КОНЕЛЬСЬКОХУТІРСЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ
СОКОЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖАШКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Вчитель : Олійник Людмила Миколаївна
УРОК ЧИТАННЯ У 1 КЛАСІ
Тема . Узагальнення знань учнів. Звуковий аналіз слів. Складання речень і
графічних моделей речень.
Мета. Формування ключових компетентностей, вміння вчитися -
формувати вміння тримати своє робоче місце в належному порядку,
вчити налаштовуватись на роботу відразу після дзвінка, налагодити
емоційний контакт класом, вміння запам’ятовувати і відтворювати
почуте, застосовувати вивчений матеріал, формувати загальномовленнєві
вміння і навички.
соціальна- формувати вміння співпрацювати в колективі, шанобливо
ставитись до свох однокласників;
предметних компетентностей: закріплювати вміння відповідати на
питання, робити звуковий анліз слів, вміння складати речення,
розвивати мовлення , мислення; виховувати інтерес до читання, почуття
взаємодопомоги.
Обладнання: Буквар М. Д. Захарійчук, сюжетні малюнки, завдання
вікторини, телеграми казкових героїв.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий,
Завдань багато нас чекає.
Тож часу не гаймо -
Урок починаймо!
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас гра « Розумники й розумниці ». Вона вимагає
мислення, знань і уваги. Спробуємо сьогодні взнати , хто з
учнів має право називатись РОЗУМНИКОМ
ІІІ. Робота над темою.
І конкурс « Розминка » ( За кожну правильну відповідь діти
отримують «зірочки»)
Казкова вікторина
ІІ конкурс « Склади звукову модель »
На дошці малюнки предметів. Скласти звукову модель.
Виграє той, хто швидко і правильно виконав завдання.
Фізпауза
ІІІ конкурс « Літературний баскетбол »
Відгадати від кого «Телеграма»
1) - Приїхати не зможу, бо тато не зробив мені човник та весельце.
( Івасик-Телесик)
2) - Дуже хотілося б потрапити до вас, але соромно своєї гидкої зовнішності.
( Гидке каченя )
3) – Терміново викликали лікувати звірів у Африку. Не встигну повернутися.
( Лікар Айболить )
4) – Дуже засмучена, мишка випадково розбила яєчко, прийти не зможу.
( Курочка Ряба )
5) – Прибути до вас не можу. Мене викрала Лиска.
( Півник )
6) – Вигнав дід мене із хати, іншу я пішла шукати.
( Коза –Дереза )
7) – Моя риболовля закінчилася погано. Мене побили, а хвіст опинився в
ополонці. ( Вовк-панібрат )
8) – Поспішаю до лісу. Мачуха наказала принести підсніжників.
( Падчерка )
(Виграє той, у кого найбільше правильних відповідей. Грають 4-5 хвилин.)
ІV конкурс « Ломи голова »
Скласти речення за поданою схемою.
. .
VІ. Конкурс « Шифрувальник »
Скласти слово з перших букв зображених предметів.
(салат)
(калина)
VІ. Підсумок уроку
Визначення, хто має право називатися РОЗУМНИКОМ.