Урок. "Часові форми дієслова"

Про матеріал
Даний матеріал містить цікаві завдання для розвитку мислення, уяви, пам`яті з використанням цеглинок Lego .
Перегляд файлу

Тема. Змінювання дієслів за часами

Мета: актуалізувати й розширити знання учнів про час дієслів, вчити визначати час дієслів, утворювати різні часові форми дієслова, правильно їх писати; розвивати вміння спостерігати, робити висновки, співвідносити їх із правилом; виховувати уважність у роботі.

Обладнання: підручник для 4 класу, роздатковий матеріал, цеглинки Lego

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок!

На уроці не куняй –

Українську мову ти вивчай!

II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1. Перевірка домашнього завдання.
  2. Гра « Визнач час»
  • Розрізніть часову форму кожного дієслова за допомогою цеглинок Lego

Синя цеглинка – теперішній час, червона – майбутній час, зелена - минулий

Матеріал для гри « Визнач час»:

  • малюю, танцюватиму, веселилось, ховаюсь, світило, виблискую, буду дружити, писав, подорожував.

- Запишіть ті слова у зошит.

3. Гра « Мікрофон»

- Наведіть приклади часових форм дієслів до слів:


Співати –

Йти –

Бачити –

     Чути –

     Говорити –

     Мовчати   -


     Сміятися -

III. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми розширюватимемо ваші знання про часи дієслів, вчитимемочь визначати час дієслів, утворюватимемо різні часові форми дієслова

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота з підручником.

- Відкрийте підручник на с. 104, прочитайте правило.

2. Робота з текстом

- Прочитайте текст. Випишіть дієслова і визначте їх час.

Наші предки ліпили посуд руками і випалювали на вогнищі. Уже в ті далекі часи люди прикрашали його простими малюнками.

Зараз гончарі роблять із глини горщики, миски, глечики. Вони передають свій досвід молодлму поколінню. Молодь продовжить цю цікаву і потрібну справу.  


  1. Дослідницька робота

— Записати речення в зошит, підкреслити дієслова.

 

Соняшник

Зійшло сонце. Пробудилися пташечки, злетів жайворонок у небо. Прокинувся соняшник. Струсив з пелюсток росу. Повернув голівку до сонечка.

— Давайте перевіримо

  1. Фізкультхвилинка
  2. Вправа «Будь уважним»
  • Запишіть подані дієслова у три колонки

Теперішній час

Минулий час

Майбутній час

Малюю, спатиму, сміюсь, стояло, писав, виблискую, говорила, лежало, мирилось, читаю, співаю, подорожуватиму, танцюватиму, буду прибирати, ховаюсь, дзюркотів, розповідатиму, буду дружити

V. Закріплення і систематизація знань

1. Вправа «Кмітливі загадки»

— Відгадайте загадки. До слів-відгадок доберіть дієслова у різних часових формах.

  • Летіла птиця по синьому небу, розпустила крила і сонце закрила. (Хмара — пливе, закриває, насунулась.)
  • Летить, а не горобець; виє, а не звір. (Вітер — свище, дув, залетить)
  • Мене частенько просять, ждуть, а тільки покажусь — ховатися почнуть. (Дощ — періщить, лив, йтиме)

 

2. Самостійна робота

  • — Відновіть прислів’я.
  • Часу, згаяного, і, не, конем, здоженеш.
  • Один раз відріж, сім разів відміряй.

VI. Підсумок уроку

  1. Прес-конференція

— Складіть і задайте питання за темою нашого уроку.

— Хто хоче відповісти на питання дітей?

  1.  Домашнє завдання
  • С. 105, вправа 9
docx
До підручника
Українська мова 4 клас (Волкотруб Г. Й.)
Додано
26 січня 2022
Переглядів
1152
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку