Повідомлення теми і мети уроку Червоний колір, винний смак, Кам'яне серце. Чому то так? Загадки – стислі поетичні, а іноді – й прозові твори, які у “прихованій формі” зображують окремі предмети чи явища, не називаючи їх. * *
Номер слайду 6
Опрацювання загадки Л.Глібова “Котилася тарілочка” * * Леонід Глібов народився 5 березня 1827 року на Полтавщині. Дитинство Льолика – так називали хлопчика у родині – минуло в селі Горбак Кременчуцького повіту. Лише у віці 13 років він почав навчання у Полтавській гімназії. Леонід багато читав, особливо захоплювався поезією Пушкіна, Лермонтова. Починав складати вірші спочатку російською мовою,а потім – українською. Свої твори друкував під псевдонімом Дідусь Кенар. Розповідають, що його батько колись купив такого співучого кенаря, що через нього сусіди прозвали Івана Назаровича по-вуличному “Кенар”. Це прізвисько і згадав Глібов, віддаючи до друку свого першого вірша для дітей. За своє життя Л.Глібов написав понад 50 віршованих загадок.
Номер слайду 7
Словникова робота Жар котилася хорошая Туман забавляла золотая Жарти заховала синій Тарілочка покриває чорна * *
Номер слайду 8
Гра “Бджілки” Напівголосне читання вірша учнями, кожен – у своєму темпі. * *
Номер слайду 9
Читання загадки учнями “ланцюжком” * * - В якому значенні вжито слово золотая? Доберіть синонім до слова ясне. Доберіть антонім до слова чорна.
Номер слайду 10
Підсумок уроку З яким твором сьогодні познайомились? Що таке загадка? Хто писав загадки? Які ви знаєте загадки? * *
Номер слайду 11
Домашнє завдання Читати. Намалювати малюнок до одного з віршів – загадок. * *