Тема. Робота з дитячою книгою. Читацьке чаювання. Ми читали і вам радимо.
Мета. Розширити знання учнів відомостями про виникнення дня читання вголос. Зосередити увагу на потребі читати книги. Вчити вибирати цікаву книгу. Розвивати читацькі вміння та навички, удосконалювати якість читання, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов і шанобливе ставлення до книги. Пробуджувати бажання бути активними читачами.
Обладнання. Оформлення класної дошки, відео, читацькі завдання, книжкова виставка.
Хід уроку.
І. Організація до уроку.
Ми зібралися вчергове
Розповісти про щось нове.
Що читаємо , про що
Дружно всі розповімо.
ІІ. Читацька розминка.
1. Фонетичні вправи.
2. Робота над скоромовкою.
Скоро, скоро мовить Ганка
Скоромовки – спотиканки,
Слово в слово слова вміло,
Скоро мовить Ганка мила
3. Питання – відповідь.
(діти витягують по черзі питання і обмірковують відповіді)
( Пісня про книжку - https://www.youtube.com/watch?v=2Q-6S3W7xF4)
Як ти думаєш, чому важливо читати книги?
Який твій улюблений казковий герой?
Як ти думаєш, що люблять робити літературні герої, коли ми про них читаємо?
Як ти думаєш, хто може вигадувати цікаві історії?
Чи пам’ятаєш книгу, яку тобі читали батьки в дитинстві перед сном?
Як би ви назвали книгу, яку самі написали?
Як ви думаєте, що потрібно, щоби написати книгу?
Що б ви сказали своєму літературному герою коли б зустрілися?
Де ви любите читати книги?
Як ти думаєш, що відчуває книга коли ти її читаєш?
ІІІ. Робота над темою уроку.
Книжковий світ – то особливий світ.
І безкінечний – наче море з небом.
Почати можеш будь – коли політ.
Для цього просто лиш читати треба.
(перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=GNy7sigVojg)
(діти презентують свої улюблені книги)
( між виступами учнів звучать пісні)
Пісенька про книги - https://www.youtube.com/watch?v=on_KsGuFLwI )
Нас чекає бібліотека - https://www.youtube.com/watch?v=zGFdLnabCfc )
( прочитайте кожну п’яту літеру і ви утворите прислів’я)
Укпомдвитлофваомршдйічакубпитгечувезціфукміцунтобгибнотгхікви,свеляуфійкцчтабменледябюзжіфувційфітпаькуешпосквлн,івкуткдлаечяврмпиркненшго.
Кувпенікепишогргтьрнивакечтблрибнуятсвцчацвйчтджтєи – цчякукпсисукавемцепзфіканкентаботьтцкнри.
(у всіх однаковий текст; один учень починає читати речення, по команді «стоп» він замовкає, а всі діти продовжують читати це речення до кінця)
(діти вибирають тексти, за секундоміром починають їх читати; прочитавши один раз ставлять відмітку; починають знову читати той самий уривок тексту, намагаючись прочитати більше; повторюють так 3 – 4 рази і переконуються, що навчитися швидко читати можуть усі).
(запропонувати прочитати текст читаючи без голосних звуків)
ІV. Підсумок уроку.
( відповідаємо на питання та чаюємо)