КОНЕЛЬСЬКОХУТІРСЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ
СОКОЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЖАШКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Вчитель : Олійник Людмила Миколаївна
УРОК ЧИТАННЯ У 1 КЛАСІ
Тема : Звуки [ т ], [т´], позначення їх буквою «Т». Читання складів, слів.
Звуковий аналіз слів. Словниково-логічні вправи.
Мета: Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – організовуватися на урок відразу після дзвінка, необхідне обладнання до уроку тримати в порядку, включатися в роботу одразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, говорити вільно, чітко, виразно, зосереджено слухати вчителя, вміння запам’ятовувати, відтворювати;
здоров'язбережувальна – викликати позитивні емоції шляхом ігрових вправ;
соціальної - розвивати вміння працювати в колективі, вміння з повагою ставитись до вчителя, однокласників.
предметні компетенції : ознайомити учнів з буквою «Т», її звуковим значенням, формувати уміння читати склади,слова з буквою «Т», поповнювати словниковий запас учнів , розвивати навички читання, мовлення учнів, виховувати співпереживання до оточуючих, бажання робити добрі справи.
Обладнання: Буквар М. Д. Захарійчук,сюжетні малюнки,
фішки для звукових моделей слів, складові таблиці, картки з
анаграмами , мультимедійні слайди.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент
1. Привітання
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі.
Привітайте в добрий час
гостей посмішкою й миром
Діти: Добрий день, вам люди добрі!
Ми вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок у 1 клас!
- Спочатку сідають дівчатка, а потім хлопчики: краса і сила.
2. Реклама.
Шановні добродії! Пропонується вашій увазі ось цей Буквар. Якщо ви хочете швидко навчитись читати, складати звукові моделі слів, знати багато скоромовок, то тільки за допомогою цього підручника, тільки разом з нами і тільки на нашому уроці ви можете це зробити! Придбайте собі таку книгу!
Дякую за увагу!
- В гості казка завітала. Казка
( « Попелюшка»). А ось і наша Попелюшка. Її мачуха з дочками збираються на бал. У королівстві сьогодні свято. Принц запрошує всіх, хто вміє читати. Разом із запрошеннями він надсилає завдання. Мачуха наказала Попелюшці виконати ці завдання. А Попелюшці так хотілося на бал. Давайте їй допоможемо.
ІІ. Повторення раніше вивченого.
Завдання 1.
Скласти римовані рядочки про королівський бал.
Ал- ал-ал – я збираюся на бал
Оль-оль-оль - ….
Завдання 2.
Прочитати склади Завдання 3.
Прочитати складову таблицю
тва |
тво |
тву |
тви |
тві |
тра |
тро |
тру |
три |
тре |
тка |
тко |
тку |
тки |
тке |
арт |
орт |
урт |
ирт |
ірт |
А
О
У
Т И Т
І
Завдання 4. Розказати скоромовки
- Потім всі поїхали на бал, Попелюшка залишилась вдома сама. Їй треба зробити багато роботи по дому. Її сестри не любили вчитися і всі завдання виконувала замість них Попелюшка. Складала слова з складів. Які слова склала Попелюшка?
СА МАТ
ТАК
СІ РТИ
-До балу залишалося зовсім мало,а роботи було ще дуже багато.
Добра Фея бачила , як старалася Попелюшка і вирішила їй допомогти. Махнула чарівною паличкою і Попелюшка поїхала на бал.
Дорога, по якій їхала вона на бал була якась дивна. Попелюшка всю дорогу їхала і читала. Що могла прочитати вона?
а і у а а
т к т т м к
У воротах палацу на неї чекало завдання, яке приготував король для гостей.
Виконати перетворення :
4 3 5 1 2 5 4 3 2 1
В А Р Т А К А С И Р
На порозі замку Попелюшку зустрів принц. Він показував якісь дивні знаки руками
Попелюшка спочатку розгубилася, але потім зрозуміла, що треба зробити звукову модель слів:
Салат Торт
І ось Попелюшка на балу.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Завдання балу: ознайомитись з новою буквою, перевірити як піддані короля вміють читати слова, тексти.
ІV. Робота над темою
В короля улюблена книга БУКВАР. Сів король на свій трон ось такої форми Т.
Спочатку видав наказ: всім мешканцям королівства назавжди запам’ятати букву
Тт! Потім запропонував:
1. Назвати слова, в яких є буква Т ст.91
2. Прочитати слова на сторінці букваря.
3.Показове читання тексту «Ластівка».
4. Аналіз прочитаного
5. Читання «ланцюжком».
Король запитав : Як видумаєте, що сталося навесні?( Варіанти відповідей)
6. Вибіркове читання:
а) знайти і прочитати трискладові слова;
б) прочитати речення : хто розповідав ластівці про шкільні новини?
7. Фізпауза.
Наказ короля : Танцюють всі! ( Звучить музика, діти виконують певні рухи)
8.Відгадування загадок.
Після танцю принц з Попелюшкою перенеслися на галявину казкового лісу.
Принц збирав квіти для своєї гості. Які квіти збирав принц?
Я квітка ніжна, як весна Я гордо голову тримаю
На стеблі колючки маю. І перед вітром не схиляю.
Все літо пишна й запашна , Я жовтий, білий, полум’яний
Я й осінь зустрічаю. І, наче яблуко, рум’яний
( Троянда) В саду я квітну навесні.
Скажи, яке ім’я мені?
( Тюльпан)
Потім принц з Попелюшкою довго слухали розмови тварин в лісі.
9. Складання діалогів
V. Підсумок уроку.
Та ось годинник б’є 12 разів. Попелюшка побігла, згадавши настанови доброї феї і загубила корону. Принц Попелюшку шукав, наміряючи кому підійде корона (міряю корону дівчаткам в класі), казка добігла до кінця. А чи сподобалась вона вам?
Ось нашій казочці кінець.
Хто працював – той молодець
А хто не хтів і лиш сидів,
То той лиш лиха наробив.
А вдома принц вас просить дуже,
Побільше ви читайте, друзі!