Урок читання з використанням інтерактивних методів навчання

Про матеріал
Вдосконалювати вміння орієнтуватися в книжці; формувати судження щодо добра і зла. Узагальнювати прочитане, розвивати словниковий запас учнів. Виховувати в учнів доброту, чуйність, милосердя.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Урок читання

 

 

 

 

(з використанням інтерактивних методів навчання)

 

 

 

 

 

На тему:

 

 

 

«Про що розповіли незабудки»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета. Удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами. Виробляти навички чіткої і виразної вимови. Вчити голосом передавати інтонацію, настрій дійових осіб. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Малюнок незабудки, різні малюнки (тюльпан, нарцис, троянда, незабудка), платівка, таблиця для вправи «Вузлики», іграшковий мікрофон, імпровізований телевізор, таблиця «Троянда».

Хід уроку

I. Організація класу.
Учитель.

Привітайте гостей, що до нас завітали.

Хочу чути, чого б ви усім побажали.

Діти.

Всім присутнім здоров'я ми зичимо і добра.

Учитель.

А тепер до роботи приступати пора.

II. Вправи на вдосконалення навичок читання.

 Наш урок розпочнемо з вправи на вдосконалення навичок читання.

 

1. Гра «Переплутанка».
Читання анаграм.
Сніжпідник (підсніжник)
Нятрода (троянда)
Темазанхри (хризантема)
Шокамар (ромашка)
Асртай (айстра)
Каалфі (фіалка)
Пантюль (тюльпан)
Азканедбу (незабудка)

 

  •             Яким одним словом можне узагальнити усі ці слова?
  •             Які квіти називають лісовими, польовими, декоративними?

 

2. Вправа «Вузлики».

Прочитайте назви квітів, які тут зашифровані.

- Щоб прочитати ці слова, необхідно в кожному горизонтальному рядку закреслити однакові літери.

ПВБСТУПЗВОТКС

ВДМХРАНВДХРКДН

ТРУВЮВУЛЬПРАН

III. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

Квіти — це вічні і прекрасні супутники нашого життя. Скільки легенд, казок, віршів складено про них. А чи знаєте ви, що квіти, насправді, чарівні. Вони розмовляють між собою, сміються, гріються на сонечку. Ось подивіться на цю квітку.  (Учитель показує малюнок незабудки). Ви впізнали її?

 

 

Вправа «Мозкова атака».

Учитель прикріплює на дошку квітку, а діти відповідають на запитання.

  • Як називається ця квітка?
  • Якого вона кольору?
  • Де росте?

— Що ви знаєте про цю квітку?

— А ось послухайте, про що розповіли незабудки українському письменникові Ігорю Калинцю. Він усе запам'ятав і записав для вас.

Вправа «Очікування».

Учні оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою «Я очікую...».

 

IV. Опрацювання казки.

  1. Слухання казки.
  2. Вправа «Мікрофон».

Читає підготовлений учень-«казкар». Він сідає за стіл (на столі імпровізований телевізійний екран).

Звучить сигнал «Прямий ефір!» і «казкар» береться до роботи.

Перевірка первинного сприймання.

Питання ставимо перед читанням.

  • Назвіть дійових осіб казки.
  • Яка біда була у дівчинки?
  • Хто допоміг позбутися їй забудькуватості?

3.Словникова робота.

а) Читання поданих слів аналітико-синтетичним способом,
ло сила

люби гомоні

По заздри ла По впізнава ли
сла вироста

сади розмовля

б) Складання з ними словосполучень, речень.

в) Тлумачення незрозумілих слів.

Літепло — тепла вода,
гайовик — лісовик;

знітилася — засоромилася;

хутко — швидко.

  1. Читання казки учнями комбінованим способом (вголос, мовчки).

Під час читання вчитель проводить гру «Небо — земля».

 Від чийого імені ведеться розповідь?

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Відтворення змісту. Вибіркове читання.

 

  • Прочитайте, як дівчинка доглядала квіти.
  • Як квіти дякували їй за це?
  • Прочитайте, яка біда була у дівчинки.

 Прочитайте уривок, який показує, що дівчинка була доброю не тільки до квітів, а й до людей.

 Чому дівчинка плакала у лісі? Що з'являлося від її слів? Прочитайте опис цих квітів.

  • Що змінилося у дівчинки з часу пригоди у лісі? Прочитайте.
  • Чому з'явилися квіти незабудки?
  1. Вправа «Доповни речення».

Та була в дівчинки одна біда ...

Випила добра...

А звідти раптом ...

Коли б не була ота ...

7. На дошці записані речення, але всі слова злиті, а деякі слова не на своєму місці. Треба прочитати речення якнайшвидше.

БулоКвітам шкодадівчинки. Квіточкивам Добридень!

8. Читання казки в особах. (Роботау групах),

У кожній групі діти визначають, хто читатиме слова автора, дівчинки, гайовика, квітів, незабудок і чарівниці.

Діти групуються у команди «Тюльпан», «Нарцис», «Троянда», «Незабудка».

Вправа «Криголам».

Кожному з вас я роздам частинку квітки. Ви повинні об'єднатися так, щоб вийшло єдине ціле, тобто вся квітка. І ви дізнаєтеся, як буде називатися ваша команда.

 

V. Підсумок уроку.

  • Як ви думаєте, чому всі квіти так хотіли допомогти дівчинці? (Тому що вона їх садила, доглядала, поливала і любила)
  • А що треба робити, щоб квіти прикрашали нашу землю постійно?
  • Чи ваші очікування від уроку виправдалися?

 А тепер до кожної букви в назві квітки доберіть найкращі слова, які можуть охарактеризувати чарівні квіти.

(Звучить музика. Діти добирають прикметники).

Т — тендітні

Р — розкішні

О — особливі

Я — яскраві

Н — ніжні  

Д — дивовижні

А — акуратні

VI. Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Григорьева Наталья
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 березня 2019
Переглядів
1664
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку