КОНЕЛЬСЬКОХУТІРСЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ
СОКОЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖАШКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Вчитель : Олійник Людмила Миколаївна
УРОК ЧИТАННЯ У 1 КЛАСІ
Тема . Розвиток умінь відповідати на питання хто це?, що це? Тверді і м’які
приголосні звуки. Позначення їх умовними знаками. Вправляння звуковому
аналізі мовленнєвих слів.
Мета. Формування ключових компетентностей, вміння вчитися -
вчити своєчасно готуватися до уроку, формувати вміння тримати своє
робоче місце в належному порядку, вміння запам’ятовувати і відтворювати
почуте, вміння застосовувати навчальний матеріал на практиці
загальнокультурної - формувати уявлення про дружбу;
предметних компетентностей: ознайомити з твердими і м’якими
звуками, закріплювати знання про живі і неживі предмети; розвивати
мислення, вміння ставити питання до слів, що є назвами предметів ,
закріплювати вміння моделювати речення; виховувати повагу до своїх
друзів.
Обладнання: Буквар М. Д. Захарійчук, сюжетні малюнки, фішки
Для звукових моделей слів,картки з різнорівневими завданнями .
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Біля парти кожен станьте.
На товариша погляньте
Один одному всміхніться
І ніколи не сваріться
Адже ми – одна сім’я.
Друзі всі: і ти, і я
ІІ. Повторення раніше вивченого
1.Гра « Додай слівце»
Уг-уг-уг- є у мене справжній … (друг)
Ити-ити-ити- треба всім… ( дружити)
Лю-лю-лю – я тварин…(люблю)
Ай-ай-ай – тварин…(оберігай)
2. Дитячі розповіді про домашніх улюбленців.
3.Складання і моделювання речень за малюнком на ст. 16
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Букварик - ваш найкращий друг,
Завжди його беріть до рук.
Якщо багато хочете знати,
Та на питання Хто?, Що? відповідати.
То часу не гайте, малюнки всі розгляньте.(ст. 16-17)
ІV. Робота над темою.
1.Розгляньте малюнки назвіть кого ви бачите з живих істот.
(песик, дівчинка, їжачок, зайчик….).
До всіх слів, що означають живі предмети, треба ставити запитання ХТО?
До предметів, що означають неживі предмети – ставимо запитання ЩО?
Гра « Хто? Що?»
Вчитель називає слова, учні відповіді на яке питання відповідає кожне слово сигналізують кольоровими фішками. ХТО? – зелена фішка, ЩО? – червона.
2.Робота з підручником.
1. Слухання казки С. Козлова « Не дивись на мене так їжачку…» ст.18-19.
2. Аналіз прочитаного:
- Яких друзів Їжачка згадував Ведмедик?
- Що Ведмедик вигадував їжачкові і для чого?
- Хто допомагав шукати їжачка?
- Хто приніс грибочки?
3.Розвиток діалогічного мовлення :
- Розіграйте розмову Ведмедика з Їжачком.
4. Знайти на ст.17 схеми до підкреслених речень.
5. Складання римованих рядків за прослуханою казкою:
Ак-ак-ак-…. (захворів їжак)
Ідь-ідь-ідь- …..( лікує їжака ведмідь)
Ни-ни-…. ( чай з калини)
Ята-ята-… (хвилюються звірята)
5. Фізпауза
6. Ознайомлення з твердими та м’якими звуками.
Поділіть на склади слово» ведмідь». Назвіть перший склад, назвіть на який
звук він закінчується (д), назвіть другий склад, назвіть який звук чуєте в кінці (д´)
В першому випадку звук [д] вимовляється твердо , будемо позначати так [ - ]
А в другому випадку вимовляємо м’яко [д´ ] , позначатимемо так [ = ].
7. Колективне моделювання слів :
[ о ] [- - о - ] [ о | = о = ] [ – о | – о | – о ]
Робота в різнорівневих групах:
Учні, які вміють читати. Учні, які не вміють читати
Скласти схеми до речень: Поставте позначку. Які предмети
Лікує їжачка ведмідь. Відповідають на питання ХТО?
Їжак п’є чай з малини.
V. Підсумок уроку
- Що нового кожен з вас навчився
на уроці?
- Що було найбільш цікавим?