Урок "Чи всі гриби їстівні?"

Про матеріал
На уроці діти знайомляться з окремою групою організмів - грибами, їх видами та назвами. Розглядають світлини їстівних та отруйних грибів, дізнаються про правила збирання грибів, про перші ознаки отруєння та першу допомогу при отруєннях грибами.
Перегляд файлу

Конспект уроку з предмету “Я досліджую світ” в 2 класі.

Тема: Чи всі гриби їстівні Мета:

        -формування предметних компетентностей:сформувати уявлення про гриби як живі організми; навчити розрізняти їстівні та неїстівні гриби; розвивати вміння виявляти ознаки грибів, пізнавальну активність, уміння спостерігати; виховувати любов до природи, бажання піклуватися про власне здоров’я;

      -формування ключових компетентностей:спілкування державною мовою; уміння навчатися впродовж життя, компетентності в природничих науках і технологіях, екологічна грамотність і здорове життя.

Обладнання: загадки, предметні малюнки, ноутбук, підручник. Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                         Хід уроку:

1.Організаційний момент

2.Актуалізація опорних знань

  -Відгадайте загадку

В мене ніжка одна —

Чобітка не маю,

І хоч я без голови,— Шапку одягаю.

(Гриб)

 -До якої групи належать гриби? Це рослини чи тварини?

3.Повідомлення теми уроку

-Сьогодні на уроці ми це з’ясуємо. А також дізнаємось все про гриби.

4.Вивчення нового матеріалу

-Діти, які гриби ви збираєте із своїми батьками?

-Як їх можна назвати одним словом? (їстівні). -А ті гриби, які не можна збирати? (отруйні,неїстівні) Робота за підручником.

  1.Робота з малюнками (с.109). Які з цих грибів ви знаєте?

  2.Вивчення будови гриба(с.109)

  3.Фізкультхвилинка “Пісня про гриби”

  4.Робота із світлинами отруйних грибів, розпізнавання їх ознак(с.110)

  5.Вивчення правил збирання грибів(с.111)

5.Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях

  1.Гра “Їстівне-неїстівне”. Вчитель вимовляє назву грибів, а учні плескають в долоні, якщо гриб їстівний. Якщо неїстівний — не реагують.

Сироїжка, опеньки, мухомор, боровик, чортів гриб, маслюк, бліда поганка.   2.Гра “Відгадай назву”. Вчитель показує світлини грибів, а діти говорять назву.

image

image

image

image

image

image

image

Причини отруєння грибами:

   -збирання незнайомих тобі грибів;

   -неправильне приготування їстівних грибів;

   -вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

   -вживання грибів,що мають двійників або змінилися внаслідок мутації. Гриби є небезпечним продуктом харчування, що може призвести до отруєння, а іноді й до смерті.

Симптоми отруєння грибами: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, довільне сечовиділення, проноси, симптоми серцево-судинної недостатності.

Перші ознаки отруєння з’являються через 1-4 години після вживання грибів.

Перша допомога у разі отруєння грибами:

-викличте швидку допомогу;

-спробуйте самостійно промити шлунок (випийте 5-6 склянок води та натисніть на корінь язика пальцями, щоб викликати блювоту), поки їде швидка;

-випийте піґулки активованого вугілля;

-після надання первинної допомоги ляжте на живіт і чекайте на допомогу.

6. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Що потрібно пам’ятати, збираючи гриби?

-В яких містах, на вашу думку, не можна збирати гриби?

-Чим небезпечна отрута для людини?

pdf
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 жовтня 2022
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку