Урок Математика 1 клас
Тема. «Число і цифра 7. Утворення числа способом прилічування 1. Порівняння чисел у
межах 7. Попереднє і наступне числа. Написання цифри 7»
Мета: ознайомити з числом і цифрою 7, вчити писати цифру 7; продовжувати роботу над формуванням навички порівнювати числа в межах 7, вчити складати,читати і записувати приклади, удосконалювати навички лічби; розвивати графічні та загально навчальні уміння і навички: мовлення, увагу, пам’ять, мислення; виховувати якості, необхідні дітям для успішного навчання, інтерес до вивчення предмета.
Корекційна мета: розвиток уявлень про просторове розташування предметів; уточненння та збагачення математичних уявлень,пробудження впевненості у собі та в своїх силах.
Тип уроку: комбінований
Основний дидактичний метод: діяльнісний метод навчання.
Методи і прийоми: створення проблемної ситуації, пошук рішення, наочно – ілюстративний, словесний.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай!
-До якого уроку ми приготувалися?
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань. Мотивація навчання учнів.
- Яка зараз пора року?
-Які роботи виконують люди восени ( збирають врожай)
-Нам сьогодні також треба попрацювати, зібрати врожай осінніх яблучок у цей кошик.
Він є чарівним. А чому він є чарівним, ви дізнаєтесь в кінці уроку, бо на вас чекає сюрприз. Але ви повинні …
1. Метод « Мікрофон»
- Слухати…уважно.
-Писати …каліграфічно.
- Зошит …тримати правильно.
-Рахувати…швидко.
- Відповідати …чітко.
- Сидіти …тихо.
2.Усний рахунок.
Робота з предметними малюнками. Орієнтування в просторі. Лічба і порівняння предметів.
(Слабозорі діти - картки з предметними малюнками у кожного на парті)
Малюнки слона, кота, мавпи,корови, зайчика, собаки.
-Порахуйте всіх тварин. Скільки їх?
-Хто стоїть першим?
-Хто стоїть останнім?
-Порахуйте тварин за порядком.
-Хто стоїть третім?
-Хто є наступним?
-Хто є попереднім до корівки?
-Якою за рахунком стоїть коник?
-Хто стоїть справа від нього?
-Хто стоїть зліва від нього?
-Скільки домашніх тварин?
-Скільки диких тварин?
- Кого більше?
3.Робота на індивідуальних різнорівневих картках.
(Слабозорі діти - картки на партах)
4. Повторення складу чисел.
Гра «Засели будиночки»
5.Логічні задачі.
*Скільки чобітків Оля купила ,щоб киця ніжки не замочила?
*Скільки в тебе ляльок?- запитали у Маринки, а вона й каже: «Більше, ніж 3, але менше, ніж 5.
*Катруся з дуба рвала груші:1 татові,1 –мамі,1 сестричці,1 брату. Скільки всього груш зірвала Катруся?
Фізхвилинка ( із гімнастикою для очей)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Підготовча робота.
Постановка проблеми. “Відкриття” нового знання.
– Назвіть по порядку дні тижня. Який сьогодні день? (Середа) Який це за порядком день тижня. Скажіть, якою по порядку буде неділя? (Сьомою)
– Хто здогадався, вивченню якого числа буде присвячений наш урок математики?
Оголошення теми і мети уроку.
2.Пояснення матеріалу.
На партах –підставки відповідно діагнозу та вимог)
- Покладіть на парту 6 паличок. Додайте до них ще 1 паличку.
- Скільки стало всього паличок?
-Як утворили число 7?
-Як називається число 7 по відношенню до 6?
-Отже, число 7 можна утворити, додавши до 6 (до попереднього числа) одиницю.
3.Первинне закріплення.
Розкриваємо підручники
Робота з підручником с.29, з.1.
-Поясніть, як отримали число 7 , рахуючи намистинки?
4.Написання цифри 7.
-Цифра 7, як кочерга,
В неї ,бач одна нога!
Словникова робота (пояснення і демонстрація слова «кочерга»)
Кочерга- це знаряддя праці, яким пораються в селах господині біля плити,печі,загрібають жар.
Робота в окулярах (впізнавання предмета)
Написання:
спочатку - на демонстраційному матеріалі ( на дотик, із заплющеними очима), потім -в повітрі під рахунок, потім в зошиті.
Робота в зошиті .
-Цифра 7 складається з 3 елементів:хвилястої горизонтальної лінії,довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії.
-Починаємо писати трохи нижче середини верхньої сторони квадрата, ведемо хвилясту горизонтальну лінію праворуч до верхнього правого кута квадрата, потім , не відриваючи руки ведемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони квадрата. Відірвавши руку, посередині другого елемента проводимо горизонтальну лінію симетрично з двох сторін.
Пальчикова гімнастика
ІV. Розвиток математичних знань.
1. Порівняння чисел у межах 7.
1) Робота з підручником с.29,з.2(усно,колективно)
Зарядка для очей
Очима швидко обертаймо,
Та головою не хитаймо.
Ліворуч – раз, два, три, чотири.
Праворуч – стільки ж повторили.
По колу очі обертаймо,
І все навколо розглядаймо.,з.
Раз коло, два і три, чотири.
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
По колу знов пообертали.
2.Складання прикладів на додавання(диференційовано)
2 група- окремо картки для слабозорих А4, ін.- А5.
1 група. Робота з підручником с.29,з.3(усно,колективно)
2 група . Робота на картках.(Сигналізують картками)
Перевірка 2 групи(зачитують)
3.Самостійна робота(на картках). Порівняння чисел.
Гра «Знайди помилку»
-У скількох виразах ви виправили помилку
Самоперевірка
4.Робота з геометричним матеріалом.
Робота з підручником с.29,з.5(усно,колективно)
5.Робота з підручником с.29,з.4(усно,колективно)
V. Підсумок уроку. Сюрприз
– Якому числу був присвячений урок?
Саморефлексія.
Я навчився…
Я дізнався…
-Я запам’ятав…
-Я зрозумів…