозі мчать машини, 
То це ... (проїжджа)(спляча) є ... (частина)(одежина). 
А де прогулюються пари, 
Де люди йдуть — це ... (мемуари) (тротуари). 
Дорогу не перебігайте, 
А краще трішки ... (зачекайте) (поспівайте). 
Щоб не було нікому шкоди, 
Завжди ідіть на ...(турпоходи) (переходи). 
І теж хвилинку зачекайте, 
І не біжіть,...(не співайте)  (не поспішайте), 
Бо завжди той, хто поспішає, 
Усіх смішить і... (звеселяє) (радує). 
Й виконуй правила завжди, 
Тоді не трапиться ...(їди)  (біди). 




 

 

Тема. Безпека на дорозі. Правила пішохідного руху

Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити дітей правил переходу проїжджої частини дороги в місті, в селі, за межами населеного пункту; вчити уникати небезпеки на дорозі; виховувати дисциплінованість пішохода.

 

Робота за підручником (С. 64-65)

Розгляньте знаки на с. 64. Що вони означають? Які ще дорожні знаки ви знаєте?

Розгляньте малюнок. Покажіть дорогу, узбіччя дороги, пе­рехід, тротуар.

Розкажіть, як правильно рухатися тротуаром, узбіччям доро­ги та переходити дорогу.

Читання тексту (С. 65).

Висновок: переходити дорогу треба на переході.

Фізкультхвилинка

 

 

Навіть потомилися. Відпочинем трішки — Почитаєм книжку!

4. Продовження роботи з підручником (С. 66-67)

— Розгляньте знаки. Що вони означають?

Учитель. Для переходу дороги, крім наземних переходів, є ще підземні й надземні переходи. Розгляньте й запам'ятайте знаки, якими вони позначаються.

Розгляньте малюнки. Які переходи на них зображено?

Запам'ятайте, як користуватися підземним і надземним пе­реходами.

Розгляньте малюнок на с. 67. Покажіть дорогу, узбіччя до­роги.

Для кого служить проїжджа частина дороги, а для кого — тротуари?

Де можна рухатися дорогою, на якій немає тротуару?

Як правильно переходити дорогу, на якій не позначено пішохідний перехід?

Розкажіть, яке правило дорожнього руху для пішоходів порушують діти.

6. Підсумок уроку

Які частини дороги вам відомі?

Які дорожні знаки ви запам'ятали на уроці?

Які дорожні знаки ви зустрічаєте дорогою до школи?

Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?

Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?

Чи користуєтесь ви підземним і надземним переходами?

Чи переходите ви дорогу підземним або надземним перехода­ми, йдучи до школи?

Які небезпеки на дорозі біля школи ви визначили?

У чому полягає відмінність руху пішоходів у місті й поза містом?

 

docx
Додано
28 серпня 2019
Переглядів
856
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку