Урок. Чи можливе на Землі життя без Сонця?

Про матеріал
Мета: • формування предметних компетентностей: розширювати знання дітей ппо Сонце та його властивості, дослідити значення Сонця для життя на Землі. Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати фантазію, уяву, кмітливість, закріплювати обчислювальні навички; • формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж життя, компетентності в природничих науках і математиці, технологіях, екологічна грамотність і здоров’я
Перегляд файлу

Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

                     1 клас   

ТЕМА. Чи можливе на Землі життя без Сонця ?

Мета:

формування предметних компетентностей:

розширювати знання дітей ппо Сонце та його властивості, дослідити значення Сонця для життя на Землі. Формувати навички дослідницької діяльності, вміння класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. Розвивати фантазію, уяву, кмітливість, закріплювати обчислювальні навички;

формування ключових компетентностей:

спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж життя, компетентності в природничих науках і математиці, технологіях, екологічна грамотність і здоров’я

Очікувані результати:

S-  Я ПІЗНАЮ ПРИРОДУ

Досліджує і з’ясовує значення сонячного світла і тепла на Землі,

пояснює, навіщо він \ вона виконує певні дії, спостерігаючи за

природними об’єктами \ явищами або експериментуючи з ними,

пояснює значення сонячного світла для життя і розвитку рослину різні пори року

T- Я У СВІТІ ТЕХНОЛОГІЙ

Прогнозує, яким має бути виріб, створює макет сонечка за зразком із магнітного диску та паперу, дотримується безпечних прийомів праці під час використання

інструментів та пристосувань.Демонструє іншим результати власної діяльності

E-пояснює, як Сонце впливає на здоров’я людини, виконує запропоновану       роль у мікрогрупі

M- порівнює і впорядковує об’єкти навколишнього світу за певними ознаками, знаходить значення математичних виразів, відтворює в різних видах діяльності  фактичні результати лічби об’єктів

Освітні галузі: природнича; техноло­гічна; соціальна і здоров'язбережувальна; мистецька.

Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація на тему «Чи можливе життя на Землі без Сонця?», чарівна скринька, макет ракети, сонця, набір лего, приладдя для дослідів: коробочки, ліхтарики, склянки, квасоля, магнітні диски, кольоровий папір, клей, магнітні стікери-сердечка

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН УРОКУ

  1. Ранкове зустріч (15 хв )
  2. Бесіда «Чи можливе на Землі життя без Сонця ?»(5 хв)
  3. Руханка  ( 2 хв)
  4. Практична робота ( 5 хв)
  5. Робота у групах (5 хв)
  6. Рефлексія. Щоденник вражень (3 хв)

 

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Колом Сонечко іде

За собою день веде.

Станьмо разом, станьмо в колі –

Станем сонечком у школі!

І. РАНКОВА ЗУСТРІЧ – (15 хв)

1. ПРИВІТАННЯ

- В нашім класі друзі всі (плескають в долоні)

- Я і ти, ми і ви (вказують рукою)

- Привітайся з тим, хто справа (повертаються і називають ім’я),

- Привітайся з тим, хто зліва,

- Ми одна сім’я

 В нашім класі друзі всі (клацають пальцями)

- Я і ти, ми і ви (вказують рукою)

- Не лякай того, хто справа (сварять пальчиком),

-Не лякай того, хто зліва,

- Ми одна сім’я

В нашім класі друзі всі (плескають по грудях)

- Я і ти, ми і ви (вказують рукою)

- Обніми того, хто справа (сварять пальчиком),

-Обніми того, хто зліва,

- Ми одна сім’я

2. Робота з лего

Підніміть червону цеглинку ті діти, хто разом зі мною радий вітати усіх нас сьогодні. Помахайте цеглинкою та скажіть: «Привіт

– Підніміть жовту  цеглинку ті, хто готовий подарувати посмішку один одному. Посміхніться!

– Підніміть помаранчеву  цеглинку ті, у кого гарний настрій.

– Підніміть зелену цеглинку ті діти, хто прийшов сьогодні до школи. А синю – хто приїхав.

– Підніміть блакитну  цеглинку ті, кому подобаються походи та цікаві подорожі.

– Підніміть башточку з усіх Шести цеглинок ті, хто хотів би сьогодні відправитись у подорож? А для того, щоб дізнатись де ми будемо подорожувати, необхідно виконати цікаве завдання..

2. ЩОДЕННІ НОВИНИ

Вибір автора дня (іменинник, лічилка)

А) визначення пори року, місяця, дня, дати, погоди

3. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕМИ ЗУСТРІЧІ

Метод «Чарівна скринька»

Сюжет із чарівною скринькою та макетом ракети: діти відгадують, що в скриньці (ракета), називають планети Сонячної системи

4. Політ на улюблену планету Сонячної системи

- Прикріплюють стікери - сердечка на дошку до улюбленої планети.

- Визначають, чому не полетіли на Сонце;

- що вже знають про Сонце

- вправа «банани» - закреслити букву, яка повторюється, і визначити тему

КСОНКЦКЕК

(вчитель відкриває картинку Сонця із асоціативного куща)

5. Руханка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі рідній поклоніться,

Веретенцем покрутіться

І до Сонця потягніться,

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте

6. Робота з індивідуальними математичними картками, поділ на групи (додаток)

- Космічні пірати дізналися, що ми подорожуємо космічним простором і вирішили взяти нас в полон. Щоб цього не трапилося, треба розв’язати приклади і об’єднатися в групи за результатами ( 1- перша група, 2 – друга і т.д. Всього 4 групи)

6. Гра з ЛЕГО «Знайди Сонце по тіні»

- Відгадайте загадку:

Бродить одиноко вогняне око,

На всіх поглядає – теплом зігріває (Сонце)

  • За допомогою цеглинок Лего визначте, від якого сонечка падає тінь

5. Перегляд уривку м/ф «Сонячна система.Сонце» https://www.youtube.com/embed/ITub7NYgY2Y" (про Сонце)

6. Фізкультхвилинка «Посмішка»

ІІ. Бесіда «Чи можливе на Землі життя без Сонця?» за презентацією «Чи можливе життя на Землі без Сонця?» https://naurok.com.ua/

ІІІ. РОБОТА В ГРУПАХ

1. Дослід 1.

Коробочка з отвором, ліхтарик. Дослідити, як люди отримують від Сонця світло

2. Дослід 2.

Посадити в прозору і затемнену ємності квасолю. Одну поставити на вікно, іншу в затемнене місце. Вести спостереження щодня, фіксувати зміни

1. Складання асоціативного куща «Сонце» за результатами дослідів

 

 

2. Робота з підручником «Я досліджую світ» Коршунова О., Гущина Н. с.78-79

IV. Робота в групах.  Мистецька діяльність.

1.Виготовлення Сонечка з магнітних дисків та стікерів

  • - Яка зараз пора року?
  • - Сонечко віддалилось від Землі, стало холодно. Давайте зробимо Сонечка, щоб вони давали нам світло і тепло.

2. Презентація робіт  «Крісло автора»

V. Рефлексія.

1. Гра «Так чи ні»

• Сонце потрібно всьому живому (так)

Сонце завжди гріє однаково (Ні)

• Без сонячного тепла проростає насіння, квітують рослини (Ні)

• Хмари затримують тепло сонячних променів (Так)

2. Гра «Мандрівка з промінчиком»

- Уявіть, що вам до рук потрапив сонячний промінчик. Куди б ви з ним помандрували? (до мами, тата, бабусі, друга, дитячий будинок…)

3. Гра «Аукціон»

- А чи може Сонце нашкодити людині?

3. Щоденник вражень

- Я радію Сонечку…

 

 

 

 

Література та інтернет – ресурси:

1. Державний стандарт початкової освіти (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87).

2.  Типові освітні програми для закл. заг.серед.освіти. 1 клас / укл. А.В.Лотоцька. – Х. : Вид – во «Ранок», 2018. – 192 с.

3. Тематичні дні у 1-му класі. І семестр. / авт.-упоряд. Н.А.Жиганюк, О.В.Кирилова, І.В.Кодола, О.В.Стеценко, О.П.Чорнобай,                  А.С. Яковенко,  – Х. : Вид.група «Основа», 2018. – 142, [2] с. – (Серія «Нова українська школа»).

4. Ранкові зустрічі. 1 клас. І семестр. / авт.-упоряд. Н.Ю.Бабіченко,    О.А. Нечипоренко, С.М.Хівренко. – Х. : Вид. група «Основа», 2018. – 141, [3] с. – (Серія «Нова українська школа»)

5. https://naurok.com.ua 

6. https://vseosvita.ua/.

7. https://www.youtube.com/watch?v=gB0kTxguNF0

8. https://www.youtube.com/watch?v=lw1XZJDLCJU).

9. https://www.youtube.com/watch?v=EEJGVOxuQ5g

10.http://vynahidnyk.org/arhiv-novyn-ta-podiy/STEM.html

11.http://btdc.org.ua/stem-osvita/

12.http://pedrada.com.ua/news/gruppy/zakhodi_svjata_konkursi_i_tp/stem-13.osvita_v_ukrayini_vid_doshkilnika_do_kompetentnogo_vipusknika/#

14. STEM-освіта. Режим доступу: http://iteach.com.ua/news/mass-media/?pid=2621

Як надати вашим дітям STEM освіту. 8 кроків до успішного майбутнього. (Технічна студія «Винахідник»)

 

 

 

 

Додаток:

 

 

https://bipbap.ru/wp-content/uploads/2017/10/5054552-Cute-cartoon-Sun-with-umbrella-vector-illustration-Stock-Vector-640x459.jpg

2 – 1 =                          0 + 1 =                1 – 1 =

4 – 3 = 3 – 2 = 5 – 4 =

https://bipbap.ru/wp-content/uploads/2017/10/1628122.jpg

1 + 1 =                         0 + 2 = 5 – 3 =

 

 4 – 2 =                          3 – 1 =                   2 – 0 =

https://bipbap.ru/wp-content/uploads/2017/10/c94adea018c382ac9dd2bbd7051f51cf-640x572.jpg

0 + 3 =                          2 + 1 =                  3 – 0 =

4 – 1 = 5 – 2 =                   1 + 2 =

https://bipbap.ru/wp-content/uploads/2017/10/Kartinka-SolnyshkA.png

0 + 4 = 3 + 1 =                 4 – 0 =

5 – 1 =                            2 + 2 = 1 + 3 =

 

docx
Додано
21 лютого 2019
Переглядів
1313
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку