Розрока уроку англійської мови у 5 класі з теми "Food" містить різні форми роботи з лексикою, що покращує ефективність запам'ятовування матеріалу та активізує пізнавальну діяльність учнів.
Урок №
Улюблені страви битанців
Мета. Практична: повторити та закріпити вивчені на попередніх уроках назви продуктів; продовжувати формувати навички усного монологічного та діалогічного мовлення; продовжувати удосконалювати навички письма, читання та перекладу; формувати артикуляційні та інтонаційні навички, уміння реплікування; освітня: розширити знання учнів про традиції харчування британців, типові продукти, страви та напої на їх столах; розвиваюча: розвивати пам'ять, увагу, уяву, спостережливість, комунікативні здібності, розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію; виховна: виховувати інтерес до особливостей харчування британців та інтерес до країни, мова якої вивчається; виховувати самостійність, старанність та наполегливість у досягненні поставленої мети. Тип уроку: урок закріплення знань, умінь, навичок учнів. Обладнання: підручник для 5 класу О.Карп'юк, зошит, словник, тематичні малюнки, картки для індивідуальної та групової роботи, презентація Power Point.
ХІД УРОКУ I.Організаційний момент Good morning, good morning, Good morning to you! Good morning, good morning, We are glad to see you. Today we are going to speak about British eating habits. Also we'll travel through the British cities and we'll know what traditional dishes there are in Britain.
II. Перевірка домашнього завдання. Let's start our virtual trip through the British cities! The first one is Liverpool and its traditional dish is “Scouse” made of meat and potatoes. You will name and describe fruit and vegetables we've learnt to get to the next stop. Учні ланцюжком читають відповіді на завдання І рівня складності Ех.3 р.103. Учитель перевіряє правильність виконання завдань та виправляє помилки у разі їх наявності. III. Введення в іншомовну атмосферу. Відгадування загадок. The second city we travel to is Manchester. Its traditional dish is “Chester Pudding”. Here you have to answer to a riddle “Food”. Учитель читає загадки, учні ланцюжком дають відповіді, називаючи продукти: Смакота! і …very good! Фрукти називають ...(fruit). Для Шарика, для друга, Припас я цукор … (sugar). Люблять хлопці та дівчата Масло, по-англійськи …(butter). Молоко я пити звик Молоко інакше - …(milk). М’ясо смажиться, шкварчить Як називають м’ясо? - … (meat). Кожний селекціонер Знає: груша буде …(pear). Кавун великий і зелений: Кавун інакше - … (water-melon). Полуницю ти бери! Полуниця - … (strawberry). Хоч не з дешевих цей каприз, Сир звемо ми просто - …(cheese). IV.Основна частина уроку Робота в групах. The next city we visit is Newcastle with its “Smoked Kipper” (fish dish) and here you have to work in groups and write down all the words you remember in 4 categories: “Fruit”, “Vegetables”, “Food” and “Drinks”. Учні отримують картки і в групах по 3-4 учні заповнюють їх лексичними одиницями теми. По закінченні роботи представники кожної команди зачитують слова. Учитель контролює правильність вимови. Учні з інших команд доповнюють. Читання Pre-Reading Activity. Зіставити пари( прислів’я з його перекладом) An apple a day the doctor away. – 1 яблуко в день і лікар непотрібен Eat at pleasure, drink with measure. – Їж для задоволення, а пий в міру Hunger is the best sauce. – Голод найкраща приправа. Rich men’s tables have few crumbs. - На столе багатіїв немає крихт від хліба One man’s meat is another man’s poison. - Что для однієї людини їжа, те для іншої отрута Too many cooks spoil the broth. – Занадто багато кухарів псують суп Now we've come to Bristol where the traditional dish is “Pieminister pies”. Here you have an interesting quiz “British Food”. And the correct answers you'll know after reading the text “English meals”. Учитель демонструє слайди презентації, учні дають відповіді на питання: Which of these is traditional English breakfast? Which of these is traditional British dish? Which of these is traditional British drink? Reading. Ex.4 p.105. Учні ланцюжком читають та перекладають речення тексту, учитель слідкує за правильністю вимови та перекладу. Post-Reading Activity. I рівень: Учні отримують картки для індивідуальної роботи та перекладають слова та словосполучення з тексту. По закінченні роботи вони ланцюжком зачитують переклад, учитель перевіряє правильність виконання завдання.
II рівень: Ex. 5 p.106. Учні ланцюжком читають речення вправи, погоджуючись або не погоджуючись із ними. Учитель контролює правильність вимови та виконання завдання. Письмо. Our last stop is London. One of the most representative dishes of London is "Fish & Chips". Now we'll know what British prefer for lunch and dinner. Here you have to make and write down the sentences from the words on the board. Учні ланцюжком виходять до дошки, складають та записують речення з його окремих елементів. Учитель контролює правильність виконання завдання. Потім учитель демонструє слайди презентації із зображенням традиційного британського обіду та вечері. Many children have a 'packed lunch' at school. It has a sandwich, a packet of crisps, fruit and a drink. A typical British dinner is meat and two vegetables. These vegetables are: potatoes, carrots, peas, cabbages. VI. Підсумок уроку Well, today we’ve spoken about British eating habits and we've known traditional dishes and products of different parts of Great Britain. VII. Домашнє завдання с: В2(а) с106; д: В5 с106; в: розповідь про українські традиційні страви. |
|
|