Про матеріал
Тема: Число 10. Послідовність чисел в межах 10. Складання рівностей. Написання числа 10.
Мета: ввести поняття числа « десятий», познайомити з написанням цифри 10; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; удосконалювати обчислювальні навички; узагальнити вміння записувати й розв`язувати приклади на додавання; розвивати мислення; виховувати бережливе ставлення до зимуючих пташок.
Хід уроку
І. Організація класу
По дзвінку ми всі старались:
До уроку готувались
Зошит, книжка і пенал
Наш учнівський «арсенал»
Хто любить рахувати? Поплескайте в долоньки
Хто любить розв'язувати приклади?. Прошу потупати ніжками.
Хто любить подорожувати ? Пострибайте.
А хто знає, як правильно сидіти за партами?
На уроці ми будемо рахувати,
Задачі розв'язувати, міркувати,
Свій розум розвивати.
А ще ми сьогодні більше дізнаємось про число10.
ІІ. Актуалізація набутих знань.
- 1.Гра «Числова доріжка»
- -Дорогою до школи я зустріла ... відгадайте кого?
- Маленький хлопчик
- У сірій свитині
- По дворах стрибає,
- Крихти збирає.
- (Горобчик)
- Він дуже полюбляє зернята. Він отримає їх лише тоді, коли пройде по числовій доріжці.
- Допоможемо йому?
- 10,7,9,5,3,6,2,4,8,1
- -Поставте числа в порядку зростання.
- -Прочитайте числа у зворотньому напрямку.
- -Назвіть числа від 2 до 5, від 8 до 4, від 9 до 5, від 3 до 7.
- 2.Весела лічба.
- Кожен день виводить в сад
- Наша мурка кошенят:
- Двох рябих, біленьке, сіре.
- Скільки ж всіх малих?
- Зайчик із городу в ліс
- Моркву в кошику приніс,
- Зручно всівся коло хати і узявся рахувати:
- Дві й одна. Одна та дві
- Виклав морку на трава сорока із гори загукала:
- Буде….
- -Молодці. Допомогли пташці.
- 3.Хвилинка – цікавинка ( казка про неслухняного горобчика)
- Жив в одній зграї малюк горобчик, який був дуже неслухняним. Що б не казали йому старші горобці - робив все навпаки. Одного разу нашому горобчику захотілось втекти і він втік від своїх.
- "Воля! Воля!" Радісно махав крилами малюк. Проте незабаром його крильця втомились. На однім із дерев горобчик побачив гніздечко. Туди він присів відпочити та задрімав.
- Збудило його злісне: "Кар! Кар! Кар!". То лиха ворона вернулась до свого гнізда. Горобчик злякався та давай щодуху втікати, проте ворона наздоганяла його, намагалась задзьобати. Тут малюк злякався вже не на жарт. "І чому я не слухався старших горобців?"- Подумав він. А ворона вже була зовсім близько.
- Коли раптом наш мандрівник почув цвірінькання. То його зграя шукала. Горобчик щосили полетів у бік своїх. Горобці гуртом відігнали ворону.
- З тих пір наш горобчик став слухняним і більше ніколи не потрапляв у такі пригоди.
- -Сподобалась вам казочка?
- -Чи потребують птахи нашої допомоги взимку?
- -Як допомогти їм перезимувати?
- ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
- 1.Гра « Цікаве село»
- У нашому селі 10 хатинок,
- 10 ганків, 10 бабусь,
- 10 цуценят, 10 півнів,
- На 10 тинах сидять,
- Один на одного не дивляться,
- розпустили 10 хвостів,
- кожний 10 кольорів.
- -Чим цікаве це село?
- - Як ви гадаєте, з яким числом ми будемо сьогодні працювати?
- 2.Гра « Чарівні м`ячики»
- -Викладіть 9 м`ячиків.
- -Що потрібно зробити, щоб їх стало 10.
- 3.Знаходження числа 10 у цифровому ряді.
- -Читаємо числа від 1-10, від 10-1. Назвемо сусідів числа 10.
- -Яке число більше 9 чи 10 ? (10) –
- -Чим відрізняється число 10 від попередніх? Двоцифрове число, розпочинається ряд двоцифрових чисел, тому його називають найменшим двоцифровим.
- 4.Фізкультхвилинка
- 5.Ознайомлення з рукописною цифрою 10.
- -Написання в зошиті цифри 10 з попереднім переглядом відео щодо написання цифри 10.
- IV. розвиток математичних знань.
- 1.Робота з підручником с. 38
- Завдання 1.
- -Поясніть, як отримали 10 прапорців, 10 сердечок?
- -Як отримали число 10?
- Завдання 2.
- -Скільки кошенят зібралося біля миски з молоком?
- -Скільки кошенят підбігає до них?
- -Кошенят разом стане більше чи менше?
- -Складіть рівність та поясніть , знак якої дії треба поставити?
- 2.Фізкультпауза
- 3.Робота в парах.
- Самостійне складання рівності за малюнком.
- V. Підсумок уроку. Метод « Мікрофон» .
- - яке число вивчали?
- Як воно утворюється?
- Назвіть попереднє число до числа 10.
- Якими цифрами на письмі позначається число 10?
- Рефлексія діяльності
- Руки вниз – у мене нічого не вийшло;
- руки в боки – у мене були складнощі;
- руки вверх – мені все вдалося.