Українська мова 2 клас
Тема: Буква [ща]. Позначення нею буквосполучення [шч]. Вимова і написання слова Батьківщина. А.Камінчук «Це моя Україна»
Мета:
Навчальна: уточнити і закріпити знання учнів про звукосполучення [шч], яке позначається буквою щ; учити правильно артикулювати слова зі звукосполученням [шч], вправляти у правильній вимові і правильному написанні слів з буквою «ща»: активізувати і поповнювати словниковий запас учнів.
Розвивальна: розвивати усне мовлення, пам’ять.
Виховна: виховувати інтерес до навчання, любов до Батьківщини
Перебіг уроку
1. Організація класу
Ось дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
Урок української мови починаймо.
В цьому класі друзі всі
Я і ти і ми і ви.
Посміхнись тому, хто зліва,
Посміхнись тому, хто справа.
МИ – ОДНА СІМ’Я
Сідає краса і ніжність
Потім – сила і мужність.
2. Оголошення теми і завдань уроку
Перш ніж перейти до теми уроку, перевіримо домашнє завдання.
1. Зачитайте речення, у яких є імена.
2. У яких речення йдеться про спорт?
3. Робота над віршем А. Камінчука «Це моя Україна»
Перед тим, як читати виразно вірш А. Камінчука «Це моя Україна» потренуємо свій артикуляційний апарат.
На – на – на – рідна Батьківщина.
Ай – ай – ай – це наш рідний край.
Жу – жу – жу – природу бережу.
Лю – лю – лю – Батьківщину я люблю.
Використаємо «Щоденні 5» для ознайомлення з віршем.
1) «Щоденні 5» Слухаю і розумію.
- виразне читання вірша вчителем;
- Послухайте уважно вірш і скажіть з ким автор порівнює Батьківщину?
- Який настрій у вас після слухання вірша?
2) «Щоденні 5» Читаю для себе.
- Прочитайте вірш напівголосно. Визначте, які слова потрібно читати з особливим почуттям.
- Прочитайте вірш з різною інтонацією: радісно, здивовано
- Яку назву має твоя Батьківщина?
Тож проведемо гру «Доповни речення»
Батьківщина – це …
Батьківщина (яка?) …
3) Робота в групах
Складіть, будь ласка, пазли та дайте відповіді на запитання
- Як одним словом назвати ці слова?
- Які символи ви знаєте? (гімн, герб, прапор)
Фізкультхвилинка
Про Україну писали не тільки вірші, тексти, а й співали пісні. Одну з них ми заспіваємо і трішки відпочинимо.
3. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.
Каліграфічна хвилинка:
Діти, як ви гадаєте, чому слово Батьківщина написано з великої літери?
б, Бб, Батьківщина
Мовне дослідження:
Батьківщина – 11б., 11зв., 4 скл.
Складіть речення зі словом Батьківщина
Робота з прислів’ями:
Давайте повторимо, коли букви я,ю,є,ї складають 2 звуки
4. Закріплення матеріалу
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Чого навчилися?
- Що сподобалося?
Давайте спробуємо розгадати ребус та підведемо підсумки нашого уроку
Яке слово тут зашифровано?
Так, вірно – Батьківщина
Я сподіваюся, що ви завжди будете любити та шанувати вашу рідну країну і ніколи не забудете, що літера щ у слові Батьківщина завжди позначає 2 звуки.
5. Рефлексія
Підніміть карточки з кольором:
Зелений – все зрозуміло;
Жовтий – ще потрібно дещо повторити;
Червоний – зовсім нічого не зрозуміло.
6. Домашнє завдання з інструктажем
Виконати вправу 7, на с. 44