Урок розвитку критичного мислення, 2 клас Тема уроку. Образи української природи в поезії Т.Г.Шевченка. Т.Шевченко «Зоре моя вечірняя ...» «Зацвіла у лузі червона калина …» Підсум

Про матеріал
Мета: - ознайомити учнів із віршами Т.Г.Шевченка «Зоре моя вечірняя ...» - «Зацвіла у лузі червона калина …»; - вчити виразно читати вірші; - збагачувати словниковий запас учнів; - розвивати навички критичного мислення, вміння висловлювати свою думку, порівнювати, уявляти; - виховувати повагу до земляків, до краю де народився, дбайливе ставлення до природи рідного краю.
Перегляд файлу

Урок розвитку критичного мислення, 2 клас

 

Тема уроку. Образи української природи в поезії Т.Г.Шевченка. Т.Шевченко «Зоре моя вечірняя ...» «Зацвіла у лузі червона калина …» Підсумок за темою.

Мета:

  •         ознайомити учнів із  віршами Т.Г.Шевченка  «Зоре моя вечірняя ...»
  •         «Зацвіла у лузі червона калина …»;
  •         вчити виразно читати вірші;
  •         збагачувати словниковий запас учнів;
  •         розвивати навички критичного мислення, вміння висловлювати свою думку, порівнювати, уявляти;
  •         виховувати повагу до земляків, до краю де народився, дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Навчально – методичне забезпечення уроку: малюнки із зображенням української природи, портрет Т.Г. Шевченка, український рушник.

Тип уроку: розвиток критичного мислення. Підсумок за темою.

Хід уроку

І. Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок.

Всіх покликав на урок.

Тож за парти всі сідаймо.

Працювати починаймо.

Девіз уроку. Міркуємо – швидко.

Відповідаємо – точно.

Читаємо вправно – виразно.

Мотивація навчальної діяльності.

Та щоб добре працювати,

Слід себе налаштувати

На сьогоднішній урок.

Психологічне налаштування на урок.

- Сьогодні у мене все добре. Спить зимове сонечко за хмарами. Спить зимовий ліс. Спить уся природа. Я – частинка живої природи. Буду її оберігати і плекати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.      Гра «Криголам».

Зараз в коло дружно станемо,

В «Криголама» ми пограємо.

Ім’я письменника назвіть,

Потрібне слово доберіть.

  1.      Перевірка домашнього завдання
  •          Яка у нас є традиція давня?
  •          Приходити в клас із домашнім завданням!
  1.      Асоціативний кущ.

Асоціативний кущ складемо, найкращі слова доберемо.

Поет     Художник

Кобзар      Пастух

Земляк   Шевченко   Козачок

Сирота      Наймит

 

Земля

Рослини   Весна

Сонце   Природа   Тварини

Ранок    Ніч

Людина  День

 

  •          Давайте доберемо такі слова, які допоможуть нам усвідомити, що таке природа.
  1.      Повідомлення теми уроку.

Тему уроку ми прочитаємо

І вивчати її починаємо.

Т.Г. Шевченко «Зоре моя вечірняя ...» «Зацвіла у лузі червона калина…» Підсумок за темою.

  1.      Фізкультхвилинка

Австралійський дощ.

Під звуки музичного звукоряду  ДО, РЕ, МІ, ФА, СОЛЬ, ЛЯ, СІ, розпочинається нова частина уроку.

ІV. Засвоєння змісту віршів.

  1.      Читання вчителем вірша  «Зоре моя вечірняя ...».
  2.      Читання «ланцюжком».
  3.      Виразне читання учителем.
  4.      Вибіркове читання.
  •          До кого звертається поет?
  •          Що він хоче зробити?
  •          Про що хоче поговорити поет?
  1.      Самостійне читання учнями вірша «Зацвіла у лузі червона калина…»
  2.      Виразне читання вірша
  3.      Прийом «Голосування ногами»
  •         Калина зацвіла у лузі.
  •         Калина була зелена.
  •         Навкруги стало гарно.
  •         Пташечка засумувала.
  •         Пташечка  почала щебетати.

V.  Рефлексія

1. Передбачення

- Прогляньте ілюстрації і скажіть, що вас найбільше вразило.

2. Тестування

 1) Перед смертю батько сказав про Тараса:

 А) «Тяжко – важко в світі жити сироті без роду»

 Б) «…З господарства синові нічого не треба: з нього вийде не

абищо»

 2) Слова «поговоримо тихенько», «сонечко сідає», «веселочка воду позичає» належать до твору:

А) «Вранці»

Б) «Світає»

В) «Зоре  моя вечірняя»

3) Яке слово пропущено?

«Любо – любо стало,

Пташечка зраділа

І …»

А) Заспівала;

Б) Полетіла;

В) Защебетала.

4) У вірші «Вранці» поет згадує таких птахів:

А) Синицю, дятла, ластівку;

Б) Жайворонок, зозуля, соловей;

В) Сороку, ворону, сову.

3. Сенкан

 Поет.

 Відомий, український.

 Малював, писав, наймитував.

 Поет любив рідну Україну.

 Письменник.

4. «Діаграма Ейлера-Венна»

 

 

  •           

 

 

  •          Що спільного і що відмінного у поезії Т.Г. Шевченка?

Аналіз прочитаного твору за розділом.

5. Розвиток творчої фантазі.

  •          Які б малюнки ви намалювали до творів Т.Г. Шевченка?
  •          Якими б фарбами передали красу природи у творах?

VІ. Підсумок уроку.

  •          Що нового ви дізналися на уроці?

Розсипанка

Завдання: скласти із розсипанки строфу вірша.

Защебетав

Зраділа

Сонцю

Защебетала

Чорну

Жайворонок

Мов

Летячи

Стоять

Землю

І

Сторожа

Пташечка

Собі

Угору

Розбудила

  •          Про кого ці слова:  «Я довго не міг заснути; події минулого дня не давали мені спати. Я все думав про залізні стовпи…» (Про Т.Г. Шевченка)

Оцінки учнів.

VІ. Домашнє завдання.

Вивчити напам’ять вірш «Зацвіла у лузі червона калина … »

Намалювати малюнок до улюбленого вірша Т.Г. Шевченка.


docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
28 березня 2019
Переглядів
899
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку