Математика
Тема. Час. Доба та її частини.
Мета: дати дітям уявлення про добу та її складові частини; закріпити вміння називати числа у прямому і зворотному порядку в межах 10; розвивати спостережливість, уважність. Виховувати гуманне відношення до природи.
Обладнання: презентація, конструктори «Лего», друковані картки з числами, малюнки Сови і Совенят, пазли.
Хід уроку
Встало сонечко давно
Зазирнуло у вікно.
На урок час поспішати
Математику вивчати.
Всі готові працювати?
Вчасно руку підіймати?
Вміло в групах працювати?
Учитель: - Діти, а чому це наша дошка прикрашена осінніми листочками?
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Позбирати осінні плоди.
Із дерев спадає листя жовте
То землею ходить місяць…(жовтень)
Тож сьогодні ми з вами на уроці здійснимо казкову подорож до осіннього лісу та зустрінемося з його мешканцями, які допоможуть нам дізнатися, що таке доба, які вона має частини і закріпити знання лічби у межах 10. А подорожувати веселіше з піснею про осінь. (Діти співають пісню про осінь)
1 Усна лічба
2.Підсумок гри «Мовчанка», перше совенятко повертається до мами- Сови.
3. Гра «Вірю – не вірю» з цеглинками «Лего»
Прочитати написаний приклад, вірю – зелена цеглинка, не вірю – червона цеглинка.
5+2=7
4+4=8
10-1=9
2+2=5
9-1=8
3+2=6
6-2=4
7+1=9
Підсумок: друге совенятко іде до мами.
4.Гра «Порівняй!»
Вставити потрібний знак і прочитати нерівність
7 8
9 10
4 4
5 2
4 3
2 7
Підсумок: третє совенятко повертається до мами.
Піднявся вітер (тремо долоньки),
Чути перші краплі дощу (клацаємо язичком),
Дощ посилюється (легенько стукаємо по грудях),
Починається злива (стукаємо по колінах),
Піднялася справжня буря (тупаємо ніжками),
Але буря стихає( по грудях),
Дощ стихає(по грудях),
Чути краплі дощу (клацаємо язичком),
Чути тихий шелест вітру (тремо долоньками),
І, нарешті, виглянуло сонечко! (піднімаємо руки вгору)
Сова розповіла совенятам, з чого складається доба. Давайте і ми це прочитаємо. (Діти читають: ранок ,день, вечір, ніч). Сова розповіла, що сови вночі полюють, а вдень сплять. А в людей все по- іншому. І маленькі совенята задали мамі багато запитань. Давайте разом з вами дамо відповіді на ці питання. А допоможуть нам цеглинки Лего. Домовляємося, що оранжева цеглинка – ранок,
жовта цеглинка – день,
блакитна цеглинка – вечір,
синя цеглинка – ніч.
Підсумок: четверте совенятко повертається до мами.
Підсумок: п’яте совенятко повертається до мами.
Підсумок: шосте совенятко повертається до мами.
Клас ділиться на 4 групи. Завдання: скласти малюнок, назвати частину доби, яка зображена на малюнку та виконати 2 приклади на осінніх листочках.
Діти презентують роботу групи і сьоме совенятко повертається до мами.
VІІ. Підсумок уроку, рефлексія.
Про що ви довідались, виконуючи завдання Сови?
Учні говорять, а однокласники промовляють «Ти - молодець!»
Гра з цеглинкою.
Візьму у праву руку, сьогодні не зіб’юсь,
Долонькою накрию і з другом поділюсь.