Урок читання
за Всеукраїнським науково – педагогічним проектом «Інтелект України»
в 1-А класі
ЗШ №234 м. Київ,
Тема уроку:
Алфавіт. Звук а, буква Аа. Українська народна казка «Солом’яний бичок».
Вчитель Ісаєнко Н.В
Мета: закріплювати знання учнів про український алфавіт, його створення та значення: продовжити знайомство з українськими народними казками; розвивати швидкість і правильність читання, розуміння прочитаного; виховувати любов і повагу до українського народу, його невичерпного таланту, патріотизм.
Обладнання: таблиці по темі, аудіо- та відеозаписи, ілюстрації до казки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Привітання, перевірка готовності до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Що є найпершою книжкою до мудрості? (Азбука)
-
Згадайте прислів’я про азбуку. (Азбука – до мудрості дорога. Азбуці вчиться – завжди пригодиться.)
-
А що таке азбука, абетка, алфавіт?
-
Скільки років українському алфавіту? (1000 років)
-
Скільки букв в українському алфавіті? (33 букви)
-
Якої літери не було в ньому до 1993 року?
-
Що таке букви?
-
А тепер заспіваємо пісеньку «Алфавіт».
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми продовжимо роботу над вивченням букви Аа, та звука а, познайомимось із українською народною казкою «Солом’яний бичок».
-
Заповніть порожню клітинку у будиночку «Алфавіт».
-
Пронумеруйте слова в алфавітному порядку. Це словникові слова, їх правопис треба пам’ятати.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Вправа «Фотоапарат».
-
Технічна вправа «Черепаха і сорока». (Хлопці – черепахи, дівчата – сороки)
-
Читання складів на мелодію «Пісеньки про коника». Робота зі складами ЛАТ і КРА. (Де знаходиться літера А в кожному складі?)
-
Робота над казкою.
-
Про що говорять «Вона маленька, а розуму вчить?»
-
Що таке казка?
-
Які прислів’я про казки пам’ятаєте?
-
Якими бувають казки?
-
Яку казку називають народною? Хто є автором народних казок?
-
Які є види казок? (Побутові, чарівні, про тварин)
-
З чим порівнюють народну казку? (З чистим джерелом,яке дарує людям радість)
-
З якими казками познайомились?
-
Що є основною думкою казки?
-
Що таке сюжет казки?
-
Завдання №7. Читання з диктором.
-
Завдання №8. Дописати назви прочитаних казок.
-
Вправа №9. «Повітряні кульки».
-
Чи подобається вам читати?
-
Яке читання називають раціональним? (правильне, швидке, розуміння прочитаного)
-
Перегляд відеопояснення слова «барліг». Робота із тлумачним словником (осмолити, хворостина, смола, барліг)
-
Вправа «Черепаха і сорока» (разом).
-
Вправа №11. Читання казки «Солом’яний бичок» диктором та учнями одночасно. (Спосіб стеження).
-
Перечитування казки учнями по черзі, слідкуючи.
-
Вправа №12. Тестове завдання.
-
Вибіркове читання. Відшукати речення про те, як вовк застряг зубами у смолі.
-
Перегляд фрагменту мультфільму. Знайти в тексті речення про переглянуте. Підібрати заголовок, записати.
-
Вправа «Озвуч мультфільм».
-
Чому звірі опинилися в погребі?
V. Підсумок уроку.
- З якою казкою познайомились?
Чи сподобалась вам казка?
Виконання пісні «Казочка».