Тема: Чому Папуга не навчився розмовляти?
Мета: Вчити дітей гарно читати, виділяти головне; розвивати наочно-образне, абстрактно-логічне і критичне мислення, пізнавальну активність ,уміння працювати в групах; виховувати любов до природи.
Хід уроку.
І. Постановка навчальних задач.
ІІ. Розвиток мовленнєвого апарату:
ІІІ. Розвиток оперативного поля читання (індивідальні папки):
IV. Робота над новим матеріалом
А) розмовляти, Б) танцювати
2. На болоті він побачив:
А) крокодилів, Б) бегемотів
3. Папуга почав повторювати за ними:
А) гарне болото, Б) тепла водичка
4. Чим милувалася черепаха
А) своїми лапками, Б) своїм панцирем
5. Що промовляв Папуга
А) який чудовий панцир, Б) мені не подобається цей панцир
6. Кого побачив на галявині Папуга
А) смугастих тигрів, Б) гордих оленів
7. Папуга вважав, що найкраще бути
А) папугою, Б) тигром
8. Проте він повторював за тиграми
А) добре бути тигром, Б) добре бути папугою
9. Щоб навчитися розмовляти Папуга
А) повторював чужі слова, Б) вчився висловлювати свою думку
10. Повторюючи лише чужі слова, Папуга виглядав
А) дуже розумним, Б) дуже смішним
Озвучити ілюстрації (до тексту; вчитель демонструє на дошці);
Поставити їх у правильному порядку; знайти в тексті відповідність.
Що виражають ці обличчя ( малюнки смайликів на дошці );
Що міг би прочитати кожен із цих чоловічків-смайликів?
Хто? – Папуга
Який? – смішний, наполегливий
Що робив? – вчився, повторював, розмовляв
Речення – Смішний Папуга вчився розмовляти.
Висновок – Щоб навчитися розмовляти, не достатньо повторювати лише чужі слова. Треба висловлювати свою думку.
V.Тренінг інтелекту школярів.
Учні виконують завдання із серії « логічна мозаїка»(заховані літери, малюнковий шифр, невідомі слова).
VI. Рефлексія. Інтерактивна вправа «мікрофон»
- чим сподобався вам Папуга?
- що б ви йому порадили?
- коли говорять: ти як папуга – Що мають на увазі?
- який вид роботи на уроці сподобався найбільше?