Урок читання Тема: Звуки [р] [р’], позначення їх буквами Р р. Словниково-логічні вправи.

Про матеріал

Мета уроку: ознайомити з артикуляцією звуків [р] [р'] і позначенням їх відповідною буквою; вчити чітко вимовляти звуки [р] [р'] під час читання; розвивати фонетичний слух, артикуляційний апарат, пам'ять, логічне мислення, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність, повагу до тварин.

Перегляд файлу

Тема:  Звуки [р] [р’], позначення їх буквами Рр. Словниково-логічні вправи.

Мета: ознайомити з артикуляцією звуків [р] [р’] і позначенням їх відповідною буквою; вчити чітко вимовляти звуки [р] [р’] під час читання; розвивати фонетичний слух, артикуляційний апарат, пам’ять, логічне мислення, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність, повагу до тварин.

Обладнання: предметні малюнки, складова таблиця, картки звуків

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація початку уроку

1. Привітання

Доброго ранку! Доброго дня!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупають ніжки!

Працюють голівки!

Доброго ранку! Доброго дня!

Бажаєм собі ми здоров’я й добра!

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1.               Артикуляційна гімнастика

«Чищу зуби»

Відкрити рот і кінчиком язика почистити зуби з внутрішнього і зовнішнього боку, рухаючи язиком зліва направо і навпаки.

«Індик»

Водіть язиком по верхній губі із сторони в сторону – спочатку повільно, потім швидше; додайте голос. (Звук нагадує белькотання індика).

« Лошатка стукає копитцем»

Прицмокуйте кінчиком язика по твердому піднебінню.

  1.               Читання складової таблиці

C:\Users\5EFE~1\AppData\Local\Temp\Rar$DI59.648\image002.jpg

 

C:\Users\Анечка\Desktop\magpie-info0.gifІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1.               Відгадування загадки

Біла латка, чорна латка

По дереву скаче.

( Сорока)

  1.               Складання речення зі словом-відгадкою

                                              .

Сорока сіла на дерево.

  1.               Вимова речення з різною інтонацією (! ?)
  2.               Виділення слова з речення
  3.               Поділ слова на склади  СО –РО –КА
  4.               Виділення  другого складу.  Артикуляція звуку [р]. Віднесення його до приголосних.

 • губи набувають положення наступного голосного звука;

 • зуби злегка розкриті;

 • широкий кінчик язика піднятий та вібрує в інтенсивному струмені повітря;

 • бічні краї язика стискаються з верхніми кутніми зубами;

bbde3edd431b Встановлення схожості з навколишніми предметами.

Виліз равлик на стеблину,

 зупинився і завмер.

На собі несе хатину,

УвеличитьА вона, - як буква «ер».

 

«Р» - як хвостик в порося,

хоч воно цього не зна.

  1.               Розгляд великої і малої букви «Р», «р». Запис букви в зошит.
  2.               Фізкультхвилинка

Встаньте діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться.

І до сонця потягніться,

Веретеном покрутиться.

Раз – присядьте, два – присядьте

І за парти тихо сядьте.

ІV. Закріплення нового матеріалу

  1.               Робота за  «Супутником Букваря»

а) звуковий аналіз слів «рак», «ворона», «ріпка»

б)  утворення і читання складів

в) читання чистомовки

Ра-ра-ра – багато у бобра добра.

Ру-ру-ру – шкода бобру

Ро-ро-ро своє добро

Рі-рі-рі – віддати дітворі

Ри-ри-ри – ось такі бобри!

  1.               Робота за Букварем с. 54

а) Читання складової таблиці

б) Словниково – логічні вправи. Утворення і читання слів із запропонованих складів

в) відгадування загадок

Я кругленький хлопчик,

Як у мишки хвостик,

Червоненький я на вроду,

Хочу в борщик із городу.

(Буряк)

Що це за будинок

Ходить без доріжки,

Схожий він на колобок,

А під дахом ріжки?

(Равлик)

У лусці мої боки –
Вони холодні та слизькі.
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу.
(Риба)

г) звуковий аналіз слів-відгадок з опорою на схеми

3. Робота над скоромовкою

Марина варила,

А Лариса солила.

а) читання вчителем

б) читання окремими учнями

в) заучування хором напам’ять

4. Логічна вправа «Хто у кого?»

У корови… (теля)

У свині…(порося)

У курки … (курча)

V.Підсумок уроку

1. Узагальнююча бесіда

- Яку  букву сьогодні вивчили?

- Які слова з новою буквою запамятали?

 

docx
Додав(-ла)
Ульяненко Анна
Додано
18 квітня 2018
Переглядів
898
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку